Προς το περιεχόμενο

Ελάτε να τις μετρήσουμε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δια στόματος του the music lab (όχι του ελληνικού ωδείου) :

By participating in this research, you are helping us to learn more about how musical abilities vary across different populations, ages, locations, and more; and how musical abilities might be related to musical experiences, like listening to lots of music online, or attending music classes in school. The three subtests draw on previous work by Peter Harrison, Daniel Müllensiefen, and Pauline Larrouy-Maestri. You can read about them in the journal Scientific Reports.

 

Κοινώς, μια έρευνα που στο τέλος σου βγάζει το "Musical IQ" [νταξ, ας μη σταθούμε σε αυτή τη π@π@ρ@, no such thing exists(?)].

Είχε πολύ ενδιαφέρον όμως σε ορισμένα σημεία που μπορεί να θεωρείς οτι δίνεις τη σωστή απάντηση και όμως πέφτεις έξω! (εγώ τουλάχιστον...)

Δε μπορώ να πω οτι μου φάνηκε έυκολο και μια κάποια συγκέντρωση τη χρειάζεται.

 

https://www.themusiclab.org/quizzes/miq

 

Τροφή για συζήτηση.
Βέβαια, υπάρχουν πάντα και οι τέλε που γεμίζουν τις σελίδες :classic_tongue:

  • Like 7

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screenshot_2023-11-17-17-25-16-796_com.android.chrome.thumb.jpg.ef835dbcd673306e3691e17394a0570f.jpg

 

Εκεί με τα φάλτσα έκανα 2 λάθη, κι άλλα 3 με τους μετρονόμους.

 

Εντιτ: θα με ενδίεφερε να μου ξαναστείλουνε, αλλά είδα ότι το πιστοποιητικό ασφαλείας του σάιτ έχει λήξει, και κώλωσα να βάλω ιμέιλ.

Επεξεργασμένο από Ali Barout
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίο και ενδιαφέρον τεστ. Η μόνη ατομική παρατήρηση που κάνω είναι ότι κουράζομαι εύκολα. Μετά το 10ο-11ο παράδειγμα κάθε τεστ ήμουν για να το κλείσω.

 

Πλάκα έχει που έκανα το καλύτερο σκορ σε μελωδία, ενώ δε μπορώ να γράψω ούτε ένα motif για διαφήμιση οδοντόκρεμας.

image.png.c0be061c877d3b04e53c222c0a592bd8.png

  • Like 2
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ali Barout είπε

Στις ερωτήσεις που ρώταγε τις προσωπικές θυμήθηκες να γράψεις ότι είσαι πολύ μεγάλος κούναβος;🤣

Δε μου κάνε ερωτήσεις προσωπικές....

Είχα βύσμα 🤣

  • Χαχα 4

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου