Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, Waterfall-K είπε

 αν ενδιαφέρεσαι τα κατεβάζεις στο παρακάτω λινκ. Το EP κατεβαίνει και εντελώς δωρεάν

Ε ναι σιγά μην πλήρωνε και κανένας για να αγόραζε μουσική εστιατορίου, πας σε ένα και ακούς δωρεάν τέτοιες σούπες 🥳

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Ε ναι σιγά μην πλήρωνε και κανένας για να αγόραζε μουσική εστιατορίου, πας σε ένα και ακούς δωρεάν τέτοιες σούπες 🥳

Παίζουν στα εστιατόρια Clayton Doley? Στην Αυστραλία μπορεί, στην ψωροκώσταινα κάναν Κιάμο και πολύ τους είναι. image.gif.76f29ff1cfb95aa788a7b994df6e5f9f.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Παίζουν στα εστιατόρια Clayton Doley? Στην Αυστραλία μπορεί, στην ψωροκώσταινα κάναν Κιάμο και πολύ τους είναι. image.gif.76f29ff1cfb95aa788a7b994df6e5f9f.gif

Σε εστιατόριο ήπιαμε, όχι σε σουβλατζίδικο ρε Μποφίλιε 🤣 άκου Κιάμο? Τι κάμπια είναι αυτή πάλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

άκου Κιάμο? Τι κάμπια είναι αυτή πάλι?

Δεν ξέρεις τον Πάνο Κιάμο?image.png.4432db5476b9a183e305dc8c52185cc0.png Που ζεις ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....image.gif.d0462a8b9e1e1e6d99dc793bf0a29b2e.gif
kiamos > RS. Κατάλαβες? image.gif.ea91ce8b5b8cf2527239d3b3df162308.gif

 

image.png.9ad2d1d8a408b94f1b995635ed19467a.png

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2024 στις 11:25 ΜΜ, trolley είπε

Σάμη, οι Fall είχανε δύο, ο Fripp έχει τρεις, τι είναι;

 

 

Δεν είχαν πάντα 2 ντράμμερ οι Fall, Ούτε καν 2 ή τρεις κιθαρίστες, σε κάποια φάση, έπαιξαν και με 2 μπασίστες, η διαφορά είναι πως οι Fall είχαν τον MARK και ως γνωστόν ημπορεί να έχω ακούσει ΚΑΙ προγκ, αλλά τη σιχαίνομαι, όπως σιχαίνομαι τους έξτρα βιρτουόζους ηλεκτρικούς κιθαρίστες με 800 πετάλια. Ο καυλύτερός μου κιθαρίστας-συνθέτης, ήταν ο γιούφτος με τα 2 δάχτυλα+αντίχειρα στο αριστερό χέρι και φυσικά οι κλασσικοί με τις πλαστικές χορδές...............γενικά δεν ψήνομαι με κανέναν βιρτουόζο, εγώ ακούω μουσική, αν με αρέ, ας είναι και από αφρικανικό μονόχορδο.

Άκουσα τώρα ένα που ανέβασε ο μαέστρος και ήπια να σας το δημοσιοποιήσω, με αρέ, τώρα αν παίζει παπάδες, ή δεν, δεν κατέω και δεν με νοιάζει καθόλου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

 

 

Aν δεν το είχες ακούσει και το είχα ακούσει εγώ πρώτος, το έπαιρνα, το ανέβαζα στο κανάλι μου στο youtube με τίτλο "Vangelis - A Beauiful Lie" και το πόσταρα εδώ,  θα το είχες θάψει 20 μέτρα κάτω απ΄τη γη.😆

Ωραίο κομμάτι btw, απορώ ΠΩΣ σου αρέσει.🤔🥳

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Δεν ξέρεις τον Πάνο Κιάμο?image.png.4432db5476b9a183e305dc8c52185cc0.png Που ζεις ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....image.gif.d0462a8b9e1e1e6d99dc793bf0a29b2e.gif
kiamos > RS. Κατάλαβες? image.gif.ea91ce8b5b8cf2527239d3b3df162308.gif

 

image.png.9ad2d1d8a408b94f1b995635ed19467a.png

Ria>>kiamos

 

Το κομμάτι έχει και vintage vibes, αλλά δεν τα κάνουν πια όπως παλιά.... Θυμάμαι κάτι strings στις αραβίες της Άντζυς Σαμίου που σκίζανε βάρδουλα.

 

Αλλά θα δουλέψουμε με ότι έχουμε.

 

 

Επεξεργασμένο από Shelter

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Aν δεν το είχες ακούσει και το είχα ακούσει εγώ πρώτος, το έπαιρνα, το ανέβαζα στο κανάλι μου στο youtube με τίτλο "Vangelis - A Beauiful Lie" και το πόσταρα εδώ,  θα το είχες θάψει 20 μέτρα κάτω απ΄τη γη.😆

Ωραίο κομμάτι btw, απορώ ΠΩΣ σου αρέσει.🤔🥳

Κάμπια της Κανήθου, μόλις άκουσες πως θα είμαι Χαλκίδα Δευτ-τρ, λάκισες Νότια και σήμερα, ήμανε Βόρεια...αν και πέρασα και από Αλυκές το μεσημέρι να δω ένα πελατάκι στο Νταλούζ.

Νομίζεις πως θα γλιτώσεις τα σεμεντοπέδιλα? Είσαι περικυκλωμένος και στο τέλος θα παραδοθείς αυτοβούλως εις τας ορμάς της ΠΑΝΚ.

Πατατανατσίου-τσίου έκανε το μικρό ελεφαντάκι και πέταξε από κλαράκι σε κλαράκι... αλλά λόγο όγκου έσπασε κάποιο και το τσιμέντωσα στα στενά του Ευρίπου

...και λίγα με τον Ζαρ, δεν είναι των κυβικώνε σου, εσύ, μέχρι Πατατανατσίου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

γενικά δεν ψήνομαι με κανέναν βιρτουόζο

 

Καθότι, ως γνωστόν, η αριστεία είναι ρετσινιά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου