Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Yamaha Montage?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Γκουχ, γκουχ...

 

Τα οποια θεωρήτικά μπορεί να είναι USB 3.2 αλλά αν εσύ δείς ποτέ write πάνω απο 10MB/s write και 40ΜΒ/s read (και ειμαι και κιμπαρης εδω), θα βάλω τον Βρα να σου χορέψει τον χορό των 7 πέπλων assούμε...

 

Αιντε, πήγαινε να φας τώρα, να μεγαλώσει το συνθάκι σου...🤩

Τη γνωρίζουμε την πραγματική ταχύτητα, αναγράφεται και στην πράξη δουλεύουν επαρκώς, ιδιαίτερα στα μεγάλα αρχεία. Εμένα μια χαρά μου δουλεύουν, πιο γρήγορα από τα παλιότερα και απολαμβάνω την ασφάλεια που έχω αναθέσει αποκλειστικά και απευθείας στο windows Defender και firewall αγνοώντας Επιδεικτικά κάθε άλλο επί πλήρωμης πρόγραμμα και προσέχω που μπαίνω, τι ανοίγω, τι κατεβάζω και δεν τους φοβάμαι. Ολόκληρα συστήματα η Μοσαντ, δις δαπανημενα στο counter- intelligence και στο rapid deployment των στοιχείων των δυνάμεων του στρατού της αστυνομίας και η Χαμας 6 μέρες σφάζει ανενόχλητη😂

 

 Αφήστε μας με τα Specs και τα τέτοια😃. Χαρείτε φθηνή τεχνολογία, σχεδόν τσάμπα που όμως δυστυχώς δεν τρώγεται. 

 

 Χαχαχαχαχα 😂😂😂😂

6 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Ρε συ @cos_dr, πέραν της πολιτικής κατάστασης, μήπως δεν πίνεις αρκετό νερό και πεινάς συνέχεια;

Δεν πεινούσα. Διψουσα. 

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Δεν πεινούσα. Διψουσα. 

 

Όταν τα 'λεγα εγώ, εσείς με κοροδέβατε.

Διψάμεεεεε.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Όταν τα 'λεγα εγώ, εσείς με κοροδέβατε.

Διψάμεεεεε.

 

 

 Α ρε πως φαινονται οι τυχεροι καλοπερασακιδες.

 

 Δεν εχουμε αερααα! Πνιγομαστεεεε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manosx είπε

Δεν εχουμε αερααα! Πνιγομαστεεεε!

 

Είναι που στον πήραμε όλο τον αέρα εμείς και τον τρώμε.

Κοπανιστό όμως.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manosx είπε

 Cosdr, εκτος απο το θεμα της πεινας, πλακα πλακα το να παρεις το modx και να κρατησεις και το v synth το βρισκω πιο λογικο απο το να πουλησεις το vsynth για να παρεις το montage m.

 

 Πρωτα απο ολα, να ειμαστε ειλικρινεις, ολο το πλεονεκτημα του hardware ειναι να το παιρνεις σε κανα live. Και το modx ειναι πολυ πιο ελαφρυ, και πιο φθηνο, καλυτερη περιπτωση για κουβαλημα και ταλαιπωρια.

 

 Μετα, τα περισσοτερα πλεονεκτηματα του montage για την περιπτωση σου, και γενικα οταν μιλαμε για ενα PC expert σαν εσενα 😆 και κατοχο του v synth και των Native instrument καλουδιων δεν μετρανε. Οι καλυτερες analog out; Αν δουλευεις μεσω USB δεν πολυχρειαζονται, γραφεται ψηφιακα το σημα. Το καλυτερο interface; OK, αλλα με το PC μπορεις να βαλεις το editor και να κανεις παιχνιδι. Το ANX; Καλη προσθηκη, αλλα με το V Synth και τα plugins καλυπτεσαι εντελως. Το καλυτερο κλαβιε; Δεν εχει το 61αρι polyphonic aftertouch, μια χαρα παιζεις μπαλα με το v synth. Η παραπανω πολυφωνια στα δειγματα; Μα αυτη αφορα τους user ηχους, δεν υπαρχει περιπτωση να μη σε καλυψει το Kontakt.

 

 Πραγματικα δε βλεπω το λογο να δωσεις 2 χιλιαρικα παραπανω. Ετσι και αλλιως τα performances της Yamaha θελεις, το να βαρας π.χ. με το αριστερο το modx και να (π)σολαρεις με το δεξι με το v synth θα ειναι τζετ πιστευω.

 

 Το μονο που θα με προβληματιζε ειναι το οτι μιλαμε για hardware 😆 και το hardware ΧΑΛΑΕΙ 😆 ειναι καινουργιο το montage m, τα αλλα ειναι λιγο παλιατζουρες, βεβαια με δυο χιλιαρικα καβατζα που θα γλυτωσεις στο μελλον παιρνεις κατι αλλο προς αντικατασταση.

Τα ίδια έχω πει και εγω σε άλλα ποστ και συμφωνώ μαζί σου. 

 Το V-synth δεν φεύγει για συναισθηματικους λόγους και το έχω εξηγήσει. Γι αυτό που εκπροσωπούσε σαν synth και αυτό που αντιπροσωπεύει, όλες τις τεχνολογίες που αγάπησα συνδυασμένες για τη δημιουργία ήχων σε ένα μοναδικό πακέτο. Ξεπερασμένο ήδη από την εποχή του ακριβώς λόγω των VST Instruments και effects. 

 

 Είναι ωραίο όμως να εχω ένα όργανο που να μην χρειάζεται να ανοίγω και να φορτωνω PC και να είναι πιο σύγχρονο και πιο integrated με το PC από το εξίσου εξαιρετικό και χρήσιμο μεν, αλλα παλιό triton. Και αν ποτέ μου ζητήσουν να πάω να παίξω κάπου με κάνα φίλο που συμβαίνει καμία φορα, να το έχω. 

 Κάποια στιγμή θα παρω ένα και μου αρέσει το MODX 

 Δεδομένα για να γράψω μουσική είμαι υπέρ καλυμμένος και ούτως η άλλως ακόμα και τα μισά κομμάτια που έχω φτιάξει για πλάκα δεν θα μπορούσα να τα φτιάξω με το ΜΟDX μόνο, η ηχητική τεχνολογία τους το ξεπερνάει σε δυνατότητες. Τα VST που έχω είναι ανώτερα. 

 Ειπαμε όμως, χαμένο δεν πάει και κάποια performances του θα είναι inspiring για να κτισεις. 

 Είναι δε όπως είπα προσανατολισμενο στη χρήση και δημιουργία ήχων, στο performance που πάντα χρειάζεται ιδιαίτερα σε έναν πληκτρά του δικού μου ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟΎ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΟΥ  ΕΠΙΠΈΔΟΥ 😃 και στην παραγωγή μέσω DAW. 

 Why not λοιπόν για να βγάλω 20 χρόνια. Μέχρι τα 70 θα με βγάλει. Αν δεν με φανεί καμία νόσος. Μπορεί να με λιώσει ο διαβήτης. Να πάθω άνοια, παρκινσον, την παλιοαρρωστια και να βγάζω τα λυσσακα μου στους εμετούς από τις χημειοθεραπειες, να μου διαλύσει η οστεοαρθριτιδα τους καρπούς και το ισχίο 😃😃 Χαχαχαχα 

 

 Ενα hardware καλό συνθ οσα VST και να έχεις χαμένο δεν πάει. Ασε που γράφεις τα part που θέλεις σε αυτο για να κάνεις μια σύνθεση και μετά μέσω midi εγγραφής τους εμπλουτιζεις με καλύτερους από VST. 

 

 Τα ξέρετε. 

 Γι αυτό ας τα μελετήσουμε, ας τα συζητήσουμε και βλέπουμε. 

Λεφτά υπάρχουν 😃😂😂😂Χαχαχαχα 😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Τη γνωρίζουμε την πραγματική ταχύτητα, αναγράφεται και στην πράξη δουλεύουν επαρκώς, ιδιαίτερα στα μεγάλα αρχεία. Εμένα μια χαρά μου δουλεύουν, πιο γρήγορα από τα παλιότερα

 

Ναι βρε Κωστή, αν τα "παλαιότερα" σου δουλευαν με 2-4MB/s write και 10-20MB/s read, whoooopty doo, προφανως και σου φαινονται πιο γρηγορα...μου θέλεις και 64Gb, σε αυτή την τιμή, αν κάνεις καμια πλακα και πας να τα γεμισεις, θέλεις κανα δύο μέρες.

 

Εκτός και αν τα πηρες απο την ΑΡΤΕΜΙΔΑ ή την ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟ assούμε, οπότε πάσο, παιζει να είναι και USB 5.3 ναούμ...🤩

 

Αλλα μην βλέπω USB 3.2 με 4 ευρώ γιατί ανταριάζομαι assούμε...

 

Αντε τώρα φτιαξε κανα τοστάκι να φάς, δώσε και κανα virus στον αγαπημένο σου Defender...δώστο του στο στόμα έτσι? Αλλιως δεν τα πιανει assουμε... 🤩

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Κοπανιστό όμως.

 

Εσεις κοπανιστό...ο Κωστής που ειναι jet set, τον τρώει καπνιστό assούμε... 🤩

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Freedom είπε

ο Κωστής που ειναι jet set, τον τρώει καπνιστό assούμε... 🤩

 

Ε, μα είναι να μην πεινάει μετά?

Άμα τρώει δύο USB το πρωί, που να τον κρατήσουν μέχρι το μεσημέρι?

  • Χαχα 2
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Ε, μα είναι να μην πεινάει μετά?

Άμα τρώει δύο USB το πρωί, που να τον κρατήσουν μέχρι το μεσημέρι?

 

Μα ειναι γεμιστα με ιούς και malware αφού...

 

Defender λέμε...

 

🤩🤩🤩

  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Freedomκανα χάμπουργκερ θα φάω. Πριν ακριβύνει κι άλλο.

 Του χρόνου από 12,50 θα το έχουν 15,80 και τα FUNDS θα έχουν κατασχέσει τα μισά σπίτια. Γι αυτό φθηναινουν τα giga. Για να χωρέσει ο μέσος μισθωτός τη ζωή του μέσα σε ένα stick  και να ζει με τις αναμνήσεις μιξοκλαιγοντας Μπουχουχουχου 🐴🤬🤬για νσ μην εξεγέρθει. 🤬🤬🤬😡😡

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Freedom είπε

whoooopty doo, προφανως και σου φαινονται πιο γρηγορα...μου θέλεις και 64Gb, σε αυτή την τιμή, αν κάνεις καμια πλακα και πας να τα γεμισεις, θέλεις κανα δύο μέρες.

Εγω χωρίς να θυμάμαι ακριβώς πέρασα στο ένα 50 για συνολικά βίντεο του γιου μου από φάσεις αγώνων για να τσ μεταφέρω και τα πήρε σε λεπτά. Δεν έκανα δύο μέρες. Απο ssd σκληρό του συστήματος στο stick σε θύρα 3.2. 

 Δεν θυμάμαι πόσο έκανε αλλα για να μην θυμάμαι σημαίνει πως δεν έκανε και πολύ αργά. Η δουλειά έγινε. Και είναι και τσάμπα. Για storage και μεταφορά και αυτά τσ φθηνά καλά είναι. Εμένα με βόλεψαν. Κρίμα που δεν τρώγονται και δεν χορταίνουν 😂😂😂

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου