Προς το περιεχόμενο

George Avramidis//Alexandra Sieti - Phoenix


g.avram

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εύγε, 10 με τόνο! Γιατί δεν στέλναμε κάτι τέτοιο στη Eurovision???? Πληροί όλα τα κριτήρια και έχει και Μεσογειακές νότες (pun intended).

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, mitsar είπε

Εύγε, 10 με τόνο! Γιατί δεν στέλναμε κάτι τέτοιο στη Eurovision???? Πληροί όλα τα κριτήρια και έχει και Μεσογειακές νότες (pun intended).

Eυχαριστουμε πολυ για τα καλα σας λογια! Eurovision ε; Φανταζεστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και δέχεστε την εποικοδομητική μου κριτική, αν έχετε χρόνο ξανακάντε mastering τα φωνητικά. Η πολλή επεξεργασία τους συνήθως καταστρέφει την σαφήνεια: δεν καταλαβαίνω τι λέτε και πραγματικά χρειάζομαι lyrics. Αυτά σας τα λέω ως ακροατής μουσικής από το 1971 περίπου (US Air Force Radio (Athens), BBC short waves etc) και έχοντας κάνει διάφορα remastering από stereo πηγές.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και οι 2 σας έχετε δώσει εξαιρετικά δείγματα (ο εις εδώ, η έτερα στο Voice αλλά και στο live του Νιόνιου), έχω να πω πως αυτό δεν ανήκει στο επίπεδο που καλώς βρίσκεστε. Ούτε η παραγωγή (νωχελής) αλλά ούτε και η μελωδία (αδύνατη).

  • Ευχαριστώ 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε από κάθε άποψη.

Δεν εξετάζω την ηχογράφηση μίξη. Ο καθένας ίσως ήθελε μια άλλη προσέγγιση. Υποθέτω ήταν η άποψη του ηχολήπτη παραγωγού και την δέχομαι ως έχει.

Την κοπέλα την παρακολουθώ από "ακαδημαϊκό" ενδιαφέρον, επειδή τυχαίνει να γνωρίζω τον πατέρα της και μόνο από ό,τι ανέβασε εδώ. Δεν παρακολουθώ Voice.

  • Ευχαριστώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, mitsar είπε

Μιας και δέχεστε την εποικοδομητική μου κριτική, αν έχετε χρόνο ξανακάντε mastering τα φωνητικά. Η πολλή επεξεργασία τους συνήθως καταστρέφει την σαφήνεια: δεν καταλαβαίνω τι λέτε και πραγματικά χρειάζομαι lyrics. Αυτά σας τα λέω ως ακροατής μουσικής από το 1971 περίπου (US Air Force Radio (Athens), BBC short waves etc) και έχοντας κάνει διάφορα remastering από stereo πηγές.

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. Θα λάβω υπόψη όσα παρατηρήσατε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Nestoras είπε

Επειδή και οι 2 σας έχετε δώσει εξαιρετικά δείγματα (ο εις εδώ, η έτερα στο Voice αλλά και στο live του Νιόνιου), έχω να πω πως αυτό δεν ανήκει στο επίπεδο που καλώς βρίσκεστε. Ούτε η παραγωγή (νωχελής) αλλά ούτε και η μελωδία (αδύνατη).

Αρχικά ευχαριστουμε πολύ για τα καλά σας λόγια και για τον χρόνο που διαθέσατε. Προσπαθούμε για το καλύτερο κάθε φορά αλλά λογικό είναι νομίζω να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις. Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/3/2021 στις 9:32 ΜΜ, dimsonic είπε

Εμένα μου άρεσε από κάθε άποψη.

Δεν εξετάζω την ηχογράφηση μίξη. Ο καθένας ίσως ήθελε μια άλλη προσέγγιση. Υποθέτω ήταν η άποψη του ηχολήπτη παραγωγού και την δέχομαι ως έχει.

Την κοπέλα την παρακολουθώ από "ακαδημαϊκό" ενδιαφέρον, επειδή τυχαίνει να γνωρίζω τον πατέρα της και μόνο από ό,τι ανέβασε εδώ. Δεν παρακολουθώ Voice.

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου