Προς το περιεχόμενο

Το σωστό ντεκόρ κάνει την διαφορά


PAL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, LK είπε

Εσυ ναι. Εσυ είσαι στη Ζαλονίκη.

Μπορεί όμως να την δει ,ένας που χει π.χ.  ξενοδοχείο κοντά στη γειτονία της και να της πει, έλα δω κορίτσι μου σε θέλω να παίζεις το πιάνο κάθε ΠΣΚ.

εμένα να υποθέσω δε με το λέει επειδή δεν ξέρω να παίζω το πιάνο ε....?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, npap είπε

 

ναι αλλά πόσο μακριά καθόταν από το πιάνο ε?

 

Είναι μάλλον από συνήθεια.

Αλάργα λέμε.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, dimsonic είπε

εμένα να υποθέσω δε με το λέει επειδή δεν ξέρω να παίζω το πιάνο ε....?

Να χάσεις τη σύνταξη από τον ΕΦΚΑ ακόμα δεν την πήρες θες και ψάχνεις και δουλειά σε ξενοδοχεία;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Μα ο dim διασκεύασε ολόκληρους Emerson Lake and Palmer λέμε.

με είδαν 600. Λάθος όργανο διάλεξα λέμε. Αρχίζω πιάνο απο αύριο. θα βρω και μια καρέκλα να τη βάλω στην ουρά μου....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

εμένα να υποθέσω δε με το λέει επειδή δεν ξέρω να παίζω το πιάνο ε....?

 

Εσύ να ανεβάσεις διασκευή το like a virgin με ακκορντεόν.

Εκεί θα δεις πόσο μετράς.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

με είδαν 600. Λάθος όργανο διάλεξα λέμε. Αρχίζω πιάνο απο αύριο. θα βρω και μια καρέκλα να τη βάλω στην ουρά μου....

https://www.metropolitan-hospital.gr/el/metropolitan-blog/πρωτοποριακή-τεχνολογία/1667-κύστη-κόκκυγος-τι-είναι-πώς-θεραπεύεται-μια-και-καλή

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Εσύ να ανεβάσεις διασκευή το like a virgin με ακκορντεόν.

Εκεί θα δεις πόσο μετράς.

έλα να παίξεις μπάντζο. Θα τρελλαθούμε στο χρήμα

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

με είδαν 600. Λάθος όργανο διάλεξα λέμε. Αρχίζω πιάνο απο αύριο. θα βρω και μια καρέκλα να τη βάλω στην ουρά μου....

 

Μήτσε στην έχω την λύση... άσε τις καρέκλες και τις πολυθρόνες... κάτσε στα γόνατα της κοπέλας να παίξεις και σου εγγυώμαι εγώ τα κλιιξ...😎

  • Χαχα 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

έλα να παίξεις μπάντζο. Θα τρελλαθούμε στο χρήμα

 

Και να μου λένε διάφορα μετά οι ξενοδόχοι?

Όχι φίλε μου.

Σου αφήνω το χρήμα και την δόξα.

 

 

 

 

Και τους πονηρούς ξενοδόχους.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, LK είπε

1ον ) Διασκευές παίζει/ ανεβάζει για να παίρνει "κλικς" από τα Keywords.

Όταν εμένα π.χ. τα videos μου κατά μέσον όρο έχουν 4.000 με 5,000 views και μια διασκευή που ανέβασα έχει 19.500.....do the math.

 

2ον) Δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν είναι καλή γιατί δεν ακούσαμε "δίκη της σύνθεση". Και ο Δημήτρης Σγούρος δεν έπαιζε δικά του " διασκευές " έπαιζε (οκ εκτελούσε - ερμήνευε κλασσικά έργα)....άλλα μαμάει

 

3ον) Μάλλον δεν την ενδιαφέρει να ανεβάσει δική της δουλειά, διότι προφανώς ξέρει ,ότι δεν ενδιαφέρει και κάποιον άλλον.....δουλειά είναι το youtube.....έτσι το βλέπει , αυτό κάνει,.

 

4ον) Έχει και γνώση και άνεση στο παίξιμο......και είμαι σίγουρος πως αν ήθελε να συνθέσει κάτι, θα μπορούσε εύκολα.

 1) Ολα ειναι για τα κλικ. Το ξερουμε. Το πετυχε. Εχει ενδιαφερον ομως να εξετασουμε κ το μουσικο κομματι. Το οπτικο κομματι ειναι κολοκυθοπιτα. Προφανως κ υπαρχει πολυς κοσμος που του αρεσει. Εξου κ τα βιουζ

 

2) Μπορουμε να πουμε οτι δεν ειναι καλη. Μπορουμε να πουμε οτι ειναι μετρια. Για την ακριβεια μπορουμε να πουμε οτι δεν υπαρχει καμμια μουσικοτητα σε αυτες τις εκτελεσεις. Θα μπορουσαν να ειναι generic midi files με μετρια μοντερνα παραγωγη κ πολυ καλο editing. Ξερω παραγωγους που για πλακα μπορουν να κανουν midi files ν'ακουγονται εξισου φυσικα στο παιξιμο κ σιγουρα με πιο προσεγμενες δυναμικες.

 

Ο Σγουρος (ποιος Σγουρος δηλαδη οποιοσδηποτε concert πιανιστας ποοοοοολυυυυ πιο χαμηλα απο το επιπεδο του Σγουρου που ηταν παγκοσμιο φαινομενο) αν επαιζε ετσι σε κοντσερο την αλλη μερα δε θα ειχε καριερα κ το ξερεις. 

 

Αν μπορει να παιξει καλυτερα η συγκεκριμενη η ιδια το ξερει. Εγω δε προκειται να κατσω να ψαξω. Φτανουν τα βιντεο που βαλατε. Που ειναι μετρια κ απο λιγο που ειδα στο δευτερο που ανεβηκε κανει μπαμ πως δεν ειναι καν μια κ εξω οπως ειπε ο φιλος πιο πριν. Φουλ editing πρεπει να'ναι κι αυτο. Αρπα κολα μετρια εκτελεση με οσο δυνατον λιγοτερη παρεκλιση απο το αυθεντικο, μη χανουμε κ χρονο για arranging τωρα τι κανουμε τεχνη? . Για την ακριβεια δε την νοιαζει (λογω του 1) κ δε τη βλεπω να προσπαθει να φτιαξει λιγο τις εκτελεσεις της ακομα κι αν ειναι καλυτερη απο αυτα τα βιντεο που μας παρουσιαζει (που μπορει καλλιστα να ειναι)

 

3) Συμφωνουμε 100%

 

4) Κ εγω ειμαι σιγουρος πως θα μπορουσε. Δεν ειμαι ομως καθολου σιγουρος πως θα ηταν καλο. Αλλο πραγμα η συνθεση, αλλο η παραγωγη, αλλο το παιξιμο κ αλλο η ανεση. Κ εδω υπαρχει μονο ανεση κ τιποτε αλλο. 

 

 

  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου