Προς το περιεχόμενο

Περί τεχνητής νοημοσύνης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Άλλο γνώση, άλλο επίγνωση

Όχι ρε Φιούζιε, δεν είναι άλλο. Δεν θα πάμε τώρα πίσω στο Δημοτικό να ξαναμάθουμε Ελληνικά, δόξα τω Θεώ καλά τα μιλάμε. Αν θέλετε εσείς να δώσετε άλλη έννοια στη λέξη "Επίγνωση" κάντε το, εγώ δεν θα ακολουθήσω.  

Λεξικά υπάρχουν άπειρα και online, ανοίξτε ένα και διαβάστε τη σημασία της λέξης "Επίγνωση" (την οποία την έγραψα και παραπάνω).

Πάρε και ένα screenshot παρακάτω από δεύτερο λεξικό. 

image.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Με την εννοια της συναισθησης εχουμε σε στιγμες εκλαμψης, θρησκευτικης εμπειριας η, το πλεον συνηθισμενο, σε στιγμες αγωνιας επιγνωση της εννοιας του θανατου. Με την εννοια της γνωσης ναι την εχουμε παντα.

 

 

 Και δε θα μου επρηζε τα @@ ο σκυλος του γειτονα με τα κλαψουρισματα του οταν πεθανε το αφεντικο του αν δεν ειχε επιγνωση του θανατου, απλα θα περιμενε να αναστηθει και να τον παει βολτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Όχι ρε Φιούζιε, δεν είναι άλλο.

 

Το θέμα Κώστα μου είναι ότι τις περισσότερες φορές, για μας αποτελεί απλά πληροφορία, και όχι γνώση.

Οι περισσότεροι άνθρωποι συμπεριφέρονται σαν να πρόκειται να ζήσουν αιώνια.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρια, πάω να ταΐσω τις γάτες μου και να κλειδώσω την εξώπορτα, γιατί έχω πλήρη επίγνωση της πείνας τους, το ίδιο και αυτά.

  • Like 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είχα δει κάποτε ένα ντοκιμαντέρ για τα γουρούνια στα σφαγεία, και πώς αντιλαμβάνονταν ότι θα σφαγιαστούν και μάλιστα προσπαθούσαν να κάνουν ό,τι προλάβουν πριν τη σφαγή, ακόμα και τακτοποίηση ανεκπλήρωτου έρωτα.

 

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, LK είπε

Είχα δει κάποτε ένα ντοκιμαντέρ για τα γουρούνια στα σφαγεία, και πώς αντιλαμβάνονταν ότι θα σφαγιαστούν και μάλιστα προσπαθούσαν να κάνουν ό,τι προλάβουν πριν τη σφαγή, ακόμα και τακτοποίηση ανεκπλήρωτου έρωτα.

 

Καντε διακοπές γιατί μετά τις εκλογές............

 Χαχαχαχαχαχα 😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι άνθρωποι (κάντε μία απλή δημοσκόπηση γύρω σας) δεν έχουν καμία επίγνωση της θνητότητάς τους. Πάντα αυτοί που είχαν ήταν ελάχιστη μειοψηφία, αλλά ειδικά τα τελευταία 50-80 χρόνια υπάρχει μία ολόκληρη κουλτούρα που πασχίζει να τους κάνει να το ξεχάσουν με εκπληκτική επιτυχία (λούμπεν έκφραση του συγκεκριμένου δόγματος = "ότι φάμε, ότι πιούμε,..." κλπ).

 

Στην περίπτωση των ζώων, δεν ξέρουμε πραγματικά, αν και υπάρχουν σημαντικά παραδείγματα πλασμάτων που πεθαίνουν με ιεροτελεστικό, προγραμματισμένο τρόπο (τα φίδια, οι ελέφαντες κλπ), οπότε κάτι πρέπει να υπάρχει σε αυτές τις περιπτώσεις, τουλάχιστον. Και ναι, υπάρχουν τα βιντεοσκοπημένα στην εποχή μας στιγμιότυπα από θηλαστικά σε σφαγεία (γουρούνια, κυρίως όμως αγελάδες και κατσίκες) όπου δεν μπορεί κανείς να αμφισβητήσει ότι το ον έχει πλήρη επίγνωση του ότι πλησιάζει κάποιος αφύσικος θάνατος.

 

 

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μικρός σε ένα κουνέλι που είχαμε στο κτήμα, το πήρα για να παίξω και του έλεγα κακομοίρη μου, θα σε φάμε σύντομα και τέτοια για δύο μέρες. Το κούνελι ψόφησε στο κλουβί και ο παππούς μου θύμωσε και δεν μου ξανάδωσε κουνέλι να παίξω γιατί μου είπε, το φοβισες με αυτά που του έλεγες και ψόφησε. 

 

  • Χαχα 3

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, manosx είπε

 Οποτε το πνιγεις το κουνελι;

Το ψόφησα 

 Του ασκησα ψυχολογική βία, του προκάλεσα τρόμο και δεν άντεξε. Ψόφησε. Του έλεγα πως θες να σε μαγειρεψουμε, αύριο θα σε φάμε μάλλον............. 

 

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου