Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Καθότι, ως γνωστόν, η αριστεία είναι ρετσινιά.

Μεγάλη κουβέντα πας να ανοίξεις και δεν θέλω να μπούμε ΠΑΛΙ σε αυτή τη διαδικασία με τους άριστους και τους άχρηστους.

Θα περιοριστώ λοιπόν να είπω, πως στη σύγχρονη ποπ-ροκ-λαική-ραπ-τραπ ξέρω γω μουσική ΠΟΛΛΟΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟΙ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΟΙ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ ήπιαν, σιγά τις μαλακίες που παίζει ο Κιθ Ριτσαρντς, το πρόβλημα ΄λμος ήταν πως αυτός τις έγραψε τραγούδια πρώτος.

Ούτως ειπείν είρωνα φίλε μου, στη τέχνη δεν υπάρχει Αριστεία με την έννοια της διοίκησης μιας χώρας, ενός Δήμου, μιας Διμοιρίας.

Ο ΛΚ πριν λίγες μέρες σχετικά με τους Ολυμπιακούς, ήπιες πως σιχαίνεται τον ''ανταγωνισμό'' του αθλητισμού 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

με τους άριστους και τους άχρηστους.

Φίλος, βάλε μέσα και τους εξωγήινους... Αυτά τα παλικάρια που ακολουθούν ανήκουν στην κατηγορία "aliens" 😎

 

 

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Θα περιοριστώ λοιπόν να είπω, πως στη σύγχρονη ποπ-ροκ-λαική-ραπ-τραπ ξέρω γω μουσική ΠΟΛΛΟΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟΙ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΟΙ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ ήπιαν, σιγά τις μαλακίες που παίζει ο Κιθ Ριτσαρντς, το πρόβλημα ΄λμος ήταν πως αυτός τις έγραψε τραγούδια πρώτος.

 

Μάλλον με μπερδεύεις με άλλο μέλος.

Εγώ, ξέρω πολύ καλά ότι είναι σημαντικότερο να έχεις γράψει κάτι από το να προσπαθείς να το παίξεις καλύτερο από αυτόν που το έγραψε.

Κοινώς, μάλλον σου χάλασε το αρκουδίσιον και δεν καταλαβαίνεις τι γράφω.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Μάλλον με μπερδεύεις με άλλο μέλος.

Εγώ, ξέρω πολύ καλά ότι είναι σημαντικότερο να έχεις γράψει κάτι από το να προσπαθείς να το παίξεις καλύτερο από αυτόν που το έγραψε.

Κοινώς, μάλλον σου χάλασε το αρκουδίσιον και δεν καταλαβαίνεις τι γράφω.

 

H αριστεία του πληθωρισμού ζήτησης το έκαψε.🤣

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Σαμη Παραγκα είπε

γενικά δεν ψήνομαι με κανέναν βιρτουόζο,

 

Τώρα με μπερδεύεις...ο Keith Richards σε ψήνει;

Γιατί αν ΔΕΝ είναι βιρτουόζος ο καλύτερος ίσως ρυθμικός κιθαρίστας της ρωΟυκ μουσικής Έβερ* πΓιος ΙΝΕ;

Ο Σαραβάκος;

 

* Κάτι που αποδεικνύεται από το 99% των κιθαριστωνΕ που όποτε πάνε να παίξουν RS ξεφτΗλιζονται...και ας μπορούν να παίξουν 2.000 νότες το λεΦτο.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Τώρα με μπερδεύεις...ο Keith Richards σε ψήνει;

Γιατί αν ΔΕΝ είναι βιρτουόζος ο καλύτερος ίσως ρυθμικός κιθαρίστας της ρωΟυκ μουσικής πΓιος ΙΝΕ;

Ο Σαραβάκος;

O Ronnie Wood.

  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

Τώρα με μπερδεύεις...ο Keith Richards σε ψήνει;

Γιατί αν ΔΕΝ είναι βιρτουόζος ο καλύτερος ίσως ρυθμικός κιθαρίστας της ρωΟυκ μουσικής πΓιος ΙΝΕ;

Ο Σαραβάκος;

Έχεις ακούσει κανέναν πιανίστα να λέει τι καταπληκτικός πιανίστας ήταν ο Μπετόβεν? Όχι, διατί δεν τον έχει ακούσει κανένας εν ζωή 😄 ακούμε όλμος τις συμφωνίες του.

Κιθαρίσται υπάρχουν πουλί, συνθέται ολίγοι, Ρίτσαρντς-Παράγκας και ακολουθούν και ολίγοι άλλοι, από αθληταί προτιμώ Γκάλλη και Μάτζικ Τζόνσον, ουχί το απολειφάδι τον ''Ματζικ'' Σταυρόπουλο 🥳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

O Ronnie Wood.

αφΤος πεζι τα ληντΖ.

 

Πάμε και ακόμα μια ακόμα μπανταρα ΒΙΡΤΟΥΟΖΩΝ...άντε να παίξει στα 180 BPM ο μπλακεντεκερΖ ΜΟΝΟ downstrokes στην κιθάρα και το μπάσο και 16α στο hi-hat με το ένα χέρι....

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου