Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Yamaha Montage?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

εγώ μιας και τα τελευταία χρόνια  έχεις μπει πολύ δυναμικά στα πλήκτρα και τον προγραμματισμό θέλω να μας πεις απόψης για το Montage. Εσύ τι λες?

Θα παρω ενα.

Μαλλον το 6. Δεν ξερω ακριβως τι του λειπει σε σχεση με το 8, κατι του λείπει αλλα δεν μπορω να διαθεσω τοσα.

Ημουν στη λογικη να παρω κανενα μοντ μοτιφ κλπ τα πιο παλαιά αλλα αυτο ειναι ελκυστικο.

Κι ειναι γιαμαχα...

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 θέλω να μας πεις απόψης για το Montage. Εσύ τι λες?

 

Να σου πω εγώ που ξέρω.

Για ποια ταινία θέλεις να μιλήσω?

Όλες πάντως έχουνε καλό μοντάζ.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

εγώ μιας και τα τελευταία χρόνια  έχεις μπει πολύ δυναμικά στα πλήκτρα και τον προγραμματισμό θέλω να μας πεις απόψης για το Montage. Εσύ τι λες?

Θα σου πω εγω cos τι εχω καταλαβει που σας παρακολουθω στα κλεφτα.

Πολυ ομορφο το κτηνωδες Μονταζ. 

Δεν ειναι για κιθαριστες. Οσο κ να μας εκπαιδευει στη συνθεση ο Μανος, ανθρωπες δε γινομαστε.

Για κανα stage piano ειμαστε κ πρησετ.

Οι παλιοτεροι απο εμας κ για χαμοντ 😊

  • Μπερδεύτηκα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vrasidas27, ωπα, ωπα, ΩΠΑ! Οι αλλόθρησκοι δείχνουμε ενδιαφέρον για τα πλήκτρα, ωστέ να έχουμε φίλους πληκτράδες, όχι να στάζουμε 3,5 χιλιάρικα και να καθόμαστε μετά να μελετάμε czerny και μπαχ να πάρουνε μπρος τα δάκτυλα! Μην παρασύρεσαι Βρασίδας!

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ali Barout είπε

όχι να στάζουμε 3,5 χιλιάρικα ....

 

Αααα, εσύ μιλάς για το μικρό.

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Θα σου πω εγω cos τι εχω καταλαβει που σας παρακολουθω στα κλεφτα.

Πολυ ομορφο το κτηνωδες Μονταζ. 

Δεν ειναι για κιθαριστες. Οσο κ να μας εκπαιδευει στη συνθεση ο Μανος, ανθρωπες δε γινομαστε.

Για κανα stage piano ειμαστε κ πρησετ.

Οι παλιοτεροι απο εμας κ για χαμοντ 😊

δεν είναι έτσι.

 Για όσους κιθαρίστες θέλουν να κάνουν ενορχηστρώσεις είναι εξαιρετικό εργαλείο ιδαίτερα το μικρότερο μοντέλο, ειπώθηκε και παραπάνω και θα έχουν ένα πραγματικά εξαιρετικό αποτέλεσμα, μάλιστα θα τους εμπνεύσει. Δεν είναι καθόλου δύσκολα στον χειρισμό και με λίγη προσπάθεια θα τα καταφέρετε, εξ άλλου υπάρχουν άπειρα tutorial για αρχάριους ακόμα και απο την εταιρεία.

 Δεν χρειάζεται να είστε βιρτουόζοι πιανίστες ούτε μεγάλοι ταξιμιάδες για τις ανάγκες ενορχήστρωσης σε pop, rock ακόμα και trap και dance μουσική.

 Το συγκεκριμένο synth θα σας δώσει τα πάντα ΕΦΑΠΑΞ  και μάλιστα είναι σίγουρο πως θα σας εμπνέυσει.

 

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Δεν χρειάζεται να είστε βιρτουόζοι πιανίστες ούτε μεγάλοι ταξιμιάδες για τις ανάγκες ενορχήστρωσης σε pop, rock ακόμα και trap και dance μουσική.

 

 

 

Για μας που είμαστε wannabe βιρτουόζοι πιανίστες, :classic_tongue: αλλά δεν μας ενδιαφέρουν αυτά τα είδη μουσικής, υπάρχει τίποτα που να μην χρειάζεται να έχουμε σπουδάσει αστροφυσική?

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Να σου πω εγώ που ξέρω.

Για ποια ταινία θέλεις να μιλήσω?

Όλες πάντως έχουνε καλό μοντάζ.

γι αυτή την ταινία  να μου μιλήσεις.

 

 Πείτε μου να χαρώ πληκτράδες πως και εσείς όταν το είδατε στο σινεμά παθιαστήκατε όπως εγώ.

 Πείτε πως την έχετε δει ξανά και ξανά άπειρες φορές τη σκηνή. Μόνο εγώ είμαι? 😀

 Έχω δει αυτή τη σκηνή χιλιάδες φορές, την έβλεπα με τους κολλητούς μου  πιτσιρικάς και τους έλεγα μια μέρα θα γίνω σαν αυτόν.

 

 

 Και έγινα ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ. Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχ🤣

 

 Κάτι τέτοια με τρέλαιναν μικρό που έβλεπα και έπεσα με τα μούτρα.

 Τι πιάνο έλεγα στους δασκάλους μου, στη μάνα.

 Αυτά θέλω, αυτά, τι είναι?

 

 The rest is history🤣

 

 

 

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Για μας που είμαστε wannabe βιρτουόζοι πιανίστες, :classic_tongue: αλλά δεν μας ενδιαφέρουν αυτά τα είδη μουσικής, υπάρχει τίποτα που να μην χρειάζεται να έχουμε σπουδάσει αστροφυσική?

ρε παιδιά, πραγματικα είναι user friendly τα όργανα και τα preset τους είναι ανεξάντλητα για την κλασσική χρήση. ενορχήστρωσης για όλα τα είδη. Καλή η εμβάθυνση για την πώρωση ιδιαίτερα για πληκτρομπλιμπλικάδες, αλλά δεν θα πρέπει να είναι αποτρεπτική. Τα όργανα αυτά είναι φιλικά για τον νέο χρήστη, ιδιαίτερα στις μέρες μας.

 

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cos_dr είπε

δεν είναι έτσι.

 Για όσους κιθαρίστες θέλουν να κάνουν ενορχηστρώσεις είναι εξαιρετικό εργαλείο ιδαίτερα το μικρότερο μοντέλο, ειπώθηκε και παραπάνω και θα έχουν ένα πραγματικά εξαιρετικό αποτέλεσμα, μάλιστα θα τους εμπνεύσει. Δεν είναι καθόλου δύσκολα στον χειρισμό και με λίγη προσπάθεια θα τα καταφέρετε, εξ άλλου υπάρχουν άπειρα tutorial για αρχάριους ακόμα και απο την εταιρεία.

 Δεν χρειάζεται να είστε βιρτουόζοι πιανίστες ούτε μεγάλοι ταξιμιάδες για τις ανάγκες ενορχήστρωσης σε pop, rock ακόμα και trap και dance μουσική.

 Το συγκεκριμένο synth θα σας δώσει τα πάντα ΕΦΑΠΑΞ  και μάλιστα είναι σίγουρο πως θα σας εμπνέυσει.

 

Είναι φοβερό εργαλείο.

Για αυτό είναι σίγουρος.

Αν κ το όλο κλίμα του ποστ ήταν περισσότερο για να ελαφρύνω το κλίμα, παρά...για να βγάζουν νόημα τα όσα λέω .

 

Παρ'ολα αυτά αν δεν έχεις ιδέα από σύνθεση το θεωρώ ιεροσυλία το να πάρεις ένα μηχάνημα με τέτοιες δυνατότητες (εννοώ αν δεν παίζεις κιόλας για να μάθεις). Σίγουρα σε στούντιο περιβάλλον κ για ενορχηστρώσεις που λες είναι όντως εφ άπαξ. 

 

7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Για μας που είμαστε wannabe βιρτουόζοι πιανίστες, :classic_tongue: αλλά δεν μας ενδιαφέρουν αυτά τα είδη μουσικής, υπάρχει τίποτα που να μην χρειάζεται να έχουμε σπουδάσει αστροφυσική?

Υπάρχει. Ένα καλό μεταχειρισμένο nord (ή οποιοδήποτε καλο stage piano) 😝

 

Κ μελέτη Σοπέν αφιερωμένη στον Αλή.

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου