Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIV


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπολογίζω πως για ακόμα 100 χρόνια που θα βγαίνουν ''δεύτερα '' από ηχογραφήσεις που κόπηκαν και δεν μπήκαν σε δίσκο, υπάρχει ελπίς να ακούω μουσικούλα της προκοπής

 

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Υπολογίζω πως για ακόμα 100 χρόνια που θα βγαίνουν ''δεύτερα '' από ηχογραφήσεις που κόπηκαν και δεν μπήκαν σε δίσκο, υπάρχει ελπίς να ακούω μουσικούλα της προκοπής (😳

 

...image.gif.bc788d98f765c1c908fec481ebce053b.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

🎹🙏🎹🙏🎹🙏🎹

 

Αυτός ο μπάρμπας δεν είναι που παίζει κάθε Κυριακή στον Άγιο Σουλπίκιο το εκκλησιαστικό όργανο?

Αύριο σιχαμερή σουρτίνα του Ευρίπου θα έχω στα χέρια μου αυτό....

https://www.nakas.gr/el/proionta/mousika-organa/pliktra-synths/synthesizers/yamaha-yamaha-reface-dx-synthesizer_545729/?_gl=1*kdspgv*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQiAoeGuBhCBARIsAGfKY7yp3VKfvlksiK4S_TAJq6iIwzkcHlMf0iSdlie3eOjIYIsufHQpPrUaArRPEALw_wcB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Αυτός ο μπάρμπας δεν είναι που παίζει κάθε Κυριακή στον Άγιο Σουλπίκιο το εκκλησιαστικό όργανο?

Όχι. Τον μπερδεύεις με τον δίδυμο (στο ζώδιο) αδερφό του.image.gif.16d1d22b86baa61a3f87851a6084e4a7.gif

 

17 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Αύριο σιχαμερή σουρτίνα του Ευρίπου θα έχω στα χέρια μου αυτό....

Θες να ασχοληθείς με τα FM synths τώρα στα γεράματα?image.gif.5f0cd670e0be6034c8a46a7b083c9cf8.gif Kalo kouragio (που θα'λεγε κι ο παλιόφιλος Olli Rehn)...image.gif.2192a1cfe09ce3709f4b023f218807f9.gif

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Όχι. Τον μπερδεύεις με τον δίδυμο (στο ζώδιο) αδερφό του.image.gif.16d1d22b86baa61a3f87851a6084e4a7.gif

 

Θες να ασχοληθείς με τα FM synths τώρα στα γεράματα?image.gif.5f0cd670e0be6034c8a46a7b083c9cf8.gif Kalo kouragio (που θα'λεγε κι ο παλιόφιλος Olli Rehn)...image.gif.2192a1cfe09ce3709f4b023f218807f9.gif

 

 

θέλω να έχω ένα μικρό στα ταξίδια, λες να μην αξίζει?

Επεξεργασμένο από Σαμη Παραγκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

θέλω να έχω ένα μικρό στα ταξίδια, λες να μην αξίζει?

Η Reface σειρά είναι best seller εδώ και σχεδόν μία δεκαετία, και τα τέσσερα μοντέλα της σειράς είναι εξαιρετικά όργανα. Το μέγεθος και η τιμή τους γίνονται συχνά αιτίες παρανόησης. Απλά το DX μοντέλο, σαν FM synth που είναι, έχει την δυσκολία του στον προγραμματισμό σε σχέση με τα υπόλοιπα "τυπικά" synths. Αλλά δεν είναι και πυρηνική φυσική, οπότε μη φοβού. Διαθέτει επίσης και πολύ καλό mini πληκτρολόγιο. 

Είπαμε, το μέγεθος τους μπερδεύει και πολλές φορές περνάνε σαν toy keyboards, κάτι που δεν ισχύει ούτε για πλάκα. Καλή και δοκιμασμένη αγορά λοιπόν.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Η Reface σειρά είναι best seller εδώ και σχεδόν μία δεκαετία, και τα τέσσερα μοντέλα της σειράς είναι εξαιρετικά όργανα. Το μέγεθος και η τιμή τους γίνονται συχνά αιτίες παρανόησης. Απλά το DX μοντέλο, σαν FM synth που είναι, έχει την δυσκολία του στον προγραμματισμό σε σχέση με τα υπόλοιπα "τυπικά" synths. Αλλά δεν είναι και πυρηνική φυσική, οπότε μη φοβού. Διαθέτει επίσης και πολύ καλό mini πληκτρολόγιο. 

Είπαμε, το μέγεθος τους μπερδεύει και πολλές φορές περνάνε σαν toy keyboards, κάτι που δεν ισχύει ούτε για πλάκα. Καλή και δοκιμασμένη αγορά λοιπόν.

Αύριο θα το έχω, γμτ, Δευτέρα -Τρίτη είμανε Κάνηθο, σε κανά μήνα που θα ξανάμε θα στο φέρω να με το προγραμματίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Σαμη Παραγκα είπε

Αύριο θα το έχω, γμτ, Δευτέρα -Τρίτη είμανε Κάνηθο, σε κανά μήνα που θα ξανάμε θα στο φέρω να με το προγραμματίσεις

Δεν χρειάζεται, φαντάζομαι τόσα χρόνια θα έχει βιβλιοθήκες ήχων για όλα τα γούστα. Παίξε εκεί με τους preset ήχους του, "πείραξε" το και λιγάκι, και θα μπεις στο κλίμα. 

Ρίξε ένα μάτι στο review του SOS παρακάτω για ολόκληρη τη Reface σειρά να πάρεις μια γενική ιδέα. Είπαμε, είναι καλή αγορά. Κι αν στην τελική δεν μπορείς να συνηθίσεις τα mini keys, γι αυτό υπάρχει το MIDI, σύνδεσε το σε όποιο MIDI keyboarrd σου κάνει κέφι και τέλος.

 

https://shorturl.at/bluY9

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου