Προς το περιεχόμενο

Τι τρώτε σήμερα/τώρα?


gmoukou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 ώρα πριν, Ali Barout είπε

Δεν ανάβω μάτι με τέτοια ζέστη, που να με πληρώνουν!

Η αλήθεια είναι ότι με αυτήν την κατάσταση με μια ωραία χωριάτικη είσαι jet και δεν χρειάζεται τίποτα περισσότερο.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Γενικώς ή μόνο για τα άσπρα?

Μόνο παιδικά τυριά τρώω. Κασέρια δηλαδή που λένε. Και μεταποιημένα, ταλαγάνια, φλαμπουρίτσες, πολύ ευχάριστο μου είναι το μετσοβόνε, το τρώω με την καρδιά μου δηλαδή, όχι αγγαρεία. Αν περνάει από το χέρι μου δε βάζω τίποτα. Στη μαγειρική, γκούντα, γκράνα, μοτσαρέλλες, τέτοια. Αλλά ωμά δεν τα μπορώ, και τη φέτα δηλαδή την τρέμω. Είναι ο κρυπτονίτης μου.🙄😂

 

Θα φάω κι άλλα στερεά κατα τη διάρκεια της μέρας, κριτσίνια, μπανάνες, όλο τσιμπολογάω. Το σχέδιο ήταν να φτιάξω βίδα μακαρόνι με τόνο και μαγιονέζα, αλλά όσο πέρναγε η ώρα το έβλεπα και πιο δύσκολο.

  • Like 1
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Μόνο παιδικά τυριά τρώω

Ναι αλλά στα (σχετικώς) κοντινά σου Καλάβρυτα- αλλά και στα μέρη του ex admin μας- παίζει η φέτα "δυναμίτης", η top of pops. Κρίμα είναι να μην τη τσακίζεις... 

  • Λυπάμαι 1
  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Η αλήθεια είναι ότι με αυτήν την κατάσταση με μια ωραία χωριάτικη είσαι jet και δεν χρειάζεται τίποτα περισσότερο.

 

Είμαι όντως! 

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

παίζει η φέτα "δυναμίτης"

 

Και η γραβιέρα από το τυροκομείο σκοτώνει.

Όταν ξαναπάς δοκίμασέ την.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Η αλήθεια είναι ότι με αυτήν την κατάσταση με μια ωραία χωριάτικη είσαι jet και δεν χρειάζεται τίποτα περισσότερο.

 

 

  Φυσικα και αρκει, φτανει να τη συνοδεψεις με κατι ελαφρυ, τιποτα πατατες τηγανητες, και κανα σαγανακι, και καναδυο μεριδες κοκορετσι και την ψιλοπαλευεις.

 

 

 Βεβαια ελλοχευει ο κινδυνος να γινει καμια μαλακια με το ρευμα και να μη δουλευει ο κλιματισμος, οποτε θα παιξεις πρωταγωνιστικο ρολο στο ακολουθο σκετσακι

 

 

  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

καναδυο μεριδες κοκορετσι ....

 

Έλα τώρα με τα σαλατικά ...

Μισό αρνί και καμιά γουρνοπούλα για ορεκτικά, μέχρι να έρθει το φαΐ δηλαδή. :classic_tongue:

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Έλα τώρα με τα σαλατικά ...

Μισό αρνί και καμιά γουρνοπούλα για ορεκτικά, μέχρι να έρθει το φαΐ δηλαδή. :classic_tongue:

Τα κρεατικά το καλοκαίρι πρέπει να είναι ελαφριά, δηλαδή ψητά, χωρίς σάλτσες.

Δηλαδή ελαφρύ ψητό γουρνοπουλο, ελαφριά μπριτζόλα (μπριτζόλα ίσον χοιρινή, η μοσχαρίσια είναι μπριζόλα ), ελαφριά παϊδάκια κλπ.

 

Για ακόμα πιο ελαφρότητα πρέπει να συνοδεύονται με δροσερό τζατζικακι, σαλάτα χωριάτικη για να μπορείς να πεις "να εγώ μια σαλατουλα έφαγα με κατιτις συνοδευτικό", μπόλικη κόκα κόλα ημιπαγωμενη κ για μετά παγωμένο καρπουζακι 

  • Like 1
  • Χαχα 3

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Τα κρεατικά το καλοκαίρι πρέπει να είναι ελαφριά, δηλαδή ψητά, χωρίς σάλτσες.

Τ' ακούτε ρε οι σπετζοφαγάδες; Για κάντε λίγο κράτει, γιατί και τα ασθενοφόρα είναι ντεφορμέ αυτή την περίοδο.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου