Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIV


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Άγιος είπε

εγώ δεν το ξανά ακούω ούτε για το νέο βιντεοκλίπ ούτε με καμία άλλη Παναγία

Άκου το, το remaster τα σπάει, και το κλιπ το ίδιο. Προσωπικά το συγκεκριμένο κομμάτι δεν θα το έβαζα ποτέ να το ακούσω, όχι γιατί δεν είναι καλό, αλλά γιατί είναι "καμένο", οι DP έχουν άπειρα άλλα κομμάτια να ακούσει κανείς από κάθε περίοδο τους. Το Smoke επίσης είναι από τα ελάχιστα κομμάτια τους που προτιμώ να ακούω τη στουντιο εκτέλεση, η οποία είναι κορυφαία. Η πλειονότητα όμως των τραγουδιών αυτής της μπάντας συνήθως παίζονται πολύ καλύτερα στα αμέτρητα lives τους.🤘

  • Συμφωνώ 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Για να θεώρησε φρέσκο το Smoke On the Water ο ''Αρχή Διαλόγου''

Το κομμάτι το ξέρω εδώ και χρόνια. Δεν ανέφερα πουθενά ότι το κομμάτι είναι φρέσκο ούτε ότι έχει παίξει σ' αυτό η τωρινή σύνθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Δεν ανέφερα πουθενά ότι το κομμάτι είναι φρέσκο ούτε ότι έχει παίξει σ' αυτό η τωρινή σύνθεση.

Μήπως έχουμε δύο μέλη με το όνομα "Αρχή Διαλόγου"?

 

image.png.63aee4c0528f367296a33627e6edac36.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Μήπως έχουμε δύο μέλη με το όνομα "Αρχή Διαλόγου"?

Δε νομίζω και δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με αυτό το ποστ. Εμμένω στην προηγούμενή μου δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Εμμένω στην προηγούμενή μου δήλωση.

 

Συνηθίζουμε, όταν βάζουμε ένα βίντεο και θέλουμε να γράψουμε στοιχεία για το βίντεο, να αναφέρουμε τους μουσικούς στις μπάντες που όντως παίζουν στην εκτέλεση του βίντεο. Αυτό που έγραψες είναι σωστό, αλλά ακατάλληλο σαν περιγραφή του υλικού του βίντεο. Αυτό εννοεί και ο Κατα/κτης.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Για να θεώρησε φρέσκο το Smoke On the Water ο ''Αρχή Διαλόγου'' σημαίνει ότι είναι νέος και άφθαρτος γιατί μιλάμε για φθορά το συγκεκριμένο κομμάτι, εγώ δεν το ξανά ακούω ούτε για το νέο βιντεοκλίπ ούτε με καμία άλλη Παναγία

Φοβάμαι πως θα χρειαστείς μάγεια απ την Κουρμπάλα, τπτ φρεσκοκατεψυγμένα κοκκαλάκια νυχτερίδας κλπ δια να γλιτώσεις το μένος του βαθέως μωβ Καταρράκτη με αυτά που λες.

Άκου το απ το ριμάστερ, τη Κάνηθό μου μέσα και μα τους χίλιους ακέφαλους Πατατανατσίου το Τουτάτη μου μέσα.

Μέχρι και ο Τρόλεϊ το γουστέρνει κι εσύ χαμπάρι, επικαλείσαι και τη Παναγία...

ΜΟΝΟ ο ΠΑΡΑΓΚΑΣ θα σε σώσει φίλε, διάλεξε , όσο είναι καιρός, θα σε απορροφήσουν στα τρίσβαθα της γαίας, εις το βαθύ μωβ του σκότους σε βίγκαν μονοπάτια και γκλούτεν φρι ατραπούς

Εγώ ειδοποίησα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξανασχολούμαι...

Αλλά μια και έσκασε μύτη ο Παράγκας, και μια και επιμένει και ο Trolley, να σας βάλω ευχαρίστως ένα κομματάκι από την -μακράν- μεγαλύτερη live rock μπάντα.😌💜

Gillan/Morse/Airey/Glover/Paice σε άψογη φόρμα, ως συνήθως.🤘

ΠΑΜΕ SAMY! 

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Δεν ξανασχολούμαι...

Αλλά μια και έσκασε μύτη ο Παράγκας, και μια και επιμένει και ο Trolley, να σας βάλω ευχαρίστως ένα κομματάκι από την -μακράν- μεγαλύτερη live rock μπάντα.😌💜

Gillan/Morse/Airey/Glover/Paice σε άψογη φόρμα, ως συνήθως.🤘

ΠΑΜΕ SAMY! 

 

 

🙃😅 ου γαρίδα si τι Πίου si

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου