Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Joey, λείπεις....🙏

 

 

Μια μουσακά στο 4, 2 χωριάτικες, μια τζατζίκι, ψωμί και επιτέλους ας πει κάποιος του μαλάκα να κλείσει αυτό το χαμούνδ, δε μπορούνε να φάνε οι πελάτες με το νίρου νίρου

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αστικοί μύθοι... μην τους πιστεύεις. Απλά φούμο για να καλύψουμε το σχεδιαστικό λάθος.

Ως γνωστό η αρχαία tele έμεινε στην ιστορία ως 5χορδη, καθότι η μπάσα ΜΙ ήταν λόγω του καβαλάρη εκτός intonation.

Θα στα εξηγήσει βέβαια καλύτερα ο teleκάστορας @Superfunk

Θα πρέπει κάποια στιγμή να πάψεις να βγάζεις το ανόητο ΕΓΩ σου. Στο τέλος της ημέρας, δεν είσαι τπτ άλλο, παρά ένας μπασίστας της σειράς, που θα ήθελε να παίξει δίπλα σε έναν ΤΙΤΑΝΑ σαν εμένα

Mg τα τσιμεντοπέδιλα στο κύριο ΤΩΡΑ

 

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σηκώθηκαν τα ποδάρια να χτυπήσουν τη κεφάλα και καυλά έκαμναν με τοιούτους που μπλέξαμε τον Άι Λόρδα μου μέσα

Κάποια στιγμή οφείλουμε ως φύλο φύλλο να πάρουμε τα πράματα στα χέρια μας

Αναμείνατε πρωτοβουλία

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΤΕΛΕΚΑΣΤΕΡ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ, ένα μίνι ξεπαρθένιασμα αυτιών, από το κατά τεκμήριο αντίδοτο στην λατρεία των "αθλητικών" προκρίσεων, από την εκ' του έθνους μας διευθύντρια ορχήστρας, Καρίνα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

θα ήθελε να παίξει δίπλα σε έναν ΤΙΤΑΝΑ σαν εμένα

Λοιπόν τώρα που σε βλέπω έτσι αραχτό, με την tele ανά χείρας, νομίζω ότι κάτι λείπει απ' την εικόνα... 🙄

 

Νομίζω ότι θα ήθελα να δω το ίδιο, αλλά με την προσθήκη ενός SF δίπλα σου, φυσικά με μια αμπιγιέ tele.

Χμμμμ... δεν θα είναι κακό

Και από Paragas θα γίνετε οι telebrothers - τι σκέφτηκα πάλι ο πύραυλος 😄

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους ψαγμένους και καλόγουστους του φόρουμ το παρακάτω (μα, τι πετάγεσαι ρε Samy?😳🤣από το άλμπουμ "Live At Rockpalast" που κυκλοφόρησε σε CD+DVD στα τέλη Ιουλίου. Απ'ότι θυμάμαι το συγκεκριμένο live είχε ξανακυκλοφορήσει αλλά μόνο σε DVD. Ο ήχος στη νέα έκδοση είναι remastered και αρκετά καλύτερος. 

Το παρακάτω βίντεο είναι από την πρώτη έκδοση. Όσοι θέλετε να δείτε ολόκληρο το live στη νέα έκδοση και δωρεάν, η Repertoire Records το ανέβασε στο κανάλι της στο youtube πριν 4 μέρες (λινκ πιο κάτω)

Liveάρα!🤘

 

Brian Auger & The Trinity - Cry Me A River

Brian Auger - Hammond & stage piano🙏
Savannah Auger - vocals
Les King - bass
Karma Auger - drums

Recorded live at Harmonie club, Rockpalast Crossroads Festival, Bonn on 20 October 2011.

 

 

Ολόκληρο το live:

 

CD+DVD

image.thumb.png.68fa1d29d260bfcc951dce9596509ac8.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Waterfall-K said:

Για τους ψαγμένους και καλόγουστους του φόρουμ το παρακάτω (μα, τι πετάγεσαι ρε Samy?😳🤣από το άλμπουμ "Live At Rockpalast" που κυκλοφόρησε σε CD+DVD στα τέλη Ιουλίου. Απ'ότι θυμάμαι το συγκεκριμένο live είχε ξανακυκλοφορήσει αλλά μόνο σε DVD. Ο ήχος στη νέα έκδοση είναι remastered και αρκετά καλύτερος. 

Το παρακάτω βίντεο είναι από την πρώτη έκδοση. Όσοι θέλετε να δείτε ολόκληρο το live στη νέα έκδοση και δωρεάν, η Repertoire Records το ανέβασε στο κανάλι της στο youtube πριν 4 μέρες (λινκ πιο κάτω)

Liveάρα!🤘

όλα καλά, το γκλίτερ τι το ήθελε πάνω στο ηλικιωμένο όργανο....

 

εδώ στο ιστορικό άσμα μαζί με τον Έρικ και όλα τα παιδιά

 

εδώ διηγείται την ιστορία

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sultan of string είπε

όλα καλά, το γκλίτερ τι το ήθελε πάνω στο ηλικιωμένο όργανο....

Παίζει καλύτερα έτσι, πιο "ζεστά"...

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Λοιπόν τώρα που σε βλέπω έτσι αραχτό, με την tele ανά χείρας, νομίζω ότι κάτι λείπει απ' την εικόνα... 🙄

 

Νομίζω ότι θα ήθελα να δω το ίδιο, αλλά με την προσθήκη ενός SF δίπλα σου, φυσικά με μια αμπιγιέ tele.

 

Ρε συ ούτος ανά δεκάλεπτο θα θέλει να αλλάζω χορδές, ούτε γουλιά τσίπουρο δε θα προλάβω να πιω.

Άσε με ήσυχο λαίμαι

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου