Προς το περιεχόμενο

Ibanez RG - 2620 CBK


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.Θέλω να μου πείτε γνώμες για την Ibanez RG - 2620.Την είδα και ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη έχετε.Είχα σκεφτεί να φτιάξω και μια Les Paul απο Warmoth αλλα τα λεφτά ήταν πάρα πολλά.Για πείτε μου λοιπόν τι γνώμη έχετε για την εν λόγω κιθάρα και αν εχετε να μου προτείνετε καμια αλλη στα ίδια λεφτα.[/img]

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή κάνει κοντά στα 900 με 1200¤ (η e edition) έτσι; Καλή είναι, αλλά σου βγήκε από warmoth ακριβότερη; Τι της πέταξες για ξύλα; Κάτι σε ποιο φθηνά κομμάτια δεν σου κάνανε;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε. Κατ'αρχήν ηχητικά πώς την θέλεις την κιθάρα? Τι στυλ θέλεις να παίζεις συνήθως; Η Ibanez για την οποία ρωτάς είναι ένα τελείως διαφορετικό όργανο από οποιαδήποτε τύπου Les Paul.

Κατα τ'άλλα είναι μια πολύ καλή κιθάρα στην κατηγορία της. Αντίστοιχες υπάρχουν και άλλες, από μάρκες όπως ESP-LTD, Jackson, Carvin κλπ. Για να δεις ποια σου κάνει κάνε μια βόλτα, δοκίμασε τι σε βολεύει εσένα (τα υπερλεπτά μπράτσα της Ibanez, για παράδειγμα, σε άλλους αρέσουν και σε άλλους όχι), και καταλήγεις με μεγαλύτερη ασφάλεια σε κάποιο συμπέρασμα.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω οτι είναι πολύ διαφορετική απ'τη Les Paul.Συνήθως παίζω Whitesnake,Skid Row,Spiritual Beggars,Ozzy Osbourne,Pantera,Metallica απ''ολα δηλαδή.Βασικά πριν αρχίσω να κοιτάω για Les Paul ήθελα να πάρω την Ibanez RG - 3120F, αλλα οι μ*****ς στην Ibanez την καταργήσαν.

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντίστοιχη της 3120 που κυκλοφορεί τώρα είναι αν δεν κάνω λάθος η 320. Είναι η κορυφαία RG νομίζω.

http://www.thomann.de/gr/ibanez_rgt320q_rbb.htm

Πολλά λεφτα.....

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πειτε και καμια αλλη αποψη σχετικα με την εν λόγω Ibanez.Επίσης η Ibanez εβγαλε 2 μοντέλα Prestige Limited Edition τις RG20063 και RG20064.http://www.ibanez.com

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες αυτές οι κιθάρες που αναφέρεις είναι από τα πολύ καλά μοντέλα που έκει η Ibanez στη γκάμα της αυτή τη στιγμή. Όποια και να πάρεις θα είναι σίγουρα κορυφή για τα είδη που παίζεις. Το μόνο λεπτό σημείο όσον αφορά τις Ibanez είναι τα πολύ λεπτά μπράτσα τους (Wizard, Wizard 2 κτλ) που άλλους βολεύουν στο παίξιμο και άλλους όχι. Γι'αυτό πριν παραγείλεις πάιξε..

 

Οσο για τις Prestige Limited Edition τις RG20063 και RG20064, θα ήμουν ήδη κάτοχος μιας εξ'αυτών, αλλά ανήκω σε αυτούς που δεν ανέχονται το υπερλεπτο Wizard... Χάθηκε εκείνο το ultra που ειχαν βγάλει προ διετίας;....

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
...Το μόνο λεπτό σημείο όσον αφορά τις Ibanez είναι τα πολύ λεπτά μπράτσα τους (Wizard' date=' Wizard 2 κτλ) που άλλους βολεύουν στο παίξιμο και άλλους όχι. Γι'αυτό πριν παραγείλεις πάιξε..

Οσο για τις Prestige Limited Edition τις RG20063 και RG20064, θα ήμουν ήδη κάτοχος μιας εξ'αυτών, αλλά ανήκω σε αυτούς που δεν ανέχονται το υπερλεπτο Wizard... Χάθηκε εκείνο το ultra που ειχαν βγάλει προ διετίας;....[/quote']

 

Έχεις δίκιο, πολλοί αντιπαθούν τα λεπτά μανίκια.

(Αν και προσωπικά αισθάνομαι την ιδιαιτερότητα μόνο τα πρώτα λίγα λεπτά)

Έχω μία ibanez από την εποχή που τις έφτιαχναν με υπέρλεπτα μανίκια και δεν με χαλάει καθόλου. Πάντως ο φίλος πρέπει να το τσεκάρει αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως παίζω Whitesnake' date='Skid Row,Spiritual Beggars,Ozzy Osbourne,Pantera,Metallica απ''ολα δηλαδή.[/quote']

 

Ε δεν είναι και απ'όλα αυτό :lol: Θα βρεις κάτι που να σε καλύπτει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου