Προς το περιεχόμενο

Ένας χρόνος χωρίς τον Βαγγέλη Παπαθανασίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Όχι ακριβώς. Για έναν άνθρωπο που πέθανε από Covid (έχοντας προφανώς την οικονομική ευχέρεια να δεχθεί ιατρικές υπηρεσίες πολύ υψηλής ποιότητας, σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου), οι συναναστροφές μα ψεκ-αποκρυφιστές θα ήταν δύσκολο να μην έχουν παίξει το ρόλο τους.

 

 

Κι ετσι να'ναι, νομιζα πως τα εχουμε λυσει αυτα με τον Βαγκνερ..

 

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, trolley είπε

Όχι ακριβώς. Για έναν άνθρωπο που πέθανε από Covid (έχοντας προφανώς την οικονομική ευχέρεια να δεχθεί ιατρικές υπηρεσίες πολύ υψηλής ποιότητας, σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου), οι συναναστροφές μα ψεκ-αποκρυφιστές θα ήταν δύσκολο να μην έχουν παίξει το ρόλο τους.

Κανένα ρόλο δεν έπαιξαν οι "αποκρυφιστές" φίλοι του, εκτός κι αν θεωρήσουμε ότι ο Παπ. ήταν ηλίθιος.

Το ότι πέθανε από Covid τι να λέει? Η μεγάλη οικονομική ευχέρεια δεν έχει σημασία σε κάποιες περιπτώσεις. Ο Steve Jobs είναι το μεγαλύτερο παράδειγμα γι αυτό. Ας μην βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα, όλοι έχουμε φίλους/γνωστούς που πιστεύουν διάφορα απίθανα, αυτό δεν σημαίνει ότι τα πιστεύουμε κι εμείς. Αν ήταν έτσι εγώ τώρα θα ήμουν χριστιανός ορθόδοξος και ταυτόχρονα θα είχα βιβλιογραφία Τουλάτου και Σαμαέλ Βεόρ.🤣 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Κι ετσι να'ναι, νομιζα πως τα εχουμε λυσει αυτα με τον Βαγκνερ..

Δεν ξέρω απολύτως τίποτε για τη βιογραφία του Βάγκνερ, ή οποιουδήποτε άλλου μουσικού. Είναι το είδος της πληροφορίας που έχω επιλέξει να με αφήνει αδιάφορο, εκτός αν έλθει μπροστά μου μόνη της (όπως - καλή ώρα - στο παρόν θέμα).

 

Ο λόγος είναι ότι όποτε στο παρελθόν μάθαινα κάτι παραπάνω για τη ζωή κάποιου, τόσο πιο μαλάκα τον θεωρούσα (πλην σπανιοτάτων περιπτώσεων).

 

2 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

εκτός κι αν θεωρήσουμε ότι ο Παπ. ήταν ηλίθιος.

Ηλίθιος, όχι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, trolley είπε

Δεν ξέρω απολύτως τίποτε για τη βιογραφία του Βάγκνερ, ή οποιουδήποτε άλλου μουσικού. Είναι το είδος της πληροφορίας που έχω επιλέξει να με αφήνει αδιάφορο, εκτός αν έλθει μπροστά μου μόνη της (όπως - καλή ώρα - στο παρόν θέμα).

 

Ο λόγος είναι ότι όποτε στο παρελθόν μάθαινα κάτι παραπάνω για τη ζωή κάποιου, τόσο πιο μαλάκα τον θεωρούσα (πλην σπανιοτάτων περιπτώσεων).

 

Ηλίθιος, όχι.

Η αλήθεια είναι πως για κάποιον που είχε φίλο κ συνομιλητή σε τέτοια θέματα τον Σαγκάν, με παραξένεψε που τον είδα με τον Τουλατο.

 

Πέρα τούτου, έχω τόσο θετική γνώμη κ για τον άνθρωπο Βαγγέλη, με όλα αυτά που έχω διαβάσει για τις πράξεις του εκτός μουσικής που το ξέχασα ήδη ότι το είδα 

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, trolley είπε

Ηλίθιος, όχι.

Τότε τι? Αφελής? Αυτό είναι χειρότερη "κατηγορία". Και όλα αυτά γιατί? Γιατί έτυχε να γνωρίζει τον Τουλάτο? Μα είμαστε σοβαροί τώρα και καθόμαστε και συζητάμε τέτοια πράγματα? Και ο Πολάνσκι ήταν καρα-κολλητός του, τι συμπέρασμα δηλαδή να βγάλουμε από αυτό? 

Μην τρελαίνεστε ρε σεις, και μην βγάζετε άκυρα συμπεράσματα από το τίποτα.

 

image.jpeg.f3d4d864ece8f2deb0f2e017cd22fb0f.jpeg

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Όχι ακριβώς. Για έναν άνθρωπο που πέθανε από Covid (έχοντας προφανώς την οικονομική ευχέρεια να δεχθεί ιατρικές υπηρεσίες πολύ υψηλής ποιότητας, σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου), οι συναναστροφές μα ψεκ-αποκρυφιστές θα ήταν δύσκολο να μην έχουν παίξει το ρόλο τους.

 

 

Δεν πεθαίνεις από covid. Από τις ΕΠΙΠΛΟΚΈΣ του covid πεθαίνεις.

Μουαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχα. 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Μην τρελαίνεστε ρε σεις, και μην βγάζετε άκυρα συμπεράσματα από το τίποτα.

 

Κανένα συμπέρασμα, ούτε τρελαίνεται κανείς (απ' όσο βλέπω).

Επίσης, τι αν "είμαστε σοβαροί"; Εγώ τα ανέφερα; Οχι δα, μια χαρά σοβαρός είμαι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

 

Κανένα συμπέρασμα, ούτε τρελαίνεται κανείς (απ' όσο βλέπω).

Επίσης, τι αν "είμαστε σοβαροί"; Εγώ τα ανέφερα; Οχι δα, μια χαρά σοβαρός είμαι.

Έγινε μια αναφορά στον Τουλάτο και ανέβηκε μια φωτό του που είχε τραβηχτεί στο στούντιο του Παπ. στο Παρίσι. Τώρα πως από αυτό καταλήξαμε να τον θεωρούμε τον Παπ. συνομωσιολόγο, μέλος της Ομάδας Ε, αντιεμβολιαστή/αρνητή του Covid κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο, δεν κατάλαβα. Ξαναλέω, μην βγάζετε άκυρα συμπεράσματα. 

Και μια και πιάσαμε τον Τουλάτο και τα απίθανα που πίστευε, προσωπικά τον κατατάσσω, σύμφωνα πάντα με τα πιστεύω του, στην ίδια κατηγορία με αυτούς που πιστεύουν ότι ο Θεός έφτιαξε τον Αδάμ και την Εύα ή με αυτούς που πιστεύουν ότι όταν πεθάνουν θα τους περιμένουν στον παράδεισο 72 παρθένες. Το 99,9% των φίλων/γνωστών μου πιστεύουν τουλάχιστον σ'αυτά που γράφει η Καινή Διαθήκη.

Και? Συνεχίζω να είμαι άθεος/άθρησκος και να θεωρώ όλα αυτά -και άλλα πολλά- παραμύθια της Χαλιμάς.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, trolley είπε

Εμ, που να καταλάβεις από Moog...

Ας αφήσουμε τα Moog, τα Boog και τους Ολύμπιους εκεί που είναι, σε μερικά λεπτά ανεβάζω βίντεο του Παπ. του 2004 που δεν νομίζω να έχουν δει πολλοί. 

Stay tuned, θα συνοδεύεται από μια ωραία ιστορία.

 

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου