Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, MGs είπε

Μονο υπερτιμημένη δέν την έβγαλαν,ασχέτος τα προβλήματα που είχε.

 

Εννοείται ότι είναι τεράστια τραγουδίστρια,σίγουρα μαζί με την Κ.D.Lang η μεγαλύτερη λευκή τραγουδίστρια όλων των εποχών (η Aguilera  δεν είναι λευκή) μετά την Patsy Cline (που είναι στην κατηγορία "εξωγήινοι τραγουδιστές") τεχνικά και ερμηνευτικά εκανε ότι θέλει η μακαρίτισσα, τεράστια απώλεια.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Επαέ, ημπορώ να πιω, πως δεν ταιριάζει καθόλου η αισθητική μου

Αν ταίριαζε στην -ανύπαρκτη- αισθητική σου, θα μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. In fact, θα έκανε ιδιαίτερη εντύπωση σε όλο τον πλανήτη, τόσο ώστε το CNN και το Al Jazeera να βγάλει έκτακτο δελτίο.😁

 

6 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

έχω περιοδεύσει σε 7 Αραβικές χώρες- μου λείπει βέβαια η καλύτερη, το Ιράν

Μου θυμίζεις κάτι αστείους αριστερούς που εκθειάζουν το καθεστώς και τη ζωή στην Κούβα, σχολιάζοντας σε διάφορα social media μέσω του €1,500 iPhone τους από τον καναπέ του ιδιόκτητου σπιτιού τους. Αν σου λείπει το Ιράν ρε μεγάλε, να πας να ζήσεις εκεί σαν Ιρανός για κάνα 2μηνο (το ίδιο ισχύει και για την Κούβα), με τα λεφτά δηλαδή που βγάζει ένας Ιρανός (ή ένας Κουβανός, περίπου €23 τον μήνα είναι) και θα περάσεις μπέικα.👍

Μια και ανέφερα τον σοσιαλιστικό παράδεισο της Κούβας, που τόσο εκθειάζεται από διάφορα Ζώα (που δεν ζουν στην Κούβα βέβαια), να τους ενημερώσω/θυμίσω να πάρουν πολλά φανελάκια Minerva στο επόμενο ταξίδι τους εκεί. Ως και με τον Κάστρο (νταξ, με τον αδερφό του) μπορούν να κάνουν sex με ένα από αυτά...🤣

 

6 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Ως συνήθως, έβαλες, ΠΑΛΙ κάτι που δεν είναι αυθεντικό

Πιο αυθεντικό δεν γίνεται. Αν βέβαια με το "αυθεντικό" εννοείς παραδοσιακή μουσική από εκείνα τα μέρη, δεν καταλαβαίνω από "σπου κι ως σπου" (που θα'λεγε κι ο σύντροφος Σταύρος Θεοδωράκης) περίμενες να ακούσεις τέτοια μουσική, εγώ δεν έκανα καμία απολύτως αναφορά σε αυτό. Η Aziza παίζει κυρίως Jazz, Fusion Jazz.

Συνέχισε να ακούς Fall, τα υπόλοιπα προϋποθέτουν εκπαίδευση αυτιών, κάτι που δεν έχει γίνει τα τελευταία 50 χρόνια, οπότε λίγο απίθανο να (σου) συμβεί τώρα στα γεράματα.🥱

 

5 ώρες πριν, Superfunk είπε

Εννοείται ότι είναι τεράστια τραγουδίστρια, σίγουρα μαζί με την Κ.D.Lang η μεγαλύτερη λευκή τραγουδίστρια όλων των εποχών...

image.jpeg.ba339c1446d748efa2194d36a59d8e92.jpeg

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Σαμη Παραγκα είπε

έχω περιοδεύσει σε 7 Αραβικές χώρες- μου λείπει βέβαια η καλύτερη, το Ιράν-

 

Ρε αρχηγέ μια συμβουλή,όταν πας στο ΙΡΑΝ μην τους πεις ότι είναι ΑΡΑΒΕΣ...θα σε κρεμάσουν από κάνα γερανό στην κεντρική πλατεία 🤣

 

Btw έχεις δίκιο το Ιράν είναι πανέμορφη χώρα και το φαγητό είναι το καλύτερο στον κόσμο (έχω πάει δύο φορές )

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλημερούδια αξιότιμα μέλη... Ζεστούλα σήμερα και το mood είναι ακραία καλοκαιρινό. Καλές παραλίες και καλές κάλπες για όσους τις επισκεφτούν. 

 

 

  • Like 3

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

 

Btw έχεις δίκιο το Ιράν είναι πανέμορφη χώρα και το φαγητό είναι το καλύτερο στον κόσμο (έχω πάει δύο φορές )

 

 

 

Στον Ντου Που τον Κομμουνιστοφάγο πες τα +τα υπέροχα αρχαιολογικά μουσεία και  χώρους, αλλά άμα ο άνθρωπας ακούει Ντου που, δεν χρειάζεται να πάει σε μουσεία, είναι ο ίδιος μουσείο, απολιθωμάτων 🥳

ΥΓ θα έλεγα και για τις υπέροχες γυναίκες, αλλά φοβάμαι μη με την έχουν στημένη στο αεροδρόμιο τπτ φρουροί της επανάστασης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Superfunk είπε

(η Aguilera  δεν είναι λευκή)

Kάνεις λάθος. Kαι μου φαίνεται περισσότερο λευκή από την Winehouse που είναι λίγο μελαμψούλα σαν Μεσανατολίτισσα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Σπινθηροβόλος γάιδαρος είπε

Kάνεις λάθος.

 

ΟΧΙ δεν κανω 🤣 ο μπαμπας της ειναι σκουρος (καλα οχι και τοσο 🤣 αλλα σιγουρα καποιος καποια στιγμη τον ειπε wetback) ...απο το Equador 😅  φημες λενε οτι έχει Quechua indian ecuadorian blood.

 

Anyway αν οντως ειναι 100% λευκη την βαζω και αΦτιν μαζι με την K.D.Land & την Εμμυ  που όντως είναι μεσανατολιτισα αφού ήταν Εβραία,στο πανθεον και άσε τον @Waterfall-K να κλαίει και να τρώει ιρανικούς μουσακαδες (ο μουσακάς είναι ιρανικό φαγητό)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου