Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Yamaha Montage?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Αααα, εσύ μιλάς για το μικρό.

Αφού πεινάμε.

4 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Κ μελέτη Σοπέν αφιερωμένη στον Αλή.

Σοπεν τσούζει κώλο.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλέγεις κατηγορία οργάνων ή ήχων κλπ που είναι και σωστά δομημένα όλα αυτά και κατανοητά σε όλα αυτά τα όργανα πλέον, ευανάγνωστα και δεν χορταίνεις. Μετά να αποθηκεύετε λίγο και μερικά τέτοια που δεν είναι καθόλου δύσκολα.

 Το δε συγκεκριμένο και αυτή και η προηγούμενη γενιά έχει υλικό για τα τωρινά δημοφιλή είδη μουσικής και το κάνει ακόμα πιο ελκυστικό και σε εμένα τον ΘΕΟ ΤωΝ  ΣΥΝΘΣ🤣 , αυτό θα διάλεγα φέτος.

 Αυτό το γεγονός θα προσελκύσει και τους επαγγελματίες, και τους ημιεπαγγελματίες παίκτες και producers.

 είμαι σίγουρος γι αυτό.

 

 Τέλος γνωρίζω από φίλους πως ακόμα και για σκυλάδικα που είναι δημοφιλή στην Ελλάδα, κλαρινα και ελαφρολαϊκά, έχει κυκλοφορήσει πολύ υλικό και το προτιμούν. Με είχαν ενημερώσει φίλοι μου πως έχουν αλλάξει τα πράγματα και σε αυτόν τον τομέα. Έτσι μου είπαν

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

 

Σοπεν τσούζει κώλο.

Γουοναμπη βιρτουόζοι πιανίστες είπε ο Φιουζιος. Ε ...πρέπει τσούξει πωπος πριν τα παρατήσουμε...

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

 

Παρ'ολα αυτά αν δεν έχεις ιδέα από σύνθεση το θεωρώ ιεροσυλία το να πάρεις ένα μηχάνημα με τέτοιες δυνατότητες (εννοώ αν δεν παίζεις κιόλας για να μάθεις). Σίγουρα σε στούντιο περιβάλλον κ για ενορχηστρώσεις που λες είναι όντως εφ άπαξ. 

Και παλια που δεν είχα ιδέα από σύνθεση τόσα λεφτά έσκαγα αναλογικά και περισσότερα για να πάρω χειρότερα σε δυνατότητες όργανα και να κάνω πατέντες γιατί όπως πάλι ειπώθηκε δεν υπήρχε αυτή η αφθονία.

 

 Άλλη δικαιολογία βρείτε. 😀

 Αν τα έχετε και θέλετε πάρτε το και θα γίνετε καλύτεροι σε όλα σίγουρα, θα σας οδηγήσουν οι ήχοι.

 

 Έτσι λέω και εγώ στους φανταστικούς μαθητές μου όταν διδάσκω γιατί είμαι σχιζοφρενής και τέτοια φαντάζομαι.

 Τους λέω μην σκέφτεστε τις τεχνολογικές δυσκολίες, μην προσπαθείτε να καταλάβετε, βγάλτε από το μυαλό σας αυτά που σας περιορίζουν και αφήστε τον ήχο και την καρδιά σας να σας οδηγήσει, μην μένετε στο comfort zone αυτών που νομίζετε πως κατέχετε καλύτερα αν θέλετε να κατακτήσετε τη μουσική σύνθεση. Τολμήστε, μόνο έτσι θα μάθετε. Τους δείχνω μετά βιβλία θεωρίας της μουσικής και μουσικής τεχνολογίας, manual και τους λέω. Τα βλέπετε αυτά? Τα διαβάσατε? Και τα σκίζω μπροστά τους και τους λέω σας τα σκίζω γιατί σας περιορίζουν. Η ουσία της σύνθεσης είναι στην τόλμη και την καρδιά, στα συναισθήματα, στη σκέψη σας. Τα άλλο όλα απλά είναι για να της δώσετε υλική υπόσταση.

 

 - Περαστικά χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 

 Άλλη δικαιολογία βρείτε. 😀

 

Πειναμεεεεεε🤪

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vrasidas27 είπε

Πειναμεεεεεε

αυτό μάλιστα, είναι και η δική μου.

 

Πέραν από την πλάκα το όργανο είναι must, έχει γίνει ΣΑΛΟΣ παντού με το καινούργιο Μ

 Πιο πολύ από ότι είχε γίνει με το πρώτο.

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Ε ...πρέπει τσούξει πωπος πριν τα παρατήσουμε...

 

Κάτσε ρε φίλε.

Με τα χέρια δεν παίζουνε πιάνο?

  • Like 1
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Κάτσε ρε φίλε.

Με τα χέρια δεν παίζουνε πιάνο?

Νομίζω πως ο Σοπέν όμως είχε 2 δεξια

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vrasidas27 είπε

Νομίζω πως ο Σοπέν όμως είχε 2 δεξια

 

Ε, καλά δεν πειράζει.

Και ο Μαγκουάιρ φοράει δύο αριστερά παπούτσια, αλλά έπαιζε στην Μάντσεστερ ασούμε.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης
55 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Κάτι τέτοια με τρέλαιναν μικρό που έβλεπα και έπεσα με τα μούτρα.

 Τι πιάνο έλεγα στους δασκάλους μου, στη μάνα.

 Αυτά θέλω, αυτά, τι είναι?

 

 The rest is history🤣

Α, ρε Κώστα, τους ίδιους κώδικες και βιώματα κουβαλάμε, όλοι οι πληκτρομάνιακς που ανήκουμε στην ίδια γενιά.. Τί μου θύμισες τώρα με το βίντεο αυτό.. κι οχι μόνο αυτό και πλάνα απο το delicate sound of thunder, που ήταν ο Wright με τον Carin θαμμένοι πίσω απο ένα κάστρο με πλήκτρα.. κι άλλα πολλά, too many to mention. Γιαυτό γίναμε έτσι.

 

 

IMG_3148.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου