Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

γεύση από ένα από τα καλύτερα βινύλια (φυσικά dtd) που έχω ακούσει ποτέ... εννοείται ότι αν το μέσο μπορούσε να κρατήσει έναν ανάλογο ποιοτικό μέσο όρο στην εμπορική του σταδιοδρομία, θα νέρωνα λίγο το κρασί μου ως προς την σύγχρονη απαξίωση του (κάτι που δυστυχώς δεν γινόταν γιατί η κάθε παραγωγή ήταν πανάκριβη συν το ότι η εκάστοτε μπάντα έπρεπε να σπέρνει μια κι έξω) 😉...

 

 

  • Like 4

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@npap Φίλος αυτό που ανέβασες δεν το είχα ξανακούσει και είναι "διαμαντάκι". Παιξιματάρες, φοβερό rhythm section/ groove, "καραμούζες" να γαζώνουν, τα πάντα όλα... 😎   

 

ΥΓ: Και τρομερή παραγωγή!

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Λοιπόν οι Bad Habit είναι λίγο... ακριβοθώρητοι 😄, αλλά βρήκα κάτι που έχει ανεβάσει ο μουσιού Mark Cross - ο εξέχων ντράμερ της μπάντας 😎- το οποίο μεταξύ άλλων δίνει ένα "στίγμα" του τι παίζαμε. Και με αυτό πήγαμε (τρομάρα μας 🤣) και ανοίξαμε για τους Ramones. Μήτσο pay attention λαίμαι... 

ΥΓ: Δεν ήταν δάκτυλος του Καταρράκτη, αν και φρονώ ότι θα του αρέσει αυτό που θα δει...

 

 

Τι μου θύμισες τώρα ρε φίλε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

ΥΓ: Δεν ήταν δάκτυλος του Καταρράκτη...

Ευτυχώς που το διευκρίνισες...😌
Τα βίντεα θα τα δω αργότερα, τώρα την κάνω για έξω πριν με πιάσει καμιά γέφυρα πάλι.😎

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 λεπτό πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Φίλος αυτό που ανέβασες δεν το είχα ξανακούσει και είναι "διαμαντάκι". Παιξιματάρες, φοβερό rhythm section/ groove, "καραμούζες" να γαζώνουν, τα πάντα όλα... 😎   

 

δυστυχώς λόγω της φύσης της παραγωγής και της περιορισμένης κυκλοφορίας δεν είχαν πολλοί την ευκαιρία να το απολαύσουν (τουλάχιστον στην αυθεντική του μορφή γιατί δεν ξέρω αν κυκλοφόρησε αργότερα σε cd)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ευτυχώς που το διευκρίνισες...😌
Τα βίντεα θα τα δω αργότερα, τώρα την κάνω για έξω πριν με πιάσει καμιά γέφυρα πάλι.😎

το σκάφανδρο μη ξεχάσεις και πνιγείς στα ρηχά παλιοπετούγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, npap είπε

 

δυστυχώς λόγω της φύσης της παραγωγής και της περιορισμένης κυκλοφορίας δεν είχαν πολλοί την ευκαιρία να το απολαύσουν (τουλάχιστον στην αυθεντική του μορφή γιατί δεν ξέρω αν κυκλοφόρησε αργότερα σε cd)...

Ήταν καταπληκτικό. Αν εξαιρέσεις το δεύτερο - που ήταν... ρέγγε προσανατολισμού που δεν τα πάω καλά- ΄το υπόλοιπο με ενθουσίασε.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παρακαλείται το μέλος "Σαμη Παραγκα" να μην εκτοξεύει χαρακτηρισμούς κατά άλλων μελών... Ευχαριστώ.

 

Ακολουθεί ψυχαγωγική μουσική... 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου