Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

1993, η χειρότερη περίοδος της καριέρας τους. Ευτυχώς μετά από λίγες μέρες από το συγκεκριμένο live ο ακατανόμαστος τούς άφησε, και μια νέα λαμπρή περίοδος άρχισε, η οποία κρατάει μέχρι σήμερα.🤘

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Ο Armin van Buuren διασκευάζει Παπαθανασίου.

 

Πάντα μισούσα τις διασκευές, τώρα έχω ακόμη έναν λόγο.

 

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, trolley είπε

 

Πάντα μισούσα τις διασκευές, τώρα έχω ακόμη έναν λόγο.

 

 

Κ όμως, είναι πολύ καλή διασκευή. Αν δεν σ'αρέσει το συγκεκριμένο είδος βέβαια είναι άλλη υπόθεση. Ευκαιρία είναι πάντως με αυτή τη διασκευή οι fans του είδους να ακούσουν και μια νότα παραπάνω απ'ότι ακούνε συνήθως, και κάποιοι να αρχίσουν να ψάχνουν τη μουσική του Παπ.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Κ όμως, είναι πολύ καλή διασκευή.

 

Σώπα βρε αδερφέ... εδώ λείπει όλο το τελευταίο (και αγαπημένο μου) τμήμα του κοματιού...

Με το "είδος" δεν έχω πρόβλημα... αλλά μία διασκευή (για να έχει λόγο ύπαρξης, πολύ πριν από το αν μου αρέσει) πρέπει να αλλάζει ή να προσθέτει κάτι...

 

Επίσης, διαφωνώ με την ιδέα ότι πρέπει να εκμοντερνίζονται συνθέσεις, μπας και τις συμπαθήσουν οι νεότεροι... να πά να λαμηθούνε, τόση πληροφορία υπάρχει τριγύρω (που δεν υπήρχε στη δική μου νεότητα), ας την χρησιμοποιήσουν τα ζαβά...

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, trolley είπε

εδώ λείπει όλο το τελευταίο (και αγαπημένο μου) τμήμα του κοματιού... αλλά μία διασκευή (για να έχει λόγο ύπαρξης, πολύ πριν από το αν μου αρέσει) πρέπει να αλλάζει ή να προσθέτει κάτι

Δεν είναι αναγκαίο να προσθέσει κανείς κάτι σε μία διασκευή, το ίδιο ισχύει και για την αφαίρεση κάποιων στοιχείων της σύνθεσης. Ακόμα και νότα προς νότα να την παίξει, αν αλλάξει εντελώς την ενορχήστρωση πάλι διασκευή θα είναι.

 

16 λεπτά πριν, trolley είπε

Επίσης, διαφωνώ με την ιδέα ότι πρέπει να εκμοντερνίζονται συνθέσεις, μπας και τις συμπαθήσουν οι νεότεροι..

Δεν είναι εκμοντερνισμός αυτό, ούτε έγινε για να τη συμπαθήσουν οι νεότεροι, είναι απλά μια dance διασκευή και απευθύνεται σε ένα συγκεκριμένο κοινό, κοινό που στην πλειονότητα του έχει μαύρα μεσάνυχτα από μουσική. 

Δες το σαν μια ευκαιρία για κάποιους να ανακαλύψουν τη μουσική του Παπ, έστω και δια της πλαγίας οδού.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

κοινό που στην πλειονότητα του έχει μαύρα μεσάνυχτα από μουσική.

 

Κοινώς, άτομα που κακώς αναπνέουν τον αέρα μας και κακώς πίνουν το νερό μας.

 

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Κοινώς, άτομα που κακώς αναπνέουν τον αέρα μας και κακώς πίνουν το νερό μας.

Όσο πληρώνουν για να πίνουν τον αέρα μου και το νερό μου, no problemo.😌

Αλλαγή mood και είδους με ένα free μάθημα αλλαγής χορδής σε live.image.gif.391f23e27b92c66b7b41abe11c3e625d.gif

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

 

Ο δάσκαλος και το μαθητούδι

image.png.c0375ca983f86bdeee43374acd1622c2.png

Αυτός αριστερά του Φαν Μπάστεν, ποίος είναι, ο Βαμβακούλας?

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου