Προς το περιεχόμενο

Βαρέθηκα πια στη Γερμανια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Μόλις τώρα, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Γελάω με αυτούς που μιλάνε για το δημόσιο και ότι είναι τυχεροί όσοι εργάζονται εκεί.Το δημόσιο είναι ότι χειρότερο μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου(εκτός αν είσαι διοικητής σε καμιά υπηρεσία)Εγω μπήκα στο δημόσιο με βησμα στα 18 μου και στα 23 μου έφυγα. Είναι ότι χειρότερο καθώς υποθηκευεις την ζωής σου κάνοντας άχρηστα πράγματα για λίγα λεφτά και βέβαια δεν σου επιτρέπεται να κανεις κάποια άλλη δραστηριότητα.Καλυτερα άστεγος σε παγκάκι. Η Ελλάδα έχει άπειρες δυνατότητες για να αναπτυχθείς επαγγελματικά αρκεί να μάθεις να φοροδιαφευγεις  καθώς  φορος=ληστεία. Όσοι λένε ότι η φοροδιαφυγή είναι κακό πράμα είναι διότι είτε είναι υπαλληλοι είτε δεν μπορούν να το κάνουν .

Άσε που την Ελλάδα η ιδιωτική υγεία και παιδεία είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο για τα χρήματα που ζητάνε. 

Και εγώ δεν θα μπορούσα με τίποτα να είμαι ΔΥ.

Το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο .

Ούτε διοικητής , ούτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Και εγώ δεν θα μπορούσα με τίποτα να είμαι ΔΥ.

Το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο .

Ούτε διοικητής , ούτε τίποτα.

Λέω για διοικητής διότι παίρνει καλά λεφτά αλλιώς με τίποτα. Οι πιο πολλοί δημόσιοι υπάλληλοι για να την βγάλουν είτε γίνονται αλκοολικοί είτε παίρνουν ψυχοφαρμακα.

Το πρόβλημα είναι ότι πι άνθρωποι ψάχνουν την ασφάλεια και εκεί πέφτουν στην λούμπα και κάνουν τις χειρότερες επιλογές. 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

και των ΥΠΕΡκερδωνΕ των εταιριΩνε.....και των ΠΛΟΥΣΙΩΝ......να τα ΛΑΙΜΕ κι αφτα. 

Με στεναχωρείς 😔

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

...αρκεί να μάθεις να φοροδιαφευγεις  καθώς  φορος=ληστεία...

Στην τελευταία Σοβιετία που λέγεται Ελλάδα, ναι, φόρος = ληστεία. 

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, Superfunk είπε

Γενικα μιλώντας παντως λογιστη ανεργο στην Ελλαδα σημερα ΔΕΝ θα βρεις...

Γενικά μιλώντας, από τη στιγμή που οι επαφές μας με την εφορία έγιναν ψηφιακές, τα πάντα όλα έχουν περάσει στα χέρια των λογιστών- οι οποίοι εξ όσων γνωρίζω, "πήζουν" καθώς τους πάει 24/7. Βέβαια δεν ξέρω πώς τα πάνε από αμοιβές, αλλά οι δουλείες δεν τους λείπουν.

 

Από την άλλη η Γερμανία έχει περάσει σε ύφεση (με ότι αυτό συνεπάγεται) και μοιραία από αυτό το εξάμηνο ακολουθεί σε ύφεση και η ευρωζώνη (με ότι αυτό συνεπάγεται).

 

Το θέμα λοιπόν είναι που θες να περάσεις μια υφεσιακή κατάσταση, άγνωστης διάρκειας- εδώ ή εκεί;  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Superfunkφαντάζεσαι, να πάμε για καφέ, να αφήσω πάνω στο πεζοδρόμιο τη μηχανή για να την βλέπω να μην τη ρίξουν, και να έρθουν από την τροχαία, να σηκωθώ να τους πω ρε παιδιά μην με γράψετε, την παίρνω και νσ μου πει ο αστυνομικος δείχνοντας σε, να ο κυριος μας πηρε και να σου φωναξει γειά σου Νίκο!!! 

 

 Χαχαχαχαχα 😂

 

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

και να μου πει ο αστυνομικος δείχνοντας σε, να ο κυριος μας πηρε και να σου φωναξει γειά σου Νίκο!!! 

 Χαχαχαχαχα 😂

Έτσι θα γίνει, να'σαι σίγουρος. Αλλά μην τον παρεξηγήσεις, δεν θα το κάνει επίτηδες. Από κεκτημένη ταχύτητα θα γίνει η δουλειά, το δάχτυλο του πάει αυτόματα πλέον και κάνει κλήση στον συγκεκριμένο αριθμό.😌

  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τι να κανουμε, δυστυχως υπαρχει και η αστυνομια, τα δικαστηρια και αυτα. Αλλιως θα μετραγαν τα δοντια τους, κατι χωριατες Ελληνουτζοι που βρωμιζουν με τις γυφτιες τους τον αερα και δεν μπορεις να ανοιξεις το παραθυρο, η καβαλανε το πεζοδρομιο και οποιον παρει ο χαρος.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Οι πιο πολλοί δημόσιοι υπάλληλοι για να την βγάλουν είτε γίνονται αλκοολικοί είτε παίρνουν ψυχοφαρμακα.

 

Ρε π$%#στη μου, μπας και είμαι δημόσιος υπάλληλος και δεν το ξέρω?

Και το 90% των ανθρώπων που δουλεύαμε μαζί?

Και οι μισοί ροκ σταρς?

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπικό πρωινό ενός Έλληνα δημόσιου υπάλληλου. Συνοδεύεται με μπύρα ή σκατς.

 

image.jpeg.dcfac578bacbf7a1597826fe053c3b55.jpeg

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2
  • Χαχα 3

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου