Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πορείας....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί ρε παιδιά πειράζετε τον Άγιο. Τι σας έκανε?

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

η άσχετη πληροφορία της ημέρας (για να μη πω της ώρας)...  20 χρόνια τώρα έτσι καταλαβαίνω πότε με έχει παρασύρει η δουλειά... δεν προλαβαίνω να διαβάσω ολόκληρα (και κατ επέκταση να συμμετέχω) ανάλογα θέματα...😇

  • Like 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, npap είπε

δεν προλαβαίνω να διαβάσω ολόκληρα (και κατ επέκταση να συμμετέχω) ανάλογα θέματα...😇

Χάνεις το αλατοπίπερο της ζωής του noiz😂

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Χάνεις το αλατοπίπερο της ζωής του noiz😂

 

Δεν είμαστε όλοι για αλατοπίπερα...πίεση, γαστρεντερικά προβλήματα κοκ...

  • Χαχα 2

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Δεν είμαστε όλοι για αλατοπίπερα...πίεση, γαστρεντερικά προβλήματα κοκ...

Νσ γυμνάζεστε γισ μσ κρατάτε την πίεση και το ζάχαρο σε χαμηλά επίπεδα και θα μπορείτε να τρώτε. 

 Ίσως δεν πρέπει να το δούμε ως αλλαγή πορείας που λέει το topic. 

Μήπως χρειάζεται...... ΑΛΛΑΓΗ ΠΛΕΎΣΗΣ. 😂Χαχαχαχαχαχα 😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
16 ώρες πριν, kpeyos είπε

Εννοείται ότι είναι προσωπική μου άποψη, όπως και ο,τί άλλο έχω ποστάρει εδώ μέσα και θα ήταν βερμπαλισμός νομίζω να το επισημαίνω σε κάθε μου ανάρτηση. 

Από κει και πέρα δε νομίζω ότι γράφω κάτι δυσνόητο.

 

Δεν καταλαβαίνω αν το ότι είμαι επισκέπτης το χρησιμοποιείς ως μομφή ούτε και ποιος θα ήταν ο ιδανικός ρόλος που θα έπρεπε να έχω εδώ μέσα για σένα, αν αυτούς που δε γράφουν συχνά τους αποκαλείς επισκέπτες ενώ όσους γράφουν συχνά τους γράφεις ότι έχουν κάνει το site ημερολόγιο.

 

Επίσης τον όρο ομφαλοσκόπηση δεν είμαι σίγουρος ότι τον χρησιμοποίησες σωστά, μιας και η κριτική δεν στράφηκε και τόσο στον εαυτό μου. 

 

Μου είναι δύσκολο να ακολουθήσω γιατί σε ότι γράφω επιλέγεις την αρνητική του σημασία. Όπως π.χ. το "επισκέπτης" που καταλαβαίνεις ως μομφή, ενώ προσπαθώ να πω πως ο webmaster - οικοδεσπότης έχει πιο ειδική άποψη με περισσότερα δεδομένα στο θέμα για να κρίνει τα της σελίδας. 

 

Ως προς το ομφαλοσκόπηση, έχεις δίκιο δίνει άλλο νόημα, αλλά δεν βρήκα κάτι ανάλογο με το inside looking out. Ο κόσμος δεν κινείται γύρω σου ενω εσύ μένεις σταθερός. Επηρεαζόμαστε όλοι απο το τι συμβαίνει γύρω μας τεχνολογικά και κοινωνικά και αν είχες συμμετάσχει (κάτι που δεν σε αφορά άμεσα βέβαια) στην παγκόσμια κουβέντα για την εξέλιξη της ιντερνετικής παρουσίας μας τα τελευταία 15 χρόνια, ίσως να καταλάβαινες πως το καφενείο δεν είναι δημιούργημα του Noiz αλλά παγκόσμιο φαινόμενο.

Απο σελίδες ανταλλαγής απόψεων με σεντόνια ξεκινήσαμε, προσπαθώντας να τηρήσουμε όσο γίνεται, σοβαρό περιβάλλον με τεκμηριωμένες απόψεις και καταλήξαμε σε μια φωτογραφία (instagram), 280 χαρακτήρες (Twitter), ενός λεπτού βίντεο (tik tok) και lol, μ, μνμ, και άλλες άγνωστες λέξεις που εμπλουτίζουν το λεξιλόγιο μας. Το γεγονός πως το Noiz συνεχίζει να υπάρχει σαν φόρουμ με τις αναπόφευκτες αδυναμίες τους, λέει πως κάτι σωστό έκανε παρ' όλα αυτά.

Εσύ όμως βλέπεις τον αφαλό σου (γιατί παραβλέπεις τι γίνεται γύρω σου) και έχεις άποψη για το Noiz και πιο ειδικά, εμένα προσωπικά. 

Καλά κάνεις παιδάκι μου. Live and let live.

 

 

ΥΓ Σόρι στους υπόλοιπους που χαλάω το πνεύμα😉...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι τρέχει το τελευταίο διάστημα; Διακρίνω πολλές εντάσεις, άνευ λόγου και αιτίας... Είναι κάνας ανάδρομος Ερμής;

Διαθέτουμε κάποιο αξιότιμο μέλος στο forum με αστρολογικές γνώσεις για να μας διαφωτίσει; 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου