Προς το περιεχόμενο

Behringer UB-Xa (update)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, trolley είπε

Με τα αυτοπορτραίτα δεν θα κερδίσεις τίποτε...

Nα κερδίσω? Είναι σαν να παίζω σκάκι με ένα 3χρονο. Λες να υπάρχει πιθανότητα να με κερδίσει?🥱

 

10 λεπτά πριν, trolley είπε

Ναι, αλλά άμα σου κρασάρουν, εκεί τι γίνεται;

Εκεί ανοίγει το V-Synth -που δεν κρασάρει- και αρχίζει να παίζει. Αφού τελειώσει, θα φαει τη μισή του μέρα να βρει τι έφταιξε και κράσαρε το σύστημα, και θα το βρει. Ως την επόμενη φορά...

 

Θα συνεχίσεις για πολύ να γράφεις ότι να'ναι σε ένα άσχετο θρεντ? Αν συνεχίσεις, μπορεί να μου έρθει η διάθεση να σε ρωτήσω ποια 8 hardware synths έχεις, και ποια 12 είχες, και υπάρχει περίπτωση να μετανιώσεις για αυτές τις δηλώσεις σου...😌

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Λες να υπάρχει πιθανότητα να με κερδίσει?🥱

 

Εννοείται. Διότι ο τρίχρονος θα παίζει (όπως εγώ, ρωτάω) και εσύ θα ρεύεσαι (όπως, δεν απαντάς).

 

Όσο για τα οκτώ synth θα σε βοηθήσω λίγο:

- Δυο αναλογικά της Korg

- Δύο ΑΚΑΙ (ένα μικρό, ένα αυτό που θα ήθελες να έχεις)

- Ένα MPC SE (πρόσφατο απόκτημα, εντάξει ίσως δεν θα το έλεγες synth)

- Ένα KAWAI "πιάνο" (όχι με ουρά)

- Το γνωστό Hydrasynth

- Ένα MODAL

 

Περισσότερες πληροφορίες... τις ξέρουν οι φίλοι μου.

Τελικά έχω και ένα με FM synthesis, άρα 9.

 

Εντάξει... εγκρίνεις; Να μιλάμε, ή δεν μας επιτρέπετε;

 

 

  • Like 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

 και υπάρχει περίπτωση να μετανιώσεις για αυτές τις δηλώσεις σου...😌

 

 

Άν τη φας τη Λάμια, εγώ μαζί σου 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν είναι έτσι. Εμείς οι πληκτρομπλιμπλικάδες είμαστε αλλιώς.

 Αφήστε μας στην ησυχία μας,😀 δε μας καταλαβαίνετε🤣

Σώπασε, ημείς, είμεθα συνθέται τα υπόλοιπα ζαβά είναι απλά χαρντγουεροσοφτγουέριδες. Εγώ πλέον ΚΑΙ σκηνοθέτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Α, και κάτι ακόμη περί της μαλακισμένης μομφής ότι - και καλά - γράφω άσχετα με το thread.

ΠΟΤΕ δεν έχω συμμετέχει σε κάτι τέτοιο, αν δεν το έχει "χαλάσει" κάποιος άλλος.

Αυτά.

Επεξεργασμένο από trolley

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Ναι, αλλά άμα σου κρασάρουν, εκεί τι γίνεται;

 

Δεν κρασάρουν. Με τίποτα. Τουλάχιστο στις τελευταίες αναβαθμίσεις που έκανα διατηρώ το ίδιο λειτουργικό μαζί μάλιστα με τα παιχνίδια και ότι άλλο software έχω και τραβάνε και δεδομένα από 5 διαφορετικούς σκληρούς, είναι και σκόρπια εγκατεστημένα και δεν έχω φάει παρόλο που ας το πούμε φημίζομαι για τα μεγάλα project με πολλά διαφορετικά και ανάμεικτα VST instuments και effects (που δεν είναι και όλα ενημερωμένα στις τελευταίες εκδόσεις τους, γιατί άραγε🤣🫢) που τα δουλεύω σε πραγματικό χρόνο και παράλληλα κάνω και άλλα πράγματα, τι να πω δεν κράσαρε τίποτα και ποτέ. Δεν είχα πρόβλημα με τους παλαιότερους επεξεργαστές των τελευταίων 5 χρόνων. Ιδιαίτερα δε με τον 5900Χ που έχω τώρα, είμαι πιο σίγουρος από ποτέ.

 

 Πάραυτα σώζω κάθε λίγο και λιγάκι όσο προχωράω τα project για τον φόβο των ιουδαίων.

Πάραυτα αν έπαιζα έξω δε θα εμπιστευόμουν αποκλειστικά το software, πολλοί το κάνουν, αλλά και εγώ με ένα καλο synth-workstation θα ήμουν πιο σίγουρος.

 

 Για το home studio δεν φοβάμαι το crash δεν μου έχει τύχει πραγματικά να μου κρασάρει plugin. w

 Eδώ προχθές άνοιξα κάποια project προ οκταετίας. , δηλαδή προ του τελευταίου format. To λειτουργικό που έχω τώρα εγκαταστάθηκε στις 2/‎7/‎2020, έχει φάει 2 αναβαθμίσεις από τότε αν θυμάμαι καλά, με αλλαγή 2 μητρικών με τον δίσκο του λειτουργικού να καρφώνεται απλά πάνω και να περνάνε απλά οι νέοι chipset και άλλοι drivers των νέων Components. Τα project άνοιξαν κανονικότατα και βρήκαν όλα τα plugins. Και λειτουργούν όπως τα άφησα. Αυτά πληροφοριακά μιας και ρώτησες.

 

 Αν κρασάρουν, θα δω πιο κράσατε και τι και θα ξαναρίξω το plugin ή και ολο το DAW απο πάνω🤣 και θα ανοίξουν όλα πάλι. Αν κατασταφούν οι σκληροί , έχω backup για όλα σε εξωτερικό σκληρό. Και πολλά Plugin θα κατεβούν από τις ιστοσελίδες των εταιρειών πάλι.

 

 

 

 

5 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Σώπασε, ημείς, είμεθα συνθέται τα υπόλοιπα ζαβά είναι απλά χαρντγουεροσοφτγουέριδες. Εγώ πλέον ΚΑΙ σκηνοθέτης

Όλοι έχουμε το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού 😀

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι cos, αλλά αν κρασάρουν ενώ είναι η Beyonce στο δωμάτιο έτοιμη να κάνει backing vocals στο νέο σου soundtrack, πως θα ανταπεξέλθεις; Αν είχες Montage όμως, θα το έβγαζες και θα της έλεγες "Είδες ο παλιός;" και αυτή θα πάθαινε την πλάκα της. Βέβαια και το V-Synth κάνει, αλλά δεν ξέρω αν παίζει μαύρη μουσική.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Ναι cos, αλλά αν κρασάρουν ενώ είναι η Beyonce στο δωμάτιο έτοιμη να κάνει backing vocals στο νέο σου soundtrack, πως θα ανταπεξέλθεις; Αν είχες Montage όμως, θα το έβγαζες και θα της έλεγες "Είδες ο παλιός;" και αυτή θα πάθαινε την πλάκα της. Βέβαια και το V-Synth κάνει, αλλά δεν ξέρω αν παίζει μαύρη μουσική.

 

Απορία ψάλτου... σε έχει κρασάρει ποτέ σε λάιβ? Οτιδήποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Σαμη Παραγκα είπε

Απορία ψάλτου... σε έχει κρασάρει ποτέ σε λάιβ? Οτιδήποτε

 

Δυστυχώς, δεν θα σου απαντήσω διότι έχω εκνευριστεί.

Μπορεί να μην ξέρω από synths, αλλά είμαι ειδικός σε high-availability συστήματα, και μιλώ μόνο όταν με σέβονται.

Εσύ ευχήθηκες να με φάει ο άλλος και με είπες Λαμία.

Ενώ είναι γνωστό ότι είμαι Τρίκαλα.

 

 

  • Χαχα 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Ναι cos, αλλά αν κρασάρουν ενώ είναι η Beyonce στο δωμάτιο έτοιμη να κάνει backing vocals στο νέο σου soundtrack, πως θα ανταπεξέλθεις; Αν είχες Montage όμως, θα το έβγαζες και θα της έλεγες "Είδες ο παλιός;" και αυτή θα πάθαινε την πλάκα της. Βέβαια και το V-Synth κάνει, αλλά δεν ξέρω αν παίζει μαύρη μουσική.

 

Το V-Synth είναι για sound design ή να παίζει λούπες στη λογική του pattern (μέχρι 50 mb το SET😀) όπως το Roland W 30. Αν γράφαμε τίποτα σε στυλ prodigy ή trap η hip hop jazz κάτι θα γινόταν. Είμαι εφευρετικός σε αυτά.

 Είμαι πολύ καλός να ξέρετε. Εσείς με έχετε για άσχετο 🤣 Είμαι καλός όμως. Το χω🤣

 

 Δεν κράσαρουν. Το σύστημα είναι solid. Μόνο αν πέσει το ρεύμα θα έχουμε πρόβλημα. Στο τέλος θα το γρουσουζέψω και θα τρώω μπλε οθόνες, θα το γκαντεμιάσω το θέμα.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου