Προς το περιεχόμενο

Ένας χρόνος χωρίς τον Βαγγέλη Παπαθανασίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

Απο τον Λάσκο έπρεπε να πάρεις. Η Κόρινθος δεν γράφεται με κάππα αλλα με κόππα. 

 

Ο Μαμμωνάς ...

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Φουρακηδες, Πασσάδες κ δε συμμαζευεται?

Μέσα είσαι...

 

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Από τον Λάσκο?

Δεν τους θυμάμαι και όλους. Ήταν ο Τουλάτος, ένας άλλος από Θεσσαλονίκη, Ακτουδιανάκης αν θυμάμαι καλά, νομίζω ο Φουράκης και κάποιοι άλλοι. Πρέπει να ήταν πριν 24 χρόνια. Και το είχα ξεχάσει εντελώς- μου ήρθε διαβάζοντας για τον θάνατο του Τουλάτου. Θυμάμαι που είχα πάει στο σπίτι του για τη συνέντευξη. Έμενε Νέα Σμύρνη πολύ κοντά στη Λεόντειο. 

Και νομίζω ότι η αφορμή ήταν το επερχόμενο millennium και θεωρίες συντέλειας- κάτι τέτοιες μπαρούφες τέλος πάντων, που γράφαμε στα life style έντυπα της εποχής 😄  

  • Like 1
  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ μετά απορούμε γιατί έχει πέσει το Ελληνικό τραγούδι

Εδώ χάσαμε τη Ντρημ τημ του πνευματικού κόσμου, τους σύγχρονους μύστες/φιλοσόφους/εναλλακτικούς υπερεπιστημονες. Που να βρει φως ο μουσικός να φωτιστεί κ αυτός ο κακομοίρης λίγο να γράψει? 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

Λάσκος: "σκάσε κότα που τρως καλαμπόκι Αθανασόπουλου" 🤣🤣🤣

 

* Νίκος Αθανασόπουλος, υπουργός επί ΠΑΣΟΚ ο οποίος είχε μπει φυλακή για το σκάνδαλο του Γιουγκοσλαβικού  καλαμποκιού.😄

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τέλος πάντων, ο Παπαθανασίου δεν είχε καμία σχέση με αυτό το καρακατσουλιό. Ο συγκεκριμένος χώρος- τον οποίο είχα την "τιμή" να τον γνωρίσω πολύπλευρα και εκτός ρεπορτάζ, με μια πρόταση χαρακτηρίζεται ως "τα μαγαζάκια του ελληνισμού".

Κόσμος έβγαλε μεροκάματο από εκεί- ιδιαίτερα στα late ΄90s early '00s, που γνώρισε μεγάλες δόξες το (ας το αποκαλέσουμε) "ελληνιστικό κίνημα".

Η συντριπτική πλειοψηφία ήταν ρεμπεσκέδες, έγραφαν βιβλία που "αποκάλυπταν" τα μυστικά και τα απόκρυφα του αρχαιοελληνικού πολιτισμού (μπουρδάρες ολκής) και έβγαζαν τα προς το ζην. Τα "βαρβάτα" δε ονόματα, είχαν δημιουργήσει τον κύκλο τους με φανατικούς ακόλουθους- με το αζημίωτο φυσικά.      

Το πρόβλημα όμως με όλους αυτούς τους ρεμπεσκέδες ήταν ότι με τις μπαρούφες τους, "φούσκωσαν" αρκετά "μυαλά" (λέμε τώρα... όταν πιστεύεις αρλούμπες υπολείπεσαι μυαλού) και έστρωσαν το χαλί για να εμφανιστούν στην πορεία αρκετοί ακραίοι συγκεκριμένου πολιτικού χώρου.

Και αυτό το λέω μετά γνώσης λόγου, καθώς τον έζησα από κοντά αυτόν το χώρο για ένα διάστημα.  

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Το πρόβλημα όμως με όλους αυτούς τους ρεμπεσκέδες ήταν ότι με τις μπαρούφες τους, "φούσκωσαν" αρκετά "μυαλά" (λέμε τώρα... όταν πιστεύεις αρλούμπες υπολείπεσαι μυαλού)...

Έτσι είναι. Είχα ένα παλιό φίλο που ήταν "ακόλουθος" του Τουλάτου. Το τι παπαριά έχω ακούσει δεν λέγεται. Άγνοια, αφέλεια, ηλιθιότητα, και τα τρία μαζί? Δεν ξέρω. Ο φιλαράκος μου μόνο ηλίθιος δεν ήταν, κι αυτό με τρέλαινε περισσότερο. Τι να πω?🤔 Κάποιων ο οργανισμός το τραβάει το δούλεμα σαν μαγνήτης.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ο συγκεκριμένος χώρος- τον οποίο είχα την "τιμή" να τον γνωρίσω πολύπλευρα και εκτός ρεπορτάζ ...

 

 

Είχα κι εγώ την τιμή αλλά πολύ επιδερμικά βέβαια.

Ομάδα "Έψιλον" και συναφείς ομάδες.

 

Διαβάστε το πάθημα μιας φίλης παλιά.

Την παίρνει τηλέφωνο μια φίλη της, και πάνω στην κουβέντα, της λέει ότι θα πάει εκδρομή στους Δελφούς το Σ-Κ.

"Ψήνεσαι?" της λέει.

"Μπα, δεν έχω μια" λέει η φίλη μου.

"Έλα ρε, είναι σχεδόν τσάμπα" της λέει η άλλη, "γι' αυτό θα πάω κι εγώ".

 

Το σκέφτηκε η κοπέλα, και αποφάσισε να πάει.

Μέσα στο πούλμαν όλα μια χαρά, κάνανε χαβαλέ.

Φτάσανε κάποια στιγμή, κατέβηκαν από το πούλμαν, και πήγαν στον αρχαιολογικό χώρο.

Και τους βλέπει όλους, να βγάζουν τα ρούχα τους.

Τρελάθηκε.

Αφού γδύθηκαν, φόρεσαν όλοι χλαμύδες, και στεφάνια, και άρχισαν να κάνουν και να λένε κάτι περίεργα.

 

Η κοπέλα γύρισε από εκεί με ταξί. :classic_biggrin:

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Αφού γδύθηκαν, φόρεσαν όλοι χλαμύδες, και στεφάνια, και άρχισαν να κάνουν και να λένε κάτι περίεργα.:classic_biggrin:

Σε κάποια εκδρομή των οπαδών του Πάλμου ρε συ θα έπεσε, νταξ, ακίνδυνοι ήταν...😆

 

 

  • Χαχα 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

 

16 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Σε κάποια εκδρομή των οπαδών του Πάλμου ρε συ θα έπεσε, νταξ, ακίνδυνοι ήταν...😆

 

 

Κ αναρωτιόμανε αυτός ο πανεπιστήμονας ο Παλμός (κ αυτός μακαρίτης) δε θ'αναφερθει? 🤣

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου