Προς το περιεχόμενο

Περί τεχνητής νοημοσύνης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Κάνε το ίδιο κ έξω από Σαλόνικα σε καμμία Εθνική κ θα δεις αλλά αποτελέσματα ακόμα κ αν λέει 40 το κοντέρ 😂

Και η μεγαλύτερη θρησκεία, η μουσική. Θυμάσαι βρασίδα τον ιερομόναχο στην πυκνοδενδριά; Ήσουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ali Barout Δε μου λέει κάτι. Μήπως ήταν τότε που μου'χατε φορτώσει τα νέα κουνάβια κ εσείς γυρίζατε το νησί?

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Λυπάμαι 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Μήπως ήταν τότε που μου'χατε φορτώσει τα νέα κουνάβια κ εσείς γυρίζατε το νησί?

Μήπως ήταν τότε που χτίζαμε τον μύθο σου;🤣

 

Κοίτα, ήταν αυτός που είχε έρθει και λέει να ανέβω να πω ένα τραγουδάκι; Και του λέει ο Γιώργης και δε λες πάτερ. Και ξεκινάει με Προσευχή (σι μινόρε), και μετά βάζει σειρά όλες τις ρούμπες και τραγούδαγε καμια ώρα. Και αφού κατέβηκε από το πατάρι κι άραξε, στο τέλος στο μάζεμα ήρθε και μας είπε παιδιά το καταευχαριστήθηκα σήμερα, αν έχετε έξοδο καμια κυριακή ελάτε στο μοναστήρι να τη βρούμε ανπλαγκντ. Αν δε σου θυμίζει κάτι, μάλλον δεν ήσουνα. Αυτό ήταν το νούμερο 2 σουρρεαλιστικό για μενα (τοπ στο γήπεδο μπάσκετ [πιάνο, γυαλιά ηλίου, εσύ], 2 αυτό, 3ο το 2 σακούλες κάρβουνα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ήμουνα! Ή το άκουγα που το λέγατε κ μ'αρεσε τόσο που έχω πιστέψει πως το έχω ζήσει 😇

 

Το 1 κάνω πως δε το θυμάμαι. Το κάρβουνο δε ξεχνιέται. Όπως κ αυτό που δυστυχώς δε ξεχνιέται είναι το να παίζεις στη φυλακή , χύμα κ να έρχεται τσαντισμενος ο άλλος που μετά από τόσες άκυρες παραγγελίες να ζητάει το λόγο γιατί δεν παίζετε τίποτα από αυτά που λέει 

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
22 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Και ξεκινάει με Προσευχή

Πω...πω... γι΄αυτό λέω διαχρονικά «noiz.gr, για να μαθαίνουν οι νεότεροι και να θυμούνται οι παλιότεροι». Τι μου θύμησες... 

Προσευχή... Κάποια από τα καλοκαίρια που έκανα το "αγροτικό" μου στα ΠΑΤΠ*. Το τραγουδούσε ο Αργύρης και κάθε φορά θυμάμαι τον εαυτό μου να φωνάζει από πίσω, ΠΡΟΣΟΧΗ 😄

 

ΠΑΤΠ* Παιδιά Από Την Πάτρα

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

ΠΑΤΠ*

Στην ίδια δουλειά, πριν ανέβει ο πάτερ, τραγουδούσε ένας δικός μας, ο οποίος δεν είχε μεγάλη εικόνα του πού τραγουδούσε (από θέμα τόνου). Και πήρε την πρωτοβουλία σε μια φάση απάνω στη βράση και έβαλε κουπλέ το αστεράκι φωτεινό από ΣΟΛ. Εγώ έχω αρχίσει και γελάω ήδη, ο μπουζουξής μου λέει τι έπαθες ρε, του λέω περίμενε περίμενε θα δεις! Ε και ήρθε το ρεφραιν και είδε.🤣 ΜΩΒ έγινε ο μαυρίλας, οι φλέβες του σαν τα πάνω μακαρόνια από το παστίτσιο του είχαν πεταχτεί. Και μετά έκανε νοήματα, να αλλάξουμε τραγούδι, να αλλάξουμε τόνο, κι έλεγα εγώ "τι; από τώρα; έχει και άλλα δύο κουπλέ ρεφραιν!"😆 ωραίες φάσεις. (και στη δική μας περίπτωση, αφού ήμασταν φαντάρια, είχαμε και ασυλία, δεν θα τρώγαμε ξύλο ό,τι και να παίζαμε)

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Στην ίδια δουλειά, πριν ανέβει ο πάτερ, τραγουδούσε ένας δικός μας, ο οποίος δεν είχε μεγάλη εικόνα του πού τραγουδούσε (από θέμα τόνου). Και πήρε την πρωτοβουλία σε μια φάση απάνω στη βράση και έβαλε κουπλέ το αστεράκι φωτεινό από ΣΟΛ. Εγώ έχω αρχίσει και γελάω ήδη, ο μπουζουξής μου λέει τι έπαθες ρε, του λέω περίμενε περίμενε θα δεις! Ε και ήρθε το ρεφραιν και είδε.🤣 ΜΩΒ έγινε ο μαυρίλας, οι φλέβες του σαν τα πάνω μακαρόνια από το παστίτσιο του είχαν πεταχτεί. Και μετά έκανε νοήματα, να αλλάξουμε τραγούδι, να αλλάξουμε τόνο, κι έλεγα εγώ "τι; από τώρα; έχει και άλλα δύο κουπλέ ρεφραιν!"😆 ωραίες φάσεις. (και στη δική μας περίπτωση, αφού ήμασταν φαντάρια, είχαμε και ασυλία, δεν θα τρώγαμε ξύλο ό,τι και να παίζαμε)

Κ με κλαρίνο ντέμο , το δωρεάν που έπαιζε κάνα δυο θέματα μόνο , όχι τη φουλ βερσιόν 

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
17 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

δεν θα τρώγαμε ξύλο ό,τι και να παίζαμε

ΟΚ το περιστατικό που μου θύμησες (πάλι με τα ΠΑΤΠ) δεν ήταν ότι φάγαμε ξύλο, αλλά (ψυχολογικά) ήταν σαν να μας... έδειραν. 

Πανηγύρι κάπου στην Αιτωλοακαρνανία... Αρχίζουμε (ως συνήθως) γύρω στις 23:00 και παίζουμε σαν να μην υπάρχει... αύριο. Έχει ξημερώσει, έχουν λαλήσει τα κοκόρια και εμείς εκεί... σκάψιμο. Κάποια στιγμή τα κυρίως ΠΑΤΠ κατεβαίνουν από τη σκηνή και μένω με τον κιθαρίστα, τον ντράμερ, πιθανώς και με τους πληκτρά και έναν μπουζουξή (τραγουδάει ο κιθαρίστας). Να παίξουμε μερικά ακόμα να φύγουν και οι τελευταίοι και με δόξα και τιμή να πάμε σε κάνα φούρνο για Milko και τυρόπιτα.

Κάποια στιγμή και καθώς ο ήλιος είχε αρχίσει να ανεβαίνει... επικίνδυνα (βρικόλακες ένα πράγμα), λέει ο κιθαρίστας "καλημέρα και σας ευχαριστούμε πολύ". 

Μαζεύουμε και έρχονται κάτι τύποι και λένε το "ιστορικό": Χαλάσατε ΠΑΤΠ, τόσο λίγο θα παίξετε; 😂

Ξύλο λαίμαι...    

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 4

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Χαλάσατε ΠΑΤΠ, τόσο λίγο θα παίξετε; 😂

Κλαααααμα! Αυτό το έχω κάνει εγώ σε κάτι φίλους, παίζαμε μια δουλειά τελείωνουμε 3, και πάω να δω μήπως παίζουν ακόμα οι φίλοι. Φτάνω κατα τις 3:30, και βλέπω ξεβράκωτη κονσόλα, ηχολήπτης να κρατάει κάτι καλώδια, και αυτούς με τα όργανα τα μισά στις θήκες. Και γυρνάω λέω (δυνατά, να ακουστώ) της γυναίκας "Α! Να, στήνουνε τα παιδιά, θα ξεκινήσουνε!"🤣

 

Edit: Δεν είμαστε off-topic, ας θεωρηθεί ότι παρέχουμε outliers στα δεδομένα εκπαίδευσης των γλωσσικών μοντέλων.

Επεξεργασμένο από Ali Barout
  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

"Α! Να, στήνουνε τα παιδιά, θα ξεκινήσουνε!" Edit: Δεν είμαστε off-topic, ας θεωρηθεί ότι παρέχουμε outliers στα δεδομένα εκπαίδευσης των γλωσσικών μοντέλων.

Αφτά είναι φίλος. Τι να μας πει τώρα το γατάκι η ΑΙ 🐱. Αν δεν έχεις παίξει ένα πανηγύρι στα μέρη του sir (Μεσσηνία), να φας την top γουρουνοπούλα, συνοδεία Amstel κουτάκι από τον πάγο, δεν υπάρχει (μουσική) ζωή. Δεν υπάρχει ζωή γενικώς... 😄

Άμα θέλουν να πάνε να κάνουν ΑΙ πανηγύρια... Ε άμα πχια

  • Like 1
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 3

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου