Προς το περιεχόμενο

Behringer UB-Xa (update)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Waterfall-K είπε

Δεν γράφω ποτέ ανακρίβειες, γιατί -και σε αντίθεση με σένα- γράφω μόνο σε θέματα που ξέρω πολύ καλά.

ε... για το θέμα των workstations και samplers......... 😀

 Οι μουσικοί ασχολούνται με ότι τους βολεύει και είναι μέρος της δημιουργίας αυτό ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ και αυτό που έλεγα και εγώ πάντα ως καθηγητής 😀 είναι πως ο καλός μουσικός που το έχει, με όλα θα κεντίσει.

 

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

ι άλλο να έχεις 16 Montage M συνδεδεμένα με MIDI."

θα το έχεις με το Montage ESP VST 😀

 Εγώ 3 Triton VST ανοίγω και είναι τρέλα. Τρέλα.

 

52 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

ΕΚΤΕΛΕΣΤΗΣ, τσάκισε τη Κανηθιώτισα κάμπια ΤΩΡΑ με τα στιβαρά σου μπράτσα καλλιτέχνη

Αστον γιατί μετά δε θα ποστάρει κανένας στα πλήκτρα και δε θα ξέρουμε τι παίζει. Θα χαθούμε πάλι. 😀

 Το λάθος είναι δικό μου. Εγώ φταίω. Έπρεπε να μείνω στο θέμα που δεν έχω να πω τίποτα, για το Behringer.

Για τιμωρία θα κάνω ένα φροντιστήριο για το συγκεκριμένο όργανο με βίντεο στο YouTube. 😀

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 

Αστον γιατί μετά δε θα ποστάρει κανένας στα πλήκτρα και δε θα ξέρουμε τι παίζει. Θα χαθούμε πάλι. 😀

 Το λάθος είναι δικό μου. Εγώ φταίω. Έπρεπε να μείνω στο θέμα που δεν έχω να πω τίποτα, για το Behringer.

Για τιμωρία θα κάνω ένα φροντιστήριο για το συγκεκριμένο όργανο με βίντεο στο YouTube. 😀

Δεν χάνουμε απολύτως τπτ με τη Λουάνα, είναι σα κάτι μπουθαρίστες που κρίνουν τη ΣΥΝΘΕΣΗ απ το χαρντγουεαρ, το σοφτουσουγουέαρ, τα ξύλα και υο πάχος χορδώνε σα τον ΣΦ.

 

Ημείς αι συνθέται, απλά, γράφουμε μουσική, αι υπόλοιποι, απλά είναι Λόρδες.. νεκροί με τσιμενδένια βατραχοπέδιλα  λαίμαι όλμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρράκτη, μπορώ και εγώ να παίξω αυτό το ping-pong με παραθέσεις κλπ. Τόσο καλά, όσο εσύ, ίσως και καλύτερα. Αλλά δυστυχώς δεν με ενδιαφέρει να το κάνω.

 

Και ναι, γράφεις ανακρίβειες, διότι υιοθετείς ακριβώς τη στάση που κοροϊδεύεις σε άλλους τομείς (π.χ. κοροϊδεύεις αυτούς που ακούν ακόμη βινύλιο) χωρίς να είσαι σε θέση να αντιληφθείς την τεχνολογική υστέρηση των hardware synth απέναντι σε οποιοδήποτε αξιοπρεπές setup με vst synths, το οποίο μάλιστα προφητεύεις ότι θα... κρασάρει (λες και αν κρασάρει, κάτι τρέχει στα γύφτικα). Με τέτοιες παραδοξολογίες, επιχειρείς να ξεπεράσεις το ότι το Montage είναι toy (story) μπροστά σε ένα setup των 2000 ευρώ, το οποίο θα κρασάρει όταν του κόψεις το ρεύμα (αν και έχουμε ΚΑΙ γι΄αυτό λύσεις, σόρυ για το σοκ).

 

Όσο για το ότι έχεις γράψει το μισό (ίσως και περισσότερο) αυτόν τον τομέα του φόρουμ, ποσώς δεν με ενοχλεί διότι δεν πληρώνω για να το κάνεις. Εδώ - σύντομα - θα έχει γράψει ο Σάμη το μισό "Τι ακούτε;", άρα μάλλον θα πρέπει και αυτός να θέλει να του στήσουμε ανδριάντα.

 

Το Win-win θα ήταν να σταματήσεις να προσβάλλεις όσους διαφωνούν με τις δογματικές και οπαδικές απόψεις σου, ή να σταματήσεις να τις διατυπώνεις με οπαδικό τόνο. Τόσο εγώ, όσο και άλλοι, λέμε (και ξαναλέμε, και ξαναλέμε, και ξαναλέμε) ότι τα hardware synth (α, ναι, έχω μόνο οκτώ τώρα που μιλάμε, είχα 12 όταν αποφάσισα ότι τα VST είναι ανώτερα) έχουν τη θέση τους στη ζωή του μουσικού, αλλά ΟΧΙ τη θέση που κολλημένοι σαν εσένα νομίζουν ότι έχουν. Οπότε μάλλον εσύ πρέπει να διαβάζεις προσεκτικότερα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Δεν χάνουμε απολύτως τπτ με τη Λουάνα, είναι σα κάτι μπουθαρίστες που κρίνουν τη ΣΥΝΘΕΣΗ απ το χαρντγουεαρ, το σοφτουσουγουέαρ, τα ξύλα και υο πάχος χορδώνε σα τον ΣΦ.

 

Ημείς αι συνθέται, απλά, γράφουμε μουσική, αι υπόλοιποι, απλά είναι Λόρδες.. νεκροί με τσιμενδένια βατραχοπέδιλα  λαίμαι όλμος

Δεν είναι έτσι. Εμείς οι πληκτρομπλιμπλικάδες είμαστε αλλιώς.

 Αφήστε μας στην ησυχία μας,😀 δε μας καταλαβαίνετε🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, trolley είπε

Καταρράκτη, μπορώ και εγώ να παίξω αυτό το ping-pong με παραθέσεις κλπ. Τόσο καλά, όσο εσύ, ίσως και καλύτερα. Αλλά δυστυχώς δεν με ενδιαφέρει να το κάνω.

image.gif.ff6b05ec4b59fe96fa8e40b7c2f4fc80.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

Και ναι, γράφεις ανακρίβειες, διότι υιοθετείς ακριβώς τη στάση που κοροϊδεύεις σε άλλους τομείς (π.χ. κοροϊδεύεις αυτούς που ακούν ακόμη βινύλιο) χωρίς να είσαι σε θέση να αντιληφθείς την τεχνολογική υστέρηση των hardware synth απέναντι σε οποιοδήποτε αξιοπρεπές setup

Εγώ χαίρομαι που κατάφερα να έχω ένα πραγματικά αξιοπρεπές SETUP με VST, που να δουλεύει σταθερά και με αξιοπιστία για πολλά χρόνια και να μπορώ και να το εκμεταλλευτώ σε συνδυασμό με ένα υπέροχο hardware synth-master keyboard και να έχω και μια κιθάρα να γρατζουνάω.

Το μόνο που μου λείπει τώρα είναι  αυτό

 

Screenshot2024-07-09at20-31-41ThomannStudioTableLWoodThomannEllda.thumb.png.8a844d350fefd24c338a26e0e690d354.png

😀

 

και το άλλο πρόβλημα είναι πως μεγάλωσα και πλέον μου είναιπιο δύσκολο να ξενυχτάω και να μελετάω, κουράζομαι πιο εύκολα και ενώ έχω διάθεση και ιδέες για σύνθεση, δεν αντέχω να τα δουλέψω όπως τα σκέφτομαι τρώγοντας τις αντίστοιχες ώρες........ φοβερό. 😀 Δεν μπορώ να συνδυάσω  εύκολα τη μουσική δημιουργία  με την καθημερινότητα πια. Κλείνουν τα μάτια και κουράζεται το μυαλό πιο εύκολα σιγά σιγά.

 Δεν πειράζει, ξέρω πως όλα είναι όπως τα θέλω και με περιμένουν. Και κουτσου κούτσου ........... 😀

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Δεν πειράζει, ξέρω πως όλα είναι όπως τα θέλω και με περιμένουν.

 

Ναι, αλλά άμα σου κρασάρουν, εκεί τι γίνεται;

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Ναι, αλλά άμα σου κρασάρουν, εκεί τι γίνεται;

 

Θα παίξω πιάνο και περιμένω ανδριάντα

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου