Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

 

 

Μη ξεχάσεις να βάλεις στο καπάκι τα "Joan Jett - I Hate Myself for Loving You," "Clash - Rock The Casbah", "Iggy Pop - The Passenger" και "Kiss - I Was Made For Lovin' You".👌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

Μη ξεχάσεις να βάλεις στο καπάκι τα "Joan Jett - I Hate Myself for Loving You," "Clash - Rock The Casbah", "Iggy Pop - The Passenger" και "Kiss - I Was Made For Lovin' You".👌

Και Μπελίντα Καρλάιλ βάλτε.

 

 

 

Εμένα μου αρέσουν αυτά. Σε δίσκο για να ακούγονται πιο ζεστά και μαζεμένα, γιατί το CD έχει πιο ευρύ stereo image και ακούγονται τα reverb και τα delay σαν να παίζουν πινκ πονγκ 🤣

  • Like 1
  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Καλημέρα!

Το ωραίο στην υπόθεση vinyl vs Cd vs tape είναι οτί όλοι έχουν δίκιο,γι αυτό είναι και μία διαμάχη που δέν θα τελειώσει ποτέ,αλλά περισσότερο έχει πλάκα το οτι τείνουμε να πάρουμε θέση.

 

Ανεβάζουμε τον δίσκο στο τελάρο για βράβευση με το μετάλλιο και την σαμπάνια και πρίν την ανοίξει,του λέμε συγνώμη λάθος,είδαμε το VAR και κάποιες συχνότητες θορύβου που έχεις είναι πιο πάνω απο το cd,άρα είσαι οφσάιντ.

 

Πάει ο δίσκος στην γωνιά με κλάματα,του χαιδεύει το πικάπ και οι λαμπάτοι ενισχύτες το κεφάλι,του λένε έλα δέν πειράζει,πιάνει αυτός την ortofon σε μιά στιγμή απελπισίας,φωνάζουν οι άλλοι,τρεχάτε θα χαρακωθεί,κ.α τέτοια σούρεαλ σκηνικά.

 

Μετά ανεβάζουμε το cd,του περνάμε μετάλλιο και καθώς ανοίγει την σαμπάνια να το γιορτάσει,πετάγεται ο άλλος, χώνει το δάκτυλο στην σαμπάνια,του λέει περίμενε λίγο στο VAR είδαμε οτι τελικά το stereo imagine σου είναι παραπάνω απο αυτό που έχει το master tape,υπάρχει περίπτωση οφσάιντ,κατέβα κάτω.

 

Κλάματα το cd,πάει και αυτό στην γωνιά,αρχίζει ΟΙΟΙΟΙΙΙΙΙΙ,ρωτάνε τα ηχεία τον AD/DA κονβέρτορα, μα τί λέει?τους λέει αυτός,"οιοιοι παναγίτσαμ",κάθε φορά που το χαιδεύουν τρέχει το πανάκι,του καθαρίζει τις δακτυλιές απο την κάτω πλευρά,φωνάζει το cd player τυφλώθηκα!τρέχει το cd με την μοικάνα και του καθαρίζει το μάτι,ένας χαμός.

 

Εκμεταλλεύεται το γεγονός η κασέτα,ανεβαίνει πάνω στο τελάρο και αρχίζει,ευχαριστώ την οικογένεια μου,τους φίλους μου και περισσότερρρροοουυυυυυυυ.

Φωνάζουν απο κάτω,τρεχάτε χωριανοί,ξεντερίστηκε,μπαίνει μέσα το μολύβι και αρχίζει πρώτες βοήθειες.

 

Τα βλέπει όλα αυτά η μπομπίνα,φωνάζει "το παιδί,το παιδί",πέφτει κάτω λιπόθυμη.

Δίπλα το μπομπινόφωνο που καπνίζει το τσιμπούκι του,βγάζει την τραγιάσκα του,την πετάει κάτω και αναφωνεί "αίσχος",μαζεύει απο κάτω την μπομπίνα και με τα μπαστουνάκια τους οδεύουν σιγά σιγά προς την έξοδο.

 

Επεξεργασμένο από MGs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MGs είπε

Καλημέρα!

Το ωραίο στην υπόθεση vinyl vs Cd vs tape είναι οτί όλοι έχουν δίκιο,γι αυτό είναι και μία διαμάχη που δέν θα τελειώσει ποτέ,αλλά περισσότερο έχει πλάκα το οτι τείνουμε να πάρουμε θέση.

 

Ανεβάζουμε τον δίσκο στο τελάρο για βράβευση με το μετάλλιο και την σαμπάνια και πρίν την ανοίξει,του λέμε συγνώμη λάθος,είδαμε το VAR και κάποιες συχνότητες θορύβου που έχεις είναι πιο πάνω απο το cd,άρα είσαι οφσάιντ.

 

Πάει ο δίσκος στην γωνιά με κλάματα,του χαιδεύει το πικάπ και οι λαμπάτοι ενισχύτες το κεφάλι,του λένε έλα δέν πειράζει,πιάνει αυτός την ortofon σε μιά στιγμή απελπισίας,φωνάζουν οι άλλοι,τρεχάτε θα χαρακωθεί,κ.α τέτοια σούρεαλ σκηνικά.

 

Μετά ανεβάζουμε το cd,του περνάμε μετάλλιο και καθώς ανοίγει την σαμπάνια να το γιορτάσει,πετάγεται ο άλλος, χώνει το δάκτυλο στην σαμπάνια,του λέει περίμενε λίγο στο VAR είδαμε οτι τελικά το stereo imagine σου είναι παραπάνω απο αυτό που έχει το master tape,υπάρχει περίπτωση οφσάιντ,κατέβα κάτω.

 

Κλάματα το cd,πάει και αυτό στην γωνιά,αρχίζει ΟΙΟΙΟΙΙΙΙΙΙ,ρωτάνε τα ηχεία τον AD/DA κονβέρτορα, μα τί λέει?τους λέει αυτός,"οιοιοι παναγίτσαμ",κάθε φορά που το χαιδεύουν τρέχει το πανάκι,του καθαρίζει τις δακτυλιές απο την κάτω πλευρά,φωνάζει το cd player τυφλώθηκα!τρέχει το cd με την μοικάνα και του καθαρίζει το μάτι,ένας χαμός.

 

Εκμεταλλεύεται το γεγονός η κασσέτα,ανεβαίνει πάνω στο τελάρο και αρχίζει,ευχαριστώ την οικογένεια μου,τους φίλους μου και περισσότερρρροοουυυυυυυυ.

Φωνάζουν απο κάτω,τρεχάτε χωριανοί,ξεντερίστηκε,μπαίνει μέσα το μολύβι και αρχίζει πρώτες βοήθειες.

 

Τα βλέπει όλα αυτά η μπομπίνα,φωνάζει "το παιδί,το παιδί",πέφτει κάτω λιπόθυμη.

Δίπλα το μπομπινόφωνο που καπνίζει το τσιμπούκι του,βγάζει την τραγιάσκα του,την πετάει κάτω και αναφωνεί "αίσχος",μαζεύει απο κάτω την μπομπίνα και με τα μπαστουνάκια τους οδεύουν σιγά σιγά προς την έξοδο.

 

Ο κύριος Ντοστογιέφσκης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Ο κύριος Ντοστογιέφσκης?

Αναλόγος.Που παίζει αυτός?

Αν είναι καλός να τον πάρουμε.

Εχουμε πάρει απο κεί μεριά,Προτάσοφ,Λιτόφσενκο...Τσιαντάκη!

Ολοι βγήκαν παιχταράδες.

 

Επεξεργασμένο από MGs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MGs είπε

Αναλόγος.Που παίζει αυτός?

Νομίζω έπαιζε τρομπόνι στη Κάτια ένα φεγγάρι, μετά το γύρισε στο χαμούνδ

 

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Νομίζω έπαιζε τρομπόνι στη Κάτια ένα φεγγάρι, μετά το γύρισε στο χαμούνδ

Χαμουνδ?Χαμουνδ???

Δ τοπικό Ευβοίας και ρεπατζής,να αλλάζει τα νερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου