Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως τα φέρνει η ζωή, εγώ έχω δει λαίβ το Χαμηλό στο σπόρτινγκ, μου αρέσει ο Ζάππας, οι Κράφτγουερκ, ο Ζαρ και οι Φλόιντ .

ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ απλά ότι γουστέρνει ο Κατάρ-κ, όχι επειδή τα γουστέρνει αυτός κι εγώ όχι, απλά επειδή είναι δύναμη οπισθοδρόμησης για το πλανήτη, αυτός και τα ακούσματά του.

Είσαι ένα ετερόφωτο μηδενικό που παίζει παιχνίδια σε ένα πισι και αλλάζει τα νερά ανά 6 ώρες

ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΤΏΣΩ, ξέρω που μένεις ΤΑΙΛΩΣ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Πως τα φέρνει η ζωή, εγώ έχω δει λαίβ το Χαμηλό στο σπόρτινγκ, μου αρέσει ο Ζάππας, οι Κράφτγουερκ, ο Ζαρ και οι Φλόιντ .

Κάτσε να μαντέψω,🤔 από Zappa, Kraftwerk ("Κράφτβερκ" προφέρονται ρε καράβλαχε απ'το Austin🤣) και Floyd ακούς κυρίως τα ψυχεδελικά/"φασαριόζικα"/μη-μελωδικά έργα τους, μια και αυτά είναι και πιο κοντά στα "τραγούδια" των ατάλαντων punks που ακούς κατά καιρούς.image.gif.aa70443728dde5a130f3bfd9ec97c39c.gif Μου βάζεις στο καπάκι και Van Der Graaf τρομάρα σου...😁

Ξέρεις ποια είναι η διαφορά μεταξύ του θορύβου των Van Der Graaf και του θορύβου ενός μέσου punk group? Οι μεν ξέρουν να παίζουν μουσική και διαλέγουν να θορυβούν επίτηδες, οι δε θορυβούν γιατί το μόνο που ξέρουν να παίζουν είναι το 🐦 τους.image.gif.8232cd33948c46de8ab14fb3dffdcf04.gifimage.gif.9a88b39fda39369ebb1767e87e55562c.gif

Τώρα, περί οπισθοδρομικών και γενικών ακουσμάτων, άσε να μιλήσει κάνας άλλος, που τουλάχιστον έχει ακούσει στη ζωή του πάνω από...100 άλμπουμς,😌 και βέβαια άλμπουμς πέρα από punk και Rolling Stones .🤢 

Έλα, στραβογαλά, image.gif.2264de349c74d80ac639c44c5c85d53d.gif🤣 που σκώθηκαν τα πόδια να βαρέσουν το κεφάλι.

 

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, mpamps είπε

 

Ένα ωραίο βιντεάκι από το BBC παρακάτω με τον Παπαθανασίου στο στούντιο στην Αθήνα να εξηγεί πως έγραψε το συγκεκριμένο score, και στο τέλος κάνει και μια αναφορά στον Mr Bean.😆

 

 

 

  • Like 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ο ΘΑΝΑΤΟΣ θα κατευνάσει την άθλια εμμονική σου ύπαρξη.

ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΤΑΤΑΝΑΤΣΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥς ΝΤΟΥ ΠΟΥ

ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥς ΑΧΡΗΣΤΟΥς ΠΡΟΓΚΑΔΕΣ ΜΕ ΤΑ ΧΑΜΟΥΝΔ

Θα έρθουμε νύχτα, είμεθα το ξανθό γένος με τας ΤΕΛΕ και θα πάρουμε τα κεφαλάκια σας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου