Προς το περιεχόμενο

πόρτα και στο φουμπου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

 

 όχι αυτά που γράφω τώρα αφορούν το yt.

Γιατί όλα αυτά αφορούν το ένα το άλλο.

Το yt μου τα έκανε αυτά.

Στο fb κλειδώθηκαν σε όλους τους browsers οι εφαρμογές, εκτός του fb lite στο κινητό.

Στα άλλα έπρεπε να κάνω αποδοχή των όρων για να ανοίξουν ξανά.

 

 

Ναι στο γιουτιουμπ ειναι σπαστικο πολυ.

Στο φουμπου αναρωτιεμαι πως μπορει να επηρεασει αυτη η αλλαγη πολιτικης.

Απο τη στιγμη που εχεις παντα την επιλογη του σκρολ νταουν, ο μονος τροπος να γινει κι αυτο σπαστικο τελειως, ειναι ανα 5 λεπτα πχ να σου πεταει φουλ σκρην διαφημιση.

 

Θα δουμε...

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Το yt μου τα έκανε αυτά.

Σχετικά με το YouTube κάτι που είπα και σε προηγούμενο thread (που κλειδώθηκε πριν λίγες ημέρες)
Όταν είμαι σε 'private mode' (χρησιμοποιώ τον Opera) το ad blocker δουλεύει κανονικά και προφανώς το έχω καθιερώσει για τις επισκέψεις μου στο κανάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

 

Αν για να σώσεις την ζωή του παιδιού σου, κάνεις ζημιά σε άλλον, ακόμα και αν αυτός είναι invader, εσύ πας μέσα, ακόμα κι αν δεν τον σκοτώσεις, ακόμα κι αν είσαι σε νόμιμη άμυνα.

Τουλάχιστον εδώ, γι' αυτούς που έχουν νόμιμη άδεια οπλοφορίας.

 

 

 

 

 Στο μπουρδελισταν, ακομα και σφαλιαρα να του δωσεις αν μπει σπιτι σου τον πληρωνεις. Στην παγκοσμια υπερδυναμη παλι, αν του τιναξεις τα μυαλα στον αερα οταν μπει σπιτι σου, σου δινουν και παρασημο.

 

 

 Τωρα, σαφως και θα ηταν καλυτερο να μην υπηρχαν οπλα ελευθερα στις ΗΠΑ. ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ομως που υπαρχουν, δεν μπορεις να τα απαγορευσεις. Διοτι μονο οι νομοταγεις πολιτες θα εφαρμοσουν την απαγορευση, οι τρελοι, τα πρεζακια και οι συμμοριτες θα την γραψουν στα παπακια τους, και θα ειναι η κατασταση ακομα πιο ανεξελεγκτη.

 

 

 Περιπου το ιδιο και με τα σοσιαλ, σιγα μη δεχτουν την απαγορευση σε ολη τη Γη, το μονο που θα κανεις ειναι να γεμισει η φαση με ρουσικα, κινεζικα και νιγηριανα σοσιαλ, εκει να δεις τι ωραια που θα μεταχειριζονται τα δεδομενα, θα σηκωνεσαι απο το social να πας για κατουρημα και οταν θα ερχεσαι πισω θα εχει ο καφες σου πολωνιο,  θα ξεκιναει η ανακριση απο την State Security Ministry, και ο υπολογιστης σου θα λειπει.

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και κάποιες μέρες με τον vivaldi δεν είχα κανενα θέμα και χωρίς μπλοκερ.

Σήμερα είπα τι έγινε

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, manosx είπε

Τωρα, σαφως και θα ηταν καλυτερο να μην υπηρχαν οπλα ελευθερα στις ΗΠΑ. ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ομως που υπαρχουν, δεν μπορεις να τα απαγορευσεις. Διοτι μονο οι νομοταγεις πολιτες θα εφαρμοσουν την απαγορευση, οι τρελοι, τα πρεζακια και οι συμμοριτες θα την γραψουν στα παπακια τους, και θα ειναι η κατασταση ακομα πιο ανεξελεγκτη.

 

Βρε Μάνο μου, δεν είναι σε όλες τις πολιτείες νόμιμα τα όπλα.

Σ' αυτές δηλαδή που είναι παράνομα, δεν είναι οι συμμορίες φουλ εξοπλισμένες?

Αυτό δεν έχει να κάνει με απαγόρευση ή μη.

Όπως και στην Ευρώπη.

Παράνομα είναι, αλλά σε όλες οι συμμορίες, τα καλάσνικωφ είναι τα πιο ελαφρά όπλα.

Για να μην πω τι γίνεται στην Κρήτη, που είναι και παράδοση η οπλοκατοχή.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα στο 'murica ειναι πιο πολλα οπλα παρα ανθρωποι 😆 Οποτε για να εχεις ελπιδα επιβιωσης 😆 πρεπει να εχεις και μια καβατζα, να το σκεφτει και λιγο ο αλλος.

 

 Οπως φυσικα και στην Ελλαδα θα πρεπει μεσα στο σπιτι σου να ειναι νομιμη η αυτοαμυνα με καθε μεσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, manosx είπε

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ομως που υπαρχουν, δεν μπορεις να τα απαγορευσεις. Διοτι μονο οι νομοταγεις πολιτες θα εφαρμοσουν την απαγορευση, οι τρελοι, τα πρεζακια και οι συμμοριτες θα την γραψουν στα παπακια τους, και θα ειναι η κατασταση ακομα πιο ανεξελεγκτη.

Γι' αυτό, επειδή έχουν μαζευτεί αρκετά τέτοια άλυτα φιλοσοφικά αδιέξοδα σαν κι αυτό, και έχουν μαζευτεί όλα τα πιόνια αφάγωτα στο κέντρο της σκακιέρας, σαν σε αγώνα φούτμπολ να μην περνάει κανείς ούτε δώθε ούτε κείθε με τα άλογα φαγωμένα, περιμένουμε τον Κιμ πότε θα το πατήσει. (Μπας και βρούμε δουλειά και μεις οι πνευστοί δηλαδή μετά. Σαμπλερ; οφφ. Υπολογιστές; οφφ; κιθάρες χωρίς ενίσχυση; χαχαχα οφφ. Θα τους νικάμε όλους στα dB, άρα, προφιτ. )

 

2 λεπτά πριν, manosx είπε

Οπως φυσικα και στην Ελλαδα θα πρεπει μεσα στο σπιτι σου να ειναι νομιμη η αυτοαμυνα με καθε μεσο.

Μα καλά, εσύ δεν έπαιζες κυνηγητό μικρός; η αυτοάμυνα στην ελλάδα είναι να κάνεις οτι κοιμάσαι. Είναι όπως η "φωλιά" του κυνηγητού, δεν μπορεί να σε βλάψει στη φωλιά κανένας, εκτός αν είναι πολύ ζαβολιάρης, οπότε μετά όλοι του κρατάνε μούτρα, που είναι η χειρότερη τιμωρία.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Μα καλά, εσύ δεν έπαιζες κυνηγητό μικρός; η αυτοάμυνα στην ελλάδα είναι να κάνεις οτι κοιμάσαι.

 

Εναλλακτικά, μπορείς να προσλάβεις τον cos_dr να σε φυλάει.

Ούτε μύγα δεν θα περνάει.

Αρκεί να του πάρεις το montage.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Εναλλακτικά, μπορείς να προσλάβεις τον cos_dr να σε φυλάει.

Ούτε μύγα δεν θα περνάει.

 

Με Windows Defender?

 

Τον βλεπω τον Κωστή με μυγοσκοτώστρα assούμε...

 

🤩

  • Χαχα 3

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, manosx said:

 Γενικα δεν ειμαι φιλος με την ολη φαση. ΟΚ, οταν πρωτοβγηκε ειχε μια πλακα που εβρισκες κοσμο που ειχες χασει, αλλα στην πορεια καταλαβαινες οτι καλυτερα που τους ειχες χασει.

 

 Με αυτους που θελω να εχω επαφη εχω πραγματικη επαφη, τα μηνυματα στα social δεν ειναι επαφη, ειναι ναχαμε να λεγαμε και ναχαμε να πουμε.

 

Εγώ έχω πάει ακόμα πιο κάτω FWIW. Πλέον έχω κόψει online επαφές με ανθρώπους του στενού μου περιβάλλοντος, πλην 3-4 με βρήκαν εκείνοι. Ούτε καν Facebook δηλαδή, ένα ψευδώνυμο Twitter και ένα ψευδώνυμο Instagram.
Η αφορμή ήταν ότι είτε διάβαζα πράγματα που μου στρίβανε το στομάχι είτε 

 

2 hours ago, Ali Barout said:

Εγώ το είχα βάλει λίγο το 2008, "έκλασα στο μαξιλάρι" μερικών, μετά σκέφτηκα λίγο πιο σοβαρά, λέω, τι νόημα έχει αν δεν την μυρίζουν; Και το παράτησα.

 

έκλανα στο μαξιλάρι φίλων που στην πραγματικότητα έμπαιναν στη φάση επώνυμα (σε αντίθεση με εμένα). Αυτοί οι άνθρωποι πάσχιζαν να δημιουργήσουν μια παρουσία και μια επαγγελματική συνέχεια, δεν είχαν δηλαδή κανένα νταλκά να κάνουν στο Instagram την ίδια πλάκα που έκαναν μαζί μου στην καφετέρια.
Όταν συνειδητοποίησα πόσο μαλάκας ήμουν βύθισα αυτοστιγμή τα προφίλ που γνώριζαν οι δικοί μου, και εν καιρώ μπήκα πάλι με καινούρια.

Η κατάληξη βέβαια είναι να μην κάνω πια πλάκα σχεδόν με κανέναν και σχεδόν για τίποτα, αλλά 

 

%CE%B5-%CF%84%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%

 

...έτσι κι αλλιώς έχω σοβαρότερες ασχολίες στην παρούσα φάση, σε αντίθεση με τους φασαίους της κακής δγιαφιμισισ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου