Προς το περιεχόμενο

Τι τρώτε σήμερα/τώρα?


gmoukou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

1 ώρα πριν, LK είπε

Δεν πάω ποτε στους γιατρούς.

Είναι σαν τους δικηγόρους .

Ανεβάζουν φαγιά όταν βγαίνουν στη σύνταξη;

Sorry, I couldn't help it...

  • Χαχα 3

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ali Barout είπε

Λοιπόν, επειδή βλέπω ότι έεεεεουμε ξεφύει, με κάτι φοκάτσιες τριφασικές, κάτι χάι έντ χοιρομέρια, κάτι εμβαπτισμένα ζυμαρικά και άλλα τέτοια εξωτικά, θα επαναφέρω τη ζοφερή πραγματικότητα.

 

IMG_20230905_124024.thumb.jpg.35f7180a56b2a0c5a24b64eaee4b8448.jpg

 

Φαααααακή.

 

Κι από αυτή τη λήψη, που πας όλο λαχτάρα ανοίγεις την κατσαρόλα να δεις τι έχει μέσα και σε πιάνει απελπισία.

Γίνεται και αυτό χάι έντ αν κάποιος το θέλει και είναι και καλό.

  • Συμφωνώ 2

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ali Barout είπε

Λοιπόν, επειδή βλέπω ότι έεεεεουμε ξεφύει, με κάτι φοκάτσιες τριφασικές, κάτι χάι έντ χοιρομέρια, κάτι εμβαπτισμένα ζυμαρικά και άλλα τέτοια εξωτικά, θα επαναφέρω τη ζοφερή πραγματικότητα.

 

IMG_20230905_124024.thumb.jpg.35f7180a56b2a0c5a24b64eaee4b8448.jpg

 

Φαααααακή.

 

Κι από αυτή τη λήψη, που πας όλο λαχτάρα ανοίγεις την κατσαρόλα να δεις τι έχει μέσα και σε πιάνει απελπισία.

Αγαπημένο 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, shelter είπε

Γίνεται και αυτό χάι έντ αν κάποιος το θέλει και είναι και καλό.

Συμφωνώ, αλλά δεν είμαι εγώ αυτός ο κάποιος.🤭

 

(Πάντως καλή βγήκε, ήταν τουλάχιστον 10 φορές πιο νόστιμη απ' όσο φαίνεται. Μην πείτε 0x10 = 0, θα με πληγώσετε.🤣)

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Συμφωνώ, αλλά δεν είμαι εγώ αυτός ο κάποιος.🤭

 

(Πάντως καλή βγήκε, ήταν τουλάχιστον 10 φορές πιο νόστιμη απ' όσο φαίνεται. Μην πείτε 0x10 = 0, θα με πληγώσετε.🤣)

Μα φυσικά. Η γεύση δεν ειναι ανάλογη της μορφής. Με τις ιδέες, τι προκαταλήψεις και τις φοβίες μαχόμεθα και σεβαστό! 

  • Like 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Συμφωνώ, αλλά δεν είμαι εγώ αυτός ο κάποιος.🤭

 

Έλα βρε, κάνε τα απλά τουλάΣΤΙχον.

Μπαχάρια, χώστα όλα μέσα.

Καπνιστή πάπρικα, τζίντζερ, πολύ κάρυ.

Μετά λίγο καροτάκι, καμιά πιπεριά Φλωρίνης, κανένα πράσο να βράσουν μαζί, και μετά τα λιώνεις στο μούλτι μαζί με λίγες φακές, και τα ξαναπετάς στην κατσαρόλα με τις φακές να χυλώσουν.

 

Άαααααλλο πράγμα.

 

EDIT: Για να μην αρχίσουμε με τα φινόκια και τα καπνιστά χέλια. :classic_tongue:

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Μπαχάρια, χώστα όλα μέσα.

Καπνιστή πάπρικα, τζίντζερ, πολύ κάρυ.

Μετά λίγο καροτάκι, καμιά πιπεριά Φλωρίνης, κανένα πράσο να βράσουν μαζί, και μετά τα λιώνεις στο μούλτι μαζί με λίγες φακές, και τα ξαναπετάς στην κατσαρόλα με τις φακές να χυλώσουν.

Αφτα, αν ήμουν αμοναχός μπορεί να τα δοκίμαζα. Αλλά υπάρχει κι η σύζυγος. Που κάνω ολόκληρο αγώνα να την πείσω ότι "ΟΧΙ, δεν είναι εξτριμ να βάλεις ένα κοτόπουλο στήθος μαζί με το μανεστράκι." Θέλουμε ΠΟΛΥ συγκεκριμένα πράγματα, και οι δυο μας. Οπότε η μαγειρική μας είναι DnB (δραμ ν μπαςς ντε). Ίσως κάποια στιγμή να πειραματιστούμε. Προς ώρας... όχι.

  • Like 2
  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

υπάρχει κι η σύζυγος. Που κάνω ολόκληρο αγώνα να την πείσω ότι "ΟΧΙ, δεν είναι εξτριμ να βάλεις ένα κοτόπουλο στήθος μαζί με το μανεστράκι." Θέλουμε ΠΟΛΥ συγκεκριμένα πράγματα, και οι δυο μας.

 

Για πάρτη της λοιπόν το παρακάτω. :classic_tongue:

 

https://www.gastronomos.gr/syntagh/fakes-me-poyre-karotoy-portokalioy-kai-kapnisto-cheli/79995/

 

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, shelter είπε

Μα φυσικά. Η γεύση δεν ειναι ανάλογη της μορφής. Με τις ιδέες, τι προκαταλήψεις και τις φοβίες μαχόμεθα και σεβαστό! 

Η φοβία της φαβας?

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Η φοβία της φαβας?

Η φοβία της μπάμιας, των γυαλιστερών, των σαλιγκαριών,του πατσά, του παστουρμά κ.ο.κ

Επεξεργασμένο από shelter
  • Like 2

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου