Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIV


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Αμαν ολα μονος μου θα τα βρισκω...

Τώρα μου θύμησες ένα παλιό φίλο, ήταν κάπου στα '90s και σκάει ένα βράδυ σπίτι μου να με πάρει να βγούμε για ποτά. Ο Γιάννης λοιπόν καθόταν στο δωμάτιο που είχα τη δισκοθήκη και άκουγε κάτι που είχα βάλει να παίζει, ενώ εγώ έκανα μπάνιο ακριβώς δίπλα. Σε κάποια στιγμή χαμηλώνει τη μουσική και τον ακούω απ'το βάθος να με ρωτάει «ρε Κώστα, εκείνη την κομματάρα, τον "Τυχοδιώκτη", που την έχεις?».

Μου πήρε κάνα μισάωρο να καταλάβω ότι ήθελε να ακούσει το Soldier Of Fortune...😆

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Waterfall-K mk2 για να μην το κουραζουμε, το εγραψα με τοσο υπερβολικο τροπο γιατι 2 φορες εγραψες πως οι Ρεηνμποου ηταν ποπροκακια (μετα νομιζω ειπες η μιση δισκογραφια) κ πως δεν ηταν Περπλ. Ε ναι δεν ηταν Περπλ (επι Dio) αλλα ηταν κατι διαφορετικο μεν, κορυφαιο δε. Θα εγραφα πως για παρα πολλους, ηταν πολυ πιο ενδιαφερον το υλικο των Ρεηνμποου απο των Περπλ εκεινα τα χρονια αλλα το Come Taste the band ειναι κ αυτο εξαιρετικο κ δε ξερουμε τι θα γινοταν αν δεν εφευγε ο Bolin τοσο αδικα. Κ φυσικα ολα ειναι θεμα γουστου

 

Κοινως απαντας τοσο απολυτα κ καμμια φορα αποφευγεις ν'απαντησεις ακριβως αυτο που σε ρωταει ο αλλος, που λεω παρε τωρα την κομματαρα απο την μπανταρα με δηλωση 16χρονου γιατι ΑΦΤΟΙ εισαστε (ειμαστε)😛

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθει διαφημιστικό μηνυμα:

 

 

 

ΟΛΑ είναι PROG...

 

 

 

 

...συνεχίστε το θεάρεστο έργο σας...

  • Συμφωνώ 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζουμε

 

 

 

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Τώρα μου θύμησες ένα παλιό φίλο, ήταν κάπου στα '90s και σκάει ένα βράδυ σπίτι μου να με πάρει να βγούμε για ποτά. Ο Γιάννης λοιπόν καθόταν στο δωμάτιο που είχα τη δισκοθήκη και άκουγε κάτι που είχα βάλει να παίζει, ενώ εγώ έκανα μπάνιο ακριβώς δίπλα. Σε κάποια στιγμή χαμηλώνει τη μουσική και τον ακούω απ'το βάθος να με ρωτάει «ρε Κώστα, εκείνη την κομματάρα, τον "Τυχοδιώκτη", που την έχεις?».

Μου πήρε κάνα μισάωρο να καταλάβω ότι ήθελε να ακούσει το Soldier Of Fortune...😆

Αφου δε σου ζητησε τον τροχο της τυχης...

22 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

@Waterfall-K mk2 

 

Κοινως απαντας τοσο απολυτα κ καμμια φορα αποφευγεις ν'απαντησεις ακριβως αυτο που σε ρωταει ο αλλος, που λεω παρε τωρα την κομματαρα απο την μπανταρα με δηλωση 16χρονου γιατι ΑΦΤΟΙ εισαστε (ειμαστε)😛

Ναι αλλα ειναι ΚΑΛΟ παιδι...

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου αρέσουν περισσότερο οι Rainbow από τους Deep Purple, και έχω στο μακρινό παρελθόν μελετήσει τις δισκογραφίες και των δυο. Το καλύτερο κομμάτι των  Deep Purple για εμένα βρίσκεται στο Come Taste the band και είναι το παρακάτω: (προφανώς δεν είμαι του κλασικού τους ρεπερτορίου)

 

Επεξεργασμένο από Άγιος
  • Like 2

kavagio for strings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

Ναι αλλα ειναι ΚΑΛΟ παιδι...

Φυσικα κ ειναι. Αλλιως σιγα μη του εβαζα το Stargazer!

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Waterfall-K mk2 said:

Δεν υπήρχε περίοδος που έκανε κάποιος κουμάντο, μην πιστεύεις τους γνωστούς κλασικούς μύθους. Οι DP ποτέ δεν ήταν "το γκρουπ του τάδε", παρά τις βλακείες που γράφονται κατά καιρούς από οπαδούς του ακατανόμαστου (όχι, όχι του Νταλάρα ρε...).

Επίσης, Όχι, οι συνθέσεις τους δεν ήταν αποκλειστική δουλειά του ακατανόμαστου, αυτός κι αν είναι μύθος, ένας μύθος που καταρρίφθηκε τουλάχιστον δύο φορές όταν χώρισαν τα τσανάκια τους (και είδαμε/ακούσαμε ποιοι έβγαζαν ποπροκάκια και ποιοι συνέχισαν να βγάζουν Hard Rock με κάτι μέζεα ΝΑ με το σύμπάθειο😆).

 

Respectfully disagree.. Το έχει πει κι ο ίδιος ο Lord, άλλωστε, ότι ο RB ήταν η κινητήρια δύναμη των DP. Και μάλιστα αν δε μονοπωλούσε τόσο στις συνθέσεις πιστεύω ότι θα είχαν βγάλει πολύ καλύτερους - και περισσότερο πολυδιάστατους- δίσκους στην εποχή του reunion. Αυτό φάνηκε στο αριστουργηματικό Purpendicular που κυκλοφόρησαν μόλις έφυγε..  

Όσον αφορά τα ποπάκια που έγραφε ο RB στη μετα-Dio εποχή ήταν συνειδητή (και αρκετά ριψοκίνδυνη) επιλογή και το έκανε αρκετά επιτυχημένα. Δυστυχώς, όμως, για να το καταφέρει διέλυσε ένα από τα καλύτερα χαρντ ροκ  λαϊναπ έβερ... (αυτό του Rising)

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vrasidas27 είπε

Κ μετά άρχισε να κάνει κουμάντο ο Ρίτσι, κ διώξανε τον Έβανς γιατί θέλανε τον Γκιλαν κ τα screams του, κ μετά δε τον ήθελε κ έφερε Χιουζ κ Κοβερντεηλ , κ μετά τσαντιστηκε κ έφυγε κ έφτιαξε τους Ρεηνμποου με τον Ντιο στα φωνητικά κ τον έδιωξε κ έφερε Τέρνερ κ εφερε Μπονετ, κ μετά γύρισε Περπλ κ μετά έδιωξε ξανά Γκιλαν να φέρει κ εκεί Τέρνερ κ μετά ξαναφτιαξε τους Ρεηνμποου ώσπου βρήκε την Κάντις κ του τα κόψε όλα αυτά....

 

ΑΦΤΟ ΑΚΡΙΒΏΣ ΤΊΠΟΤΕ ΑΛΛΟ

 

 

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου