Προς το περιεχόμενο

Περί τεχνητής νοημοσύνης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, fanisatt είπε

.που είναι οι άλλοι που δεν ειναι πρωιμοι

¨Ηρθαν, μας έσπειραν και έφυγαν και που και που έρχονται να δουν πως πάει το πείραμά τους, ή και έχουν αφήσει παρατηρητές ή μήπως ....... ΤΟΠΟΤΗΡΗΤΕΣ?🤔

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, fanisatt είπε

Η θεώρησή μου θα αναθεωρηθει οταν η επιστήμη μου υποδείξει ευθεως ενα αλλο νοημων ειδος που δημιουργησε πολιτισμο

Όχι απαραίτητα... Η επιστήμη δεν θα παίξει κανένα ρόλο αν αύριο πχ  εμφανιστεί πάνω από τα κεφάλια μας ένα άγνωστο... σκάφος από κάπου.

Βέβαια καλό θα ήταν να μην συμβεί...

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Όχι απαραίτητα... Η επιστήμη δεν θα παίξει κανένα ρόλο αν αύριο πχ  εμφανιστεί πάνω από τα κεφάλια μας ένα άγνωστο... σκάφος από κάπου.

Βέβαια καλό θα ήταν να μην συμβεί...

 

Οχι...είναι απαραίτητο !

8 λεπτά πριν, cos_dr είπε

¨Ηρθαν, μας έσπειραν και έφυγαν και που και που έρχονται να δουν πως πάει το πείραμά τους, ή και έχουν αφήσει παρατηρητές ή μήπως ....... ΤΟΠΟΤΗΡΗΤΕΣ?🤔

Για μενα  , παίζει σαν πιθανοτητα  κι αυτο που λες!

🐶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fanisatt είπε

Δεν γνωρίζω αν τα ζώα εχουν επίγνωση της θνητότητας τους!

Δεν έχουν. Τώρα λοιπόν γνωρίζεις.

 

11 λεπτά πριν, fanisatt είπε

Τέλος , υπενθυμίζω οτι εχουμε ανεξισθρησκεία. Κανεις δεν επιτρεπεται να υποτιμα κανεναν επειδη πιστευει σε μια θρησκεια ή επειδη δεν πιστευει σε τιποτε απολυτως.

Εγώ πάλι υπενθυμίζω ότι εκτός από ανεξιθρησκεία έχουμε και ελευθερία λόγου κ' γνώμης. Υπενθυμίζω επίσης ότι δεν ζούμε σε Θεοκρατική χώρα τύπου Ιράν, αλλά σε μια Ευρωπαϊκή δημοκρατική χώρα.

Τα υπόλοιπα που γράφεις περί "υποτίμησης" αυτών που πιστεύουν ή όχι σε κάποια θρησκεία είναι άκυρα, καθώς κανείς δεν υποτίμησε εδώ κάποιον θρησκευόμενο/μη-θρησκευόμενο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

 

Βέβαια καλό θα ήταν να μην συμβεί...

 

έχει συμβεί.

 Έπεσε στο Ροσγουελ και είχα διαβάσει και για ένα που είχε πέσει προγενέστερα στη ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.

 

 Είναι τόσο ΜΑΛΑΚΕΣ που έπεσαν και τους μελετήσαμε και είμαστε έτοιμοι να τους αντιμετωπίσουμε και προφανώς θα έχουμε κάνει και συμφωνίες μαζί τους;. Και ποιος μου λέει πως δεν είναι αλήθεια πως αυτή η τεχνολογική έκρηξη των τελευταίων 100 χρόνων οφείλεται σε αυτές τις επαφές. ?

 Ποιος το διαψεύδει κατηγορηματικά εκτός φυσικά από τις κυβερνήσεις που θα πουν επίσημα αυτά που τους συμφέρει, όπως π.χ. αμα δίνουν στη δημοσιότητα πληροφορίες μέσω των ΜΜΕ  για το τι έγινε σε ένα ναυάγιο μεταναστών και προσφύγων🤣.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

 Υπενθυμίζω επίσης ότι δεν ζούμε σε Θεοκρατική χώρα τύπου Ιράν, αλλά σε μια Ευρωπαϊκή δημοκρατική χώρα.

 

 

 

 Η χωρα το ξερει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Δεν έχουν. Τώρα λοιπόν γνωρίζεις.

 

Εγώ πάλι υπενθυμίζω ότι εκτός από ανεξιθρησκεία έχουμε και ελευθερία λόγου κ' γνώμης. Υπενθυμίζω επίσης ότι δεν ζούμε σε Θεοκρατική χώρα τύπου Ιράν, αλλά σε μια Ευρωπαϊκή δημοκρατική χώρα.

Τα υπόλοιπα που γράφεις περί "υποτίμησης" αυτών που πιστεύουν ή όχι σε κάποια θρησκεία είναι άκυρα, καθώς κανείς δεν υποτίμησε εδώ κάποιον θρησκευόμενο/μη-θρησκευόμενο.

Να το υπενθυμιζεις και στον εαυτο σου  λιγο περισσοτερο διοτι αναφερεσαι συχνα συχνα στο αντικειμενο.... Για το αν εχουν επιγνωση θνητοτητας τα ζωα δεν γνωριζω , επιτρεψε μου να επιφυλασσομαι....

🐶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manosx είπε

Η χωρα το ξερει;

Φυσικά. Εσύ δεν το ξέρεις? Πιστεύεις ότι ζούμε σε μία "χούντα" 'ή/και σε μία θεοκρατική χώρα?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

έχει συμβεί.

 Έπεσε στο Ροσγουελ και είχα διαβάσει και για ένα που είχε πέσει προγενέστερα στη ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.

Ας μην πάμε σε ιστορίες συνωμοσίας. Εγώ σου μιλάω για μια genuine... στενή επαφή τρίτου τύπου.

Όμως την απεύχομαι, καθώς είναι γνωστό (τουλάχιστον με τα δικά μας, γήινα σταθμά) τι συμβαίνει όταν ένας τεχνολογικά εξελιγμένος πολιτισμός βρεθεί απέναντι σε έναν μη τεχνολογικά εξελιγμένο πολιτισμό 😇

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Φυσικά. Εσύ δεν το ξέρεις? Πιστεύεις ότι ζούμε σε μία "χούντα" 'ή/και σε μία θεοκρατική χώρα?

 

 Για τα ευρωπαικα δεδομενα σε ενα βαθμο ναι. Για τα βαλκανικα ειμαστε καλα, και για τα ασιατικα παραδεισος.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου