Προς το περιεχόμενο

Τί μουσική όταν φέρνεις γυναίκα στο σπίτι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

audiokostas πολύ έμπειρο κείμενο!

 

 

+100000

 

Stick it. Διαχρονικό «εργαλείο γνώσης» για τους νεότερους  ;D

 

Πως φαίνεται όμως ο άνθρωπος που ξέρει... Καθότι ο τύπος δεν ήταν του στιλ «μωρό μου καλά, παρήγγειλα μια πίτσα από τον... Αγλέουρα, τι να σου λέω... Μούρλια.»

 

Μαγείρευε ο μάστορας ( ή τέλος πάντων έκανε ότι μαγειρεύει)- το οποίο είναι το απόλυτο «εργαλείο», για να ανοίξει τις πόρτες.

 

Άμα τα πας καλά με την κατσαρόλα, τύφλα να έχει ο Μπάρι ο λευκός  ;D ;D ;D ;D    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 107
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οπως ελεγε ο μεγιστος Χαρυ Κλυνν.....

 

Ειμαι αραγμενος στον ακαλυπτο και πινω τη φραπεδια με τις 45 ζαχαρες και τσσσαααααακ χτυπαει ο ονυχας....Εμπρος λεω ..ποιος ειναι ..μου λεει....Εσυ ποιον θες μωρη ..μουρα....και καταλληγει στο κορυφαιο.....

 

"και fausto papetti ρε παιδακι μουυυυυυυυ.........." και κλααααμμα η κυρια...

 

 

 

Απ την αλλη προσωπικα θα προτιμουσα....

 

 

 

που εχει και fenter tween.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Papetti με τη καμία αλλά Caetano Veloso (το Foreign sound για να λέει και κανα "αχ αυτό το ξέρω βρε συ") είναι μια εγγύηση.

 

Εν ολίγοις οι πιθανότητές μας αυξάνονται γεωμετρικά μαζί με την ανασφάλεια που της προκαλούμε σε σχέση με το αν είναι αρκετά επιθυμητή.

Σπύρο αν έρχεται σπίτι σου που την κάλεσες, ξέρει.

Αν δεν ξέρει, καλό είναι να τελειώσει γρήγορα η βραδιά γιατί έχει και σχολείο το πρωϊ.  ;D

 

ΤεφTerrάκι, κερνάω κρασί το βραδάκι.  

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο αν έρχεται σπίτι σου που την κάλεσες, ξέρει.

 

Ναι, αυτό είπα κι εγώ. Ξέρει ότι δε θα σου κάτσει για να μη φανεί εύκολη. Αυτό ανατρέπεται.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι αστείο οι άντρες να μιλάμε για προετοιμασία ραντεβού και μάλιστα να νομίζουμε ότι έχουμε το πάνω χέρι αφού η (οποιαδήποτε) κοπέλα που είναι να έρθει σπίτι σας (εγώ είμαι παντρεμένος) έχει αναλύσει, κατατάξει ανά περίπτωση, σοβαρότητα και πιθανότητες και προσομοιώσει πάνω από 7.153 σενάρια εξέλιξης της βραδιάς και είναι έτοιμη για τουλάχιστον 17.865 βαριάντες.

Κι εμείς νομίζουμε ότι κάτι κάνουμε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βουτηγμα απο τη κοτσιδα,συρσιμο στα βραχια και κοπανημα με το ροπαλο ποτε σταματησε?

Από τότε που μου πέσαν τα μαλλιά. Δεν τους είναι εύκολο πλέον.

 

Ναι, αυτό είπα κι εγώ. Ξέρει ότι δε θα σου κάτσει για να μη φανεί εύκολη. Αυτό ανατρέπεται.

Ένα κλικ πιο σοβαρά. Το κλίμα το δημιουργούμε ώστε ο πραγματικός κυρίαρχος του παιχνιδιού να μπει σε προβλέψιμο κλίμα αποδοχής. Δηλαδή (για να καταλαβαίνουν και οι μικροί μας αναγνώστες) βάζουμε μικρά trojans στο bios του αντιπάλου για να ρίξουμε σιγά σιγά τα firewalls.

Αυτό όπως γνωρίζει και ο Σουν Τζού, προαπαιτεί καλή ανάγνωση του αντιπάλου και προσαρμογή σου στις άμυνές του.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που μου πέσαν τα μαλλιά. Δεν τους είναι εύκολο πλέον.

 

;D ;D ;D ;D

Άσε που δεν λέει, στην καράφλα φαίνονται τα καρούμπαλα.  ;D

 

Πάντως είναι αστείο οι άντρες να μιλάμε για προετοιμασία ραντεβού και μάλιστα να νομίζουμε ότι έχουμε το πάνω χέρι αφού η (οποιαδήποτε) κοπέλα που είναι να έρθει σπίτι σας (εγώ είμαι παντρεμένος) έχει αναλύσει, κατατάξει ανά περίπτωση, σοβαρότητα και πιθανότητες και προσομοιώσει πάνω από 7.153 σενάρια εξέλιξης της βραδιάς και είναι έτοιμη για τουλάχιστον 17.865 βαριάντες.

 

απάντηση από

 

Από τότε που μου πέσαν τα μαλλιά. Δεν τους είναι εύκολο πλέον.

Το κλίμα το δημιουργούμε ώστε ο πραγματικός κυρίαρχος του παιχνιδιού να μπει σε προβλέψιμο κλίμα αποδοχής.

Αυτό όπως γνωρίζει και ο Σουν Τζού, προαπαιτεί καλή ανάγνωση του αντιπάλου και προσαρμογή σου στις άμυνές του.

 

Ακριβώς, πρέπει να βρείς το tipping point και να ωθήσεις πρός την συστημική κατάρρευση  ;D. Οι προμελετημένες αποφάσεις εύκολα αλλάζουν. Ομοίως εύκολα μπορεί να πάει κι απ' την άλλη πλευρά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Papetti με τη καμία αλλά Caetano Veloso (το Foreign sound για να λέει και κανα "αχ αυτό το ξέρω βρε συ") είναι μια εγγύηση.

Προσέχτε όμως τα σημάδια !!

 

Αν η κοπέλλα που σας αρέσει πολύ ακούσει στον παραπάνω δίσκο το "It's Alright Ma (I'm Only Bleeding)" και πει "το προτιμάω από Dylan", αρχίζετε ελεγχόμενα αλλά προσεκτικά τεστ.

 

Αν πχ πει στους UB40, "η Fitzgerald το λέει καλύτερα στο American Songbook", στον Tim Buckley "τι κρίμα αυτός κι ο γιός του", στον Devendra Banhart "καλός είναι αλλά μήπως έχεις καθόλου Nick Drake;", σιγοτραγουδήσει "Ride On" με τους AcDc, ζητήσει The The για το φαϊ και γουστάρει τους Kool & the Gang ενώ απορρίψει τον Barry White ως cheesy θεωρώντας ότι οι This Mortal Coil πετυχαίνουν καλύτερη ατμόσφαιρα ενώ ταυτόχρονα σας αναλύει γιατί η nouvelle vague μπορεί να είναι ενίοτε βαρετή αλλά nonetheless καταλυτική στο σινεμά αφού συγκέρασε τόσους Ευρωπαίους σκηνοθέτες, της λες "Συγγνώμη για το θράσος αλλά στο φαί σου έριξα δηλητήριο αργού θανάτου. Θα σου δώσω το αντίδοτο μόνο αν περάσεις μια βδομάδα μαζί μου".

 

Με μία βδομάδα διάστημα έχετε όλον το χρόνο να κάνετε reassesment και, αν δεν σας θέλει, να την βαλσαμώσετε στη σοφίτα που θα κάνετε διάλογο μαζί της αλλάζοντας τη φωνή σας.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν έχω ιδέα για τι πράγμα μιλάτε. Μουσικές, φαγητό, ατμόσφαιρες; Μπούρδες!

 

Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ μια ατάκα που δεν έχει αποτύχει ποτές:

"Αν θέλεις να σου κάτσω, πλύνε μου τα πιάτα και ρίξε και κανά σφουγγάρισμα while you're at it."

Εγγύηση σας λέω! 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου