Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Yamaha Montage?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δηλαδή το ότι η αγοραστική σου αξία έχει πέσει στο μισό δεν μπορεί να αντικατοπτρίζεται έστω με μια έκφραση που παραπέμπει στην πείνα?

Όχι, δεν είναι καθόλου το ίδιο. Ασφαλώς είναι κάτι που συμβαίνει, ασφαλώς μπορεί να συζητιέται (όχι εδώ, η Διαχείριση δεν θέλει) αλλά ακριβώς επειδή είναι σοβαρό θέμα δεν του αξίζει αυτή η αντιμετώπιση. Το να πετιέται (βασικά ένας-δύο άνθρωποι) και να λένε "πεινάμε" είναι το ίδιο σα να γράφουν κάθε τόσο "έχω καύλες".

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, trolley είπε

 δεν χαμογελώ πια με δηλώσεις τύπου "πεινάμε" ειδικά από ανθρώπους που είναι γνωστό ότι δεν αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα.

Πεινάμε!!!

IMG_20231015_212347.jpg

  • Like 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

🏋️‍♂️

Επεξεργασμένο από cos_dr

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

 Το να πετιέται (βασικά ένας-δύο άνθρωποι) και να λένε "πεινάμε" είναι το ίδιο σα να γράφουν κάθε τόσο "έχω καύλες".

δεκτόν, αλλα δεν χρειάζεται να είμαστε τόσο μυγιάγγγιχτοι.

Μεταξύ μας μιλάμε και μεταξύ μας τα λέμε.

5 γνώστες πλήκτρων είναι εδώ μέσα οι βασικοί ομιλητές συν κανα δυο που "έχουν καύλες"

και συγνώμη δηλαδή αν πρόπερσι έδινες για ενέργεια στο σπίτι σου μετα βίας ένα χιλιάρικο, περσι έδωσες 2 και φέτος αγνοείται η τύχη του, να πως ξαφνικά απομακρύνεται η ιδέα ενός οργάνου των 4Κ.

Και δεν συζητάμε για τι γίνεται στα λάδια και στα τυριά.

Και μη μου λετε είναι οφ τοπικ.

Αμα δεν περισσεύουν θα μιλάμε για το μοντάζ εν είδει γουίντοου σοπινγκ, ή έστω σοπινγκ θέραπυ.

Θες να σου πω κι άλλα?

Όταν το 2016 πήρα αυτοκίνητο πετρέλαιο έδινα κάτω απο ευρώ το λίτρο. Αρκετά κάτω. Τώρα δίνω 1.70 και ναμαι και ευχαριστημένος, αν τον χειμώνα δεν πάει 2

και δεν μιλάω βλέπεις για πείνα.

Μιλάω για αγοραστική δύναμη

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

🌈

Επεξεργασμένο από cos_dr

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αν σκεφτείς την "ευκολία" που αντιμετώπισα μια αγορά μιας ας πούμε ακριβής κιθάρας, δηλαδή τιμής συγκρίσιμης με το αντικείμενο και την αδυναμία που αισθάνομαι τώρα δεν γίνεται πιόοοοο ιντερεστινγγγκ?

 

Για εμένα προσωπικά όχι...η κλάψα για ειδη πολυτελείας είναι "κάπως" στα δικά μου τα μάτια και τα αυτία τουλάχιστον...

 

Και το αντιμετωπίζω με τον ιδιο ακριβώς τρόπο που σε κάποιο θέμα π.χ. με Fractal Audio AF3 Turbo (3200 ευρώ) κάποιος που το ποθει φωνάζει οτι πεινάει...μην το παρεις ρε μεγάλε, τα μεταξωτα βρακιά...

 

Να μιλάγαμε για φως, νερο, τηλέφωνο, σουπερμάρκετ, νοικια, φαρμακα, γιατρούς, εξοδα διαβιωσης ουσιαστικά, και εγώ μέσα και θα σηκωνα και εγώ πλακατ.

 

Αλλά ειλικρινα τωρα, για gear χιλιάδων ευρώ?

 

Μην τρελλαθουμε κιόλας, αυτό ειναι που λένε 1st world problems...

Επεξεργασμένο από Freedom

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Freedom είπε

 

Για εμένα προσωπικά όχι...η κλάψα για ειδη πολυτελείας είναι "κάπως" στα δικά μου τα μάτια και τα αυτία τουλάχιστον...

 

Και το αντιμετωπίζω με τον ιδιο ακριβώς τρόπο που σε κάποιο θέμα π.χ. με Fractal Audio AF3 Turbo (3200 ευρώ) που φωνάζει οτι πεινάει...μην το παρεις ρε μεγάλε, τα μεταξωτα βρακιά...

 

Να μιλάγαμε για φως, νερο, τηλέφωνο, σουπερμάρκετ, νοικια, φαρμακα, γιατρούς, εξοδα διαβιωσης ουσιαστικά, και εγώ μέσα και θα σηκωνα και εγώ πλακατ.

 

Αλλά ειλικρινα τωρα, για gear χιλιάδων ευρώ?

 

Μην τρελλαθουμε κιόλας, αυτό ειναι που λένε 1st world problems...

 

έλα τώρα...

το ένα φέρνει το άλλο.

Το βλέπεις να έρχεται.

Αν πριν 2 χρόνια μπορούσες να σκεφτείς ένα ακριβό όργανο και σήμερα ΔΕΝ μπορείς σημαίνει ότι κάτι έχει συμβεί.

Η πείνα δεν είναι μπροστά σου, απλά ίσως είναι στην άκρη του τούνελ

  • Μπερδεύτηκα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

Οι δικές σου αμπελοφιλοσοφίες με κουράζουν για το τι απευθύνεται τι σε ποιόν.

 

Είναι η κατηγορία τιμής που καθορίζει τι απευθύνεται και σε ποιον. Δεν είναι αμπελοφιλοσοφίες.

Το noiz προσφέρεται δωρεάν, άρα απευθύνεται σε όλους.

 

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

δεκτόν, αλλα δεν χρειάζεται να είμαστε τόσο μυγιάγγγιχτοι.

 

Μα δεν υπάρχει θυμός, ούτε έχεις άδικο σε τίποτε. Όπως ίσως θυμάσαι ήμουν ανέκαθεν υπέρμαχος της αντίληψης ότι πρέπει να επιτρέπονται όλα τα θέματα, αλλά δεν είμαι εγώ η Διαχείριση. Με δεδομένο ότι δεν επιτρέπονται όλα τα θέματα, είναι λογικό να διαβάζουμε τις μαλακίες του Cos_Dr για το θέμα της ακρίβειας. (Είδες, "αμπελοφιλοσοφίες" εσύ, "μαλακίες" εγώ - κανόνισε να κλειδωθεί άλλο ένα νήμα επειδή βαριέσαι κ. Κώστα).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

έλα τώρα...

το ένα φέρνει το άλλο.

Το βλέπεις να έρχεται.

Αν πριν 2 χρόνια μπορούσες να σκεφτείς ένα ακριβό όργανο και σήμερα ΔΕΝ μπορείς σημαίνει ότι κάτι έχει συμβεί.

Η πείνα δεν είναι μπροστά σου, απλά ίσως είναι στην άκρη του τούνελ

 

Αρα, το οτι εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος "δυσκολευεται" να σκασει 4Κ για να πάρει το μαραφέτι να κάνει την τάβλα του μεταφράζεται σε "πείνα" ή προσεχώς "πείνα"...για gear...επαναλαμβάνω...για GEAR...οχι για φαρμακα, γιατρους, ρευμα, νοικι, σουπερμαρκετ...

 

Σορυ, δεν βγάζει νόημα dim...

 

Μάλλον ζουμε σε διαφορετικους κόσμους...

 

Εκει φτάσαμε γμτ? Να ειναι benchmark το αν μπορεις να σκάσεις με ευκολια 4 χιλιαρικια για gear?

 

Επεξεργασμένο από Freedom

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι και ο dim αλλά και ο freedom έχουν δίκιο.

Απλά βλέπουν το θέμα από διαφορετικές πλευρές.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου