Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, cos_dr said:

 

 Τα Edifier δίπλα μου είναι και bluetooth και έχουν και ΚΣΥΛΙΝΗ επένδυση🤣. Έχω όλα τα καλά, απλά, ΦΘΗΝΑ μεν  αλλά ΤΙΜΙΑ. Και το σημαντικότερο. Έχω τα ΧΡΥΣΑ ΑΥΤΙΑ 🤣

 

μοδελο?

για κωφούς κάμνουν?

Επεξεργασμένο από sultan of string
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Πολλά έχω ακούσει για το άτομο μου, αλλά το "ακροαριστερός" ήταν μακράν το καλύτερο.🥳 

Άλλα ανέκδοτα της ίδιας κατηγορίας: 

ο Cοs υπέρμαχος του hardware, ο Κασσελάκης πρωθυπουργός, ο Ρέμος στο Budokan, ο Samy...

...να ακούει Αρλέτα κ.ά. παλαβά...image.gif.3280b466b3b32dfc1f1912eb878246cb.gifimage.gif.8326c2105503a123842b835f80d87674.gif

 

 

Κάμπια της Κανήθου, ιέρεια της Προγκ, θαυμαστή των Ντου Που, Μαμπεμπεγοζγκόνη του κιαρατά , δυστυχω΄ς μόνο αυτά χωράνε στο αυτάκι σου, δλδ, ακόμα και ο Κουτσούμπας, είναι πιο ανοιχτόμυαλος.

Ήμαρτόνε δλδ 😆

Στη Μεγάλη Βρετάνια ζητούν ντι τζέι για ασανσέρ, δε πα να δεις μπας και βγάλεις κανά φράγκο να τρώεις περισσότερα σουβλάκια?

Τους χαιρετισμούς μου από Σύμη, καλό ξημέρωμα Ίαν Λόρδα

 

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, sultan of string είπε

μοδελο?

για κωφούς κάμνουν?

Τα 1700 ΒΤ. Πραγματικά έχω πάθει πλάκα, δεν το περίμενα να αποδίδουν έτσι όπως έχω ξαναπεί. Γι αυτό τα έχουν εκθειάσει παντού στα reviews. Δεν υπάρχουν, άρχισα να ακούω μουσική στο desktop από τότε που τα πήρα, ούτε χρόνο δεν έκλεισα. Και άμα συνδέεις δύο πηγές ρίχνουν το impendance πως τα λένε για να μην υπερφορτώνουν. Και δεν παραμορφώνουν καθόλου. Έχουν DSP chip και είναι εξαιρετικά και για reference των μίξεων, πολύ λεπτομέρεια, τι να πω δηλαδή, δε νομίζω να μιλάει η πώρωσή μου, τα reviews δηλαδή υποστηρίζουν τον ενθουσιασμό μου.

 Τι να πω δηλαδή, αν αντέξουν κιόλας............... Εδώ σκέφτομαι να πάρω τα πιο μεγάλα, αλλά αυτά τα συγκεκριμένα έχουν τις καλύτερες κριτικές. Και δίνουν και μια retro αισθητική που με χαλούσε στην αρχή γιατί είμαι του μοντέρνου design σε όλα, αλλά τώρα τα συνήθισα στο μάτι και μου αρέσουν. Γενικά είναι σαν να προσαρμόζονται με το κάθε genre και δίνουν τρομερή ηχητική εμπειρία. Έχω αλλάξει πολλά desktop ηχεία και αυτά είναι ότι πιο κοντινό σε ποιοτικό HiFi για να έχεις στο γραφείο σου και να ακούς. Και στα παιχνίδια τα καταφέρνουν εξαιρετικά.

 Και καλά watt, είναι δυνατα και όπως είπα δεν παραμορφώνουν, αυτά τα ολίγα. 😀Τι άλλο να πω. Αν θες κάτι τέτοιο, πάρτα. Δε θα το μετανιώσεις. Και για τα αμέσως προηγούμενα τα 1280ΒΤ λένε καλά λόγια, αυτά ήθελα να πάρω γιατί μου κάθονταν καλύτερα στο μάτι αλλά είπα να δώσω μια ευκαιρία λόγω κριτικών στα 1700 και δεν το μετανιώνω.

 

 Αφού λόγω αυτών, βλέπω αυτό το thread περισσότερο και ακούω τα κομμάτια που επιλέγουν τα μέλη εδώ γιατί τη βρίσκω με την απόδοση των ηχείων. 😲

Επεξεργασμένο από cos_dr

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Κάμπια της Κανήθου, ιέρεια της Προγκ, θαυμαστή των Ντου Που

Thanks...😌

 

15 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Αφού λόγω αυτών, βλέπω αυτό το thread περισσότερο και ακούω τα κομμάτια που επιλέγουν τα μέλη εδώ γιατί τη βρίσκω με την απόδοση των ηχείων. 😲

Δοκίμασε τα και με αυτά που ανεβάζει ο Samy. Με δική σου όμως ευθύνη, μη μου λες μετά μου-σου-του-ξου...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Waterfall-K said:

Thanks...😌

 

Δοκίμασε τα και με αυτά που ανεβάζει ο Samy. Με δική σου όμως ευθύνη, μη μου λες μετά μου-σου-του-ξου...

ντου που...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Thanks...😌

 

Δοκίμασε τα και με αυτά που ανεβάζει ο Samy. Με δική σου όμως ευθύνη, μη μου λες μετά μου-σου-του-ξου...

Εγώ έχω δηλώσει πως προτιμώ τα δικά σου. Και η παραγωγή που μου είχες στείλει που σου ζήτησα να μου προτείνεις μία ήταν ότι πρέπει για το reference που ήθελα για να κάνω mastering το κομμάτι μου και έπιασε.

 

 Από όλους σας έχω πάρει κάτι σε αυτό το forum. Το μεγαλείο μου στη μουσική ήταν μεγάλο 😀 αλλά με τη δική σας συνεισφορά μεγάλωσε ακόμα περισσότερο. Από εσάς αντλώ δύναμη. Μαθαίνω συνέχεια και γίνομαι καλύτερος και μουσικός και άνθρωπος.

  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Το μεγαλείο μου στη μουσική ήταν μεγάλο 😀 αλλά με τη δική σας συνεισφορά μεγάλωσε ακόμα περισσότερο. Από εσάς αντλώ δύναμη. Μαθαίνω συνέχεια και γίνομαι καλύτερος και μουσικός και άνθρωπος.

Ευχαριστώ , διατί αν δε κάψουμε το Καρνάβαλο τον Κατάρ-Κ δεν ημπορούμε να προχωρήσουμε σα χώρα λαίμαι όλμος

 

  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου