Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, trolley είπε

 

Άντε βρε... μην παραπονιέσαι... διάβασα ότι η Πολιτεία θεσπίζει το 2025 ως...."Χρονιά Μίκη Θεοδωράκη"....

 

😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅

Ολόκληρη η Μεταπολίτευση, "Χρονιά Μίκη Θεοδωράκη" ήταν.😒

Α ρε δύσμοιρε Βαγγέλη, και στο έλεγα από μικρός, γράψου στην ΚΝΕ να δεις προκοπή, αλλά εσύ τίποτα, αγύριστο κεφάλι.🙄

Τέσπα, σε μια άλλη ζωή...😌

 

 

  • Like 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ολόκληρη η Μεταπολίτευση, "Χρονιά Μίκη Θεοδωράκη" ήταν.😒

Α ρε δύσμοιρε Βαγγέλη, και στο έλεγα από μικρός, γράψου στην ΚΝΕ να δεις προκοπή, αλλά εσύ τίποτα, αγύριστο κεφάλι.🙄

Τέσπα, σε μια άλλη ζωή...😌

 

 

Εγώ προτιμώ τον Μίκη από τον Βαγγέλη. Πιο δίκαιο μου φαίνεται.

 Ήταν εμβατηριακός και το δίκιο μας το κερδίζουμε με αγώνες και τη γροθιά ψηλά.

 Ήταν υπουργός. Στοχαστής.

 Ο Βαγγέλης ήταν λίγο αποστασιοποιημένος και έπαιζε όλο τα ίδια. 😲

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και μπήκαμε σε Vangelis mood, να ακούσουμε λίγο ακόμα.

 

Vangelis - Hypothesis, part 1

Vangelis - Hammond, Clavinet, piano, kazoo
Brian Odgers - bass
Tony Oxley - drums

Recorded at Marquee Studios, London in June 1971.

 

Cos μην το ακούσεις, δεν θα σ'αρέσει.😌

 

 

  • Like 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζουμε με τον Σταύρο Λογαρίδη και το "Να Μ' Αγαπάς" του 1980. Μουσική Βαγγέλη Παπαθανασίου (κάτω από το ψευδώνυμο Richard Broadbaker) και στίχους Δημήτρη Ιατρόπουλου. 

Ο Βαγγέλης είχε γράψει μουσική για πολλούς/λλές, εδώ και στο εξωτερικό, είτε φανερά με το όνομα του είτε με διάφορα ψευδώνυμα. 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Like 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Συνεχίζουμε με τον Σταύρο Λογαρίδη και το "Να Μ' Αγαπάς" του 1980. Μουσική Βαγγέλη Παπαθανασίου (κάτω από το ψευδώνυμο Richard Broadbaker) και στίχους Δημήτρη Ιατρόπουλου. 

Ο Βαγγέλης είχε γράψει μουσική για πολλούς/λλές, εδώ και στο εξωτερικό, είτε φανερά με το όνομα του είτε με διάφορα ψευδώνυμα. 

 

 

Όχι πως θέλω να υποστηρίξω το Σταύρο που έτυχε να τον γνωρίζω προσωπικά από σπόντα και να έχω βρεθεί και στο σπίτι του αρκετές φορές, κοντά στο Παρτέρυ έμενε και στο έχω ξαναπιεί, μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά για το τι συνέβει τότε με το περιβόητο άσθμα, που τραβήχτηκαν στα δικαστήρια ως τας Αγγλίας.

Και οι δυο είναι πλέον μακαρίται, οπότε άστο να κυλήσει.

Βλέπεις, όταν εγώ σαν παλαιότερος εσού άκουγα νεωτερισμούς, εσύ άκουγες μόνο παρελθόν και εκεί έμεινες. Τσακώνεσαι με τα μουυυυυυυγκ και τα χαμούνδ και κατηγορείς τους άλλους για την υποψία του ζεστού ήχου.

Άσε το κόσμο ρε φίλε, έχεις καταντήσει χειρότερος απ τον άλλο που απο κει που άλλαζε χορδές ανά 8ωρο, έφτασε στην ώρα ο Ράινχαρντ της τοστιέρας.

Στα θέματα κιμβούρδας πλέον θα ακούω ότι συμβουλεύει ο Κοζ που είναι και σοσιαλιστής και Μαδουραίος, εσένα θα σε τσιμεντώσω στα καμένα της Εύβοιας μέχρι να σβήσει η μούχλα που αναδύεις εξαιτίας των ακουσμάτων σου και της ανάγκης σου να μας τα επιβάλεις🏁

I'll kill you λαίμαι 'ολμος

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου