Προς το περιεχόμενο

Τι τρώτε σήμερα/τώρα?


gmoukou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

Φωτογραφίες απαγορεύονται αλλά έτσι κι αλλιώς ο @Άγιοςο @Χάρης Οκαι ο @Waterfall-K χωρίς να έχουν δοκιμάσει ποτέ θα το αποριΠσουν. 😂

 

 

Θελω να εχω αποψη για οτι μπορω να δοκιμασω, δεν απορρίπτω ΣΧΕΔΟΝ τιποτα, αλλα................

 

Περι ορεξεως🤘

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, trolley είπε

 

Are they naked?

 

Τους έχουν ζαλίσει τα μεζεα αυτοί που φωτογραφανΕ τα φαγητά τους, σαν και μένα δηλ. 🤣, και επειδή έχει ουρά και περίμενε μέσα στη ζέστη από 15 λεπτά,αν είσαι τυχερός,εγώ ήμουν,έως δύο ώρες, το να χάνονται πολύτιμα λεπτά φωτογραφίζοντας δεν λέει 🤣

Το σούσι είναι απίστευτο πάντως .

 

Γενικά στην Ιαπωνία και ειδικά στο Τόκιο ,όπως λένε και οι Τρύπες "θα περιμένεις" αν θες να φας κάτι πολύ καλό,η πόλη έχει 38 εκ. κατοίκους οι οποίοι τρώνε σχεδόν μόνο έξω....στο σπίτι πάνε μόνο για ύπνο.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@Superfunk 

Katsudon να φας βρε ανεπρόκοπε αφού είσαι εκεί.

 

Και να μην ξεχάσεις το ταπεράκι μου 😄

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

@Superfunk 

Katsudon να φας βρε ανεπρόκοπε αφού είσαι εκεί.

 

Και να μην ξεχάσεις το ταπεράκι μου 😄

 ναι ρε, εχω φαει (απλα ο μικρος το καταβροχθησε, ειναι η βασικη του τροφη εδω το ΤONKATSU, και δεν προλαβα φωτο)

παρε βιΝδεο

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το κορυφαίο μου είναι η Φασολάδα +κρεμμύδια, ελιές, σκόρδα, υπάρχει ένα ταψί

Ρεβύθια εις στη Σίφνο με μπόλικη κάπαρη και άλλη μία, πάλι σε ταψί, Καλυμνιώτικη με Θρούμπι στεγνή, ΘΑΝΑΤΟΣ

Τώρα αυτά τα ωμά ψάρια. Εντάξει ο άλλος είναι στη Γιαπονία που φημίζεται, δεν έχω να πιω τπτ αλλά αν βρεθείς ποτέ στο Λειψό, ο ίδιος ο Τογιότας να έρθει θα αποθάνει νιος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Αν και το κορυφαίο μου είναι η Φασολάδα +κρεμμύδια, ελιές, σκόρδα, υπάρχει ένα ταψί

Ρεβύθια εις στη Σίφνο με μπόλικη κάπαρη και άλλη μία, πάλι σε ταψί, Καλυμνιώτικη με Θρούμπι στεγνή, ΘΑΝΑΤΟΣ

Τώρα αυτά τα ωμά ψάρια. Εντάξει ο άλλος είναι στη Γιαπονία που φημίζεται, δεν έχω να πιω τπτ αλλά αν βρεθείς ποτέ στο Λειψό, ο ίδιος ο Τογιότας να έρθει θα αποθάνει νιος

 

Σαν Καλύμνιος θα συμφωνήσω και θα επεκταθώ για τα ρεβίθια. Γίνονται στο φούρνο μέσα σε πήλινη γάστρα, σιγοψήνονται με κρεμμύδια και θρίμπι (ή θρούμπη) αποβραδίς και το μεσημέρι έχεις έτοιμο ένα λουκούμι, ένα απίστευτο πράγμα, ένα στιφάδο με ρεβίθια! No meat? No problem!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου