Προς το περιεχόμενο

"Τσάκαλος" RIP


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ήταν ένας άνθρωπος που το έργο του έκανε μεγάλη διαφορά, για τη μουσική σκηνή της Σαλονίκης και ολόκληρης της Ελλάδας. Και με τη δισκογραφική και με τα μαγαζιά που είχε κατά καιρούς που έπαιζες και έβλεπες τόσες μπάντες ζωντανά, και σε εποχές χωρίς ίντερνετ και πολλά πολλά.. R.I.P.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

H Θεσσαλονίκη κατόρθωσε με το μεράκι της να δημιουργήσει κάποτε μια ολόκληρη σκηνή. Γιατί εκεί υπήρχαν άνθρωποι που άκουγαν πρώτα τη μουσική και που υπηρετούσαν πρώτα απ' όλα αυτή ακόμη και βάζοντας μέσα λεφτά που ήξεραν ότι δε θα πάρουν ποτέ πίσω. 

Στην Αθήνα που όλα ξεκινούσαν πάντα απ΄ το πώς θα βγει κάνα μεροκαματάκι, αυτό δε συνέβη ποτέ. Την εποχή που η Θεσσαλονίκη έβγαζε μπαντάρες, στην Αθήνα όλοι προσπαθούσαν να γίνουν οι επόμενοι Πυξ Λαξ. Δεν υπήρχε κανένα μεράκι, καμία αξιολόγηση και αξιοκρατία και καμία βοήθεια από παραγωγούς-στούντιο-δισκογραφικές.  

Γι αυτό μπράβο σε όλους όσους τότε βγήκαν μπροστά και δημιούργησαν αυτά που ακούμε μέχρι σήμερα και RIP στον ιδρυτή της Άνω Κάτω Records, που υπήρξε ένα σημαντικό κομμάτι αυτού του πάζλ.

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κρίμα! πολύ ωραίος τύπος! Νομίζω η εποχή που κάποιοι έκαναν δουλειές με μεράκι βάζοντας κόπο, χρόνο και χρήμα έχει περάσει ανεπιστρεπτί... 

Γνωριστήκαμε όταν είχα ανέβει Θεσσαλονίκη στο Μύλο για συναυλίες το '96 ή ΄97, λίγο πριν κυκλοφορήσει το 1ο μου άλμπουμ. Συζητήσαμε, τα βρήκαμε αλλά για κάποιο λόγο προτίμησα εταιρεία της Αθήνας! 

Δεν ξέρω αν έκανα καλά και ποτέ δεν θα το μάθω...

Επεξεργασμένο από makam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου