Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας, Volume 2


ex-Πάνος Χελιδόνης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Πόσο μ'αρέσει που σε όλα τα πλήκτρα μου έχω καλώδια 3 μέτρων και πάνε στην κονσόλα κι αυτή πάει στην κάρτα ήχου με ένα στερεοφωνικό καλώδιο ενός μέτρου και γράφω ο,τι γουστάρω με 0% latency.... κι εσείς συζητάτε αν και πόσα χιλιάρικα θα δώσετε για να έχετε latency.. χαχαχα

 

 

 Λυπαμαι που θα σε στεναχωρησω, αλλα τα κλασσικα ψηφιακα συνθ οπως το αγαπημενο σου triton εχουν και αυτα latency, οπως εχουν και τα modelers. Για audio latency μιλαμε παντα.

 

Αν επιπλεον κανεις και το λαθος και περνας και τιποτα πολλαπλα midi καναλια με controller δεδομενα μεσα απο το αρχαιο midi din, καληνυχτα, το εχασες το παιχνιδι. Μονο αυτο αρκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης
2 λεπτά πριν, manosx είπε

περνας και τιποτα πολλαπλα midi καναλια

No, no, no, το MIDI δεν υφίσταται για εμένα, έχω να το ακουμπήσω απο τότε που μου το μάθανε στη σχολή. Όλα audio περνάνε και ηχογραφούνται, σιγά μη κάθομαι να γίνομαι σχεδόν προγραμματιστής για να μαθαίνω ένα ήδη προβληματικό πρωτόκολλο. Audio και μόνο audio. Και με την onboard κάρτα ήχου, ούτε εξωτερική ούτε τίποτα. Ντεν έκω λάτενσι καρντιά μου.. it has been so, for the last 23 years and so it'll always be.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Πάνος Χελιδόνης είπε

 Ντεν έκω λάτενσι καρντιά μου.. it has been so, for the last 23 years and so it'll always be.

 

 

 Εκεις, εκεις 😁 Τσιπακια εκεις 😆 και μεσα στο τριτον, κυκλακια επεξεργασιας κανουνε και αυτα τα καημενα, τι νομιζες, εκεις και εσυ εκεις 😁

 

 Αν μαλιστα ειναι καποιος αρκετα τρελος να στησει ενα PC στο maximum, με πολυ χαμηλα buffer, η με thunderbolt, θα εχει λιγοτερο latency.

 

 Το θεμα ειναι οτι, τοσο το hardware, οσο και ενα σωστα στημενο PC, κατεβαινουν κατω απο 7 ms latency, οποτε μπορει καποιος ανετα να παιξει.

 

 Κατω απο 7 ms ειναι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Ναι βρε αδερφέ, εγώ μιλάω για διακριτό λάτενσυ, πάνω απο 15 μιλισέκ. το οποίο ίσχυε μέχρι αρκετά πρόσφατα με κάτι guitarRig κλπ κι έβλεπα φίλους κιθαρίστες να βασανίζονται, ακόμα και στα '10s.. Αυτό είναι που δεν είχα ποτές. Συν οτι πάντα είχα πολύ καλά pc, courtesy ενός κολλητού μου φίλου που ήτανε τεχνικός και προγραμματιστής και με είχε αναλάβει τόσα χρόνια κι απέφευγα τις κακοτοπιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Δεν πάτε μια βόλτα από Καβάλα λέω εγώ?

https://smart.noiz.gr/details.php?id=554646

Ποιος Άσχετος δίνει αυτό το organ €800?😳

 

image.thumb.png.1a4bca1ade5757efc8e073b22cbf4f94.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Στις 22/10/2023 στις 7:00 ΜΜ, Waterfall-K είπε

Στις pics βλέπετε τα Yamaha MODX7, Hammond XK1c, Korg Wavestate, ASM Hydrasynth Explorer και Novation Mininova. 

 

image.png.2a870a9845632541caf69aea0fff0ad8.png

 

γέρασα πια... στη φωτό δεν με συγκινούν τα μπλιμπλίκια αλλά η μπαλκονόπορτα...😇

  • Μπερδεύτηκα 1
  • Χαχα 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, npap είπε

γέρασα πια... στη φωτό δεν με συγκινούν τα μπλιμπλίκια αλλά η μπαλκονόπορτα...😇

Εμένα πάλι όχι. Χτες χάλασε η μπαλκονόπορτα του διπλανού δωματίου και τώρα δεν ανοίγει καν.🤬 Αν μπορούσα θα τις είχα αντικαταστήσει όλες αυτές τις ξύλινες παπαριές με αλουμινένιες συρόμενες, αλλά θέλει χοντρά λεφτά.🙄

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου