Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Άλλος ΓΕΡΟΣ από εκεί 🤣

Urban Tribes εννοεί ο άνθρωπΑς (όπως και οι υπόλοιποι ΓΕΡΟΙ κάνε Google για να μπεις στο mood. 🤣 )

Δικαιολογιες🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

Φυσικά και ξέρει, δημοσιογράφος είναι ο άνθρωπος, εκτός από κορυφαίος keyboard player.

Οποτε θέλει τον πάω μια κόντρα στα πλήκτρα. Πες του τον προκαλώ. Σε ότι θέλει. Με οποίο πλήκτρο φόρο θέλει. Και τώρα αν θέλει Εδώ και τώρα 🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Οποτε θέλει τον πάω μια κόντρα στα πλήκτρα. Πες του τον προκαλώ. Σε ότι θέλει. Με οποίο πλήκτρο φόρο θέλει. Και τώρα αν θέλει Εδώ και τώρα 🤣

 

Θα σε στεναχωρήσω αλλά σε τρώει για πρωινό 😅 όχι τόσο λόγω τεχνικής αλλά λόγω βαθύτερης μουσικής κουλτούρας και εμπειρίας που έρχεται μόνο μέσα από επαγγελματική τριβή, εσύ κάνεις και άλλα, περισσότερο σημαντικά όπως το να σώζεις ζωές.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Θα σε στεναχωρήσω αλλά σε τρώει για πρωινό 😅 όχι τόσο λόγω τεχνικής αλλά λόγω βαθύτερης μουσικής κουλτούρας και εμπειρίας που έρχεται μόνο μέσα από επαγγελματική τριβή, εσύ κάνεις και άλλα, περισσότερο σημαντικά όπως το να σώζεις ζωές.

Καλά, τον προστατεύεις, δεν τον κατεβάζεις  γιατί ξέρεις πως θα γίνει. Εγώ τον προκαλώ δημόσια πες του σε βίντεο να το δει όλη η Ελλάδα τι θα πάθει🤣 Ότι ώρα θέλει, σε όποιο πληκτροφόρο θέλει, όποιο κομμάτι θέλει, δωρεάν, δε θέλω χρήματα🤣

 

 Λοιπόν, για να σοβαρευτώ🤣, μπορεί να μη μου άρεσε το κομμάτι τόσο πολύ, αλλά το ερμήνευσε καλά, είναι αδιαμφισβήτητα εξαιρετική δημιουργός και ερμηνεύτρια, είμαι σίγουρος πως θα τα δώσει όλα εκείνη τη μέρα και αυτή και όλο το  team και τους εύχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

 

 

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Είσαι τόσο ΓΕΡΟΣ ,όπως και εγώ άλλωστε 😅 που ούτε το λεξικό της νεολαίας δεν γνωρίζεις (κάνε Google για urban tribes)

Θα έπρεπε σαν δημοσιογράφος να βάλει τη λέξη ''φυλή'' σε εισαγωγικά για να δώσει ένα στοιχείο και στους γέροντες

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Για πες λοιπόν: ένα τραγούδι που θα θεωρούσες (το 2024) καλό για Greek promo, ένα άλλο για παρωδία (εν έτει 2024, πάντα) και ένα άλλο για "πραγματική προσπάθεια παρουσίασης μουσικής". Περιμένω, με ενδιαφέρον.

 

Δεν σε πιάνω.Να προτείνω τι ακριβώς;Tραγούδια από όλη την ελληνική δισκογραφία;Aπό συμμετοχές για την Eurovision;

H ένσταση μου έχει να κάνει με το αντίθετο αυτού που στηλιτεύει,ορθότατα,ο Marathon.Στο βωμό της ντε και καλά ανοιχτομυαλιάς,προσπαθούμε να βρούμε ψήγματα ποιότητας εκεί που απλά δεν υπάρχουν.

 

Δεν έχω ασχοληθεί με την συγκεκριμένη καλλιτέχνιδα άρα οποιαδήποτε δική μου άποψη για το ποιόν της είναι παντελώς άχρηστη.

Κρίνω μόνο από αυτό που άκουσα και είδα...Και βάσει αυτού,ακόμα και για ένα διαγωνισμό τέτοιων χαρακτηριστικών,η συμμετοχή που εκπροσωπεί τη χώρα μας θα προτιμούσα να μην είχε γίνει ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, marathon είπε

Οι συντελεστές της φετινής συμμετοχής μας στη Eurovision είναι ευφυέστατοι. Το αποδεικνύει το χιούμορ τους.

Αν και είμαι αρκετά ουδέτερος εώς και θετικός ως προς την συμμετοχή,το μόνο ευφυές δείγμα που μπορώ να εντωπίσω είναι το ότι έπεισαν κόσμο σαν και εσένα,οτι τα χρήματα που δαπανήθηκαν,που είναι τρελά σε σχέση με άλλες χώρες,έπιασαν τόπο και άξιζαν.

Υπάρχουν χώρες που οι δαπάνες τους για ενα τέτοιο project δέν ξεπερνούν το 1/100 απο αυτά που δίνουμε εμείς,αυτά σου λέει και πολλά είναι,ένας τα γράφει όλα,ενώ μουσικά αλλά και σκηνικά όντως σου κάνουν πλάκα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Grey είπε

Tραγούδια από όλη την ελληνική δισκογραφία;

Από την ελληνική; Οπωσδήποτε, αφού μιλάμε για εκπροσώπηση που χορηγείται από την ΕΡΤ.

Από όλη; Όχι δα, είπαμε ότι είμαστε στο 2024.

Δισκογραφία; Δεν υπάρχει πλέον τέτοιο πράγμα αλλά ΟΚ, αν θέλεις πες κάτι δισκογραφημένο.

 

Εσύ ωρέ (που λέγει και ο Καταρ) δεν απέρριψες το κομμάτι σε τρία(3) επίπεδα;

Ε, πρότεινε κάποιο άλλο στη θέση του για κάθε ένα από αυτά τα επίπεδα.

Αν δεν έχεις (ούτε εγώ έχω), τότε γιατί το απορρίπτεις;

Μπορεί όντως να είναι ότι καλύτερο έχουμε αυτή τη στιγμή, έτσι δεν είναι;

Αλλιώς, πες μου και ΄μένα ποιό θα θεωρούσες καταλληλότερο.

Όπως έγραψα, πραγματικά με ενδιαφέρει... ξέρω ΄γω, πες μου ότι θα έπρεπε να στείλουμε τους Villagers Of Ioannina City, ή τον Νταλάρα, απλώς για να ξέρω σε ποια βάση συζητάμε.

 

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Ε, πρότεινε κάποιο άλλο στη θέση του για κάθε ένα από αυτά τα επίπεδα.

Εγώ θα πρότεινα Πιτσίνιαγκα με το ορίτζιναλ τα τα τα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου