Προς το περιεχόμενο

Ποιοι μαγνήτες για Ibanez


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους.

 

Θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας.Εχω μια Ibanez g10 και τα ήλεκρικά της ειναι χάλια και οι μαγνήτες της επίσης.Θα ήθελα λοιπόν λόγο έλλειψης χρημάτων (για αγορά stratocaster που θα αγόραζα άν είχα money :( :( )

να αναβαθμήσω την υπαρχουσα.

 

Τα ποσό που μπορώ να διαθέσω είναι γυρω στα 200 ευρο.

 

1. Τι μου προτείνετε για μαγνήτες 2 μονους , 1διπλο + ηλεκτρικα για ήχο κοντα στη strato (λεμε τωρα) καλα καθαρά κλπ (Μουσικά σε alt/indie style).

 

2. που μπορώ να τα βρώ εδώ Αθήνα/Πειραιά για να μου τα σεταρουν κιολας.

 

 

 

Thanx προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με 200 ευρο θα πάρω squier που θα έχει και καλό ήχο απο το να βάλω ψιλοκάλους μαγνήτες???

Υποθέτω ότι με τη squier δεν αλλάζει κάτι, έχω μια χαμηλής κατηγορίας Ibanez

και θα πάρω μιας χαμηλής κατηγορίας fender που πάλι θα χρειάζετε μαγνήτες για να βγάλει κάποιον αξιοπρεπή ήχο ???

Υποθέτω ότι δεν αλλάζει κάτι ενώ με αλλαγή μαγητών νομίζω ότι θα υπάρχει βελτίωση...

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα που έχεις είναι πολύ χαμηλής κατηγορίας. Δεν θυμάμαι και τι ξύλα έχει. Απλά αξίζει να δώσεις 200 ευρώ το πολύ, για μια κιθάρα που κάνει λίγο περισσότερα? Αν έχεις σκοπό να συνεχήσεις το "άθλημα", μάζεψε λεφτά και πάρε κάτι καλύτερο. Εξάλλου ο καλός ήχος είναι μια συνάρτηση με πολλούς παράγοντες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θέλω δεν είναι μια κιθάρα για να συνεχίσω τό "άθλημα" γιατι έχω μια κιθάρα για το "Jazz άθλημα" και έιμαι οκ.Και επειδή ακριβως δεν είναι η απαραίτητη και βασική κιθάρα μου η Ibanez και απλα θέλω να κάνω καποιες ιδέες πιο rock ,που μου έρχονται, πράξη χρησιμοποιωντας το guitar rig 2 και να ακουγετε λίγο καλα σε Home επιπεδο, δεν θέλω να αγοράσω κιθάρα αλλα να κάνω οτι καλυτερό μπορώ με αυτή που έχω.

Αν υπαρχεί καμιά πρόταση για μαγνήτες κλπ καλώς.

 

Thanx για τις απαντήσεις σου πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε και τους μαγνήτες της Carvin. Έχουν μαγνήτες για κάθε γούστο και θα δεις διαφορά χωρίς να δώσεις τόσα λεφτά όσο σε ένα σετ seymour duncan. di marzio ή fender.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μα τώρα τι μαγνήτες έχει? Είναι αυτή με τους 2 humbuckers? Κυκλοφορούν κάμποσοι Jeff Beck μεταχειρισμένοι γύρω στα 50 Ευρώ. Μπορείς να βάλεις έναν τέτοιο στη γέφυρα και κάτι διαφορετικού προσανατολισμού στο neck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.guitarfetish.com

Για τη συγκεκριμενη κιθαρα αν αγορασεις τρεις καινουργιους μαγνητες + ηλεκτρικα + setup θα κοστισει πιο πολυ απο οσο την αγορασες. Χωρις να εχω ακουσει τους GFS, τους προτεινω λογω χαμηλης τιμης. Αν σκεφτεσαι και μεταχειρισμενους, δινω τον DiMarzio Air Classic για bridge θεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου