Προς το περιεχόμενο

Firewall kai AntiVirus για το internet


sPId_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και λίγο καιρο έχω κανει συνδεση dsl ωστοσο δεν εχω βαλει τιποτα απο firewall kai Anti virus. Εχετε να προτεινετε κατι? Δε θελω να κολαει το pc με το Antivirus. Προς το παρων εχω εγκαταστησει για δοκιμη το security kit που ειχε η οτενετ μαζι με τη συνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ έχω βάλει το NOD32 για antivirus και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από δαύτο. Απ' ότι ξέρω, το antivirus του Νόρτονα είναι αρκετά βαρύ και θέλει λίγο άπλα, ενώ το NOD32 είναι πιο ελαφρύ και (απ' ότι φαίνεται μέχρι τώρα) αποτελεσματικό

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Avast και karsperski πολυ καλά και ελαφριά απο antivirus.Τωρα για firewall αν έχεις router για την ADSL έχει πάνω firewall αλλα θα πρέπει να το ρυθμίσεις να κανεις port forwarding να ανοιξεις τα ports που χρειάζεσαι κλπ.

Εναλλακτικά εγώ χρησιμοποιώ το ZoneAlarm επίσης ελαφρύ.

Πάντως μόλις τα βάλεις ψάξου γιατι πολύ πιθανόν να έχεις τσιμπίσει τιποτα αν είσαι online χωρίς προστασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και λίγο καιρο έχω κανει συνδεση dsl ωστοσο δεν εχω βαλει τιποτα απο firewall kai Anti virus. Εχετε να προτεινετε κατι? Δε θελω να κολαει το pc με το Antivirus. Προς το παρων εχω εγκαταστησει για δοκιμη το security kit που ειχε η οτενετ μαζι με τη συνδεση.

 

Το κακο με το security kit ειναι οτι ειναι ΠΟΛΥ βαρυ...

NOD32 θα προτεινα κι εγω,φιλε μου,αν και μια ολοκληρωμενη προστασια οπως το sec.kit ειναι χρησιμη...

Διαλεγεις και παιρνεις.

Μηπως επι τη ευκαιρια ρε παιδια ξερει κανεις κανενα freeware anti-spyware που να μην μπλοκαρει το συστημα αν δουλευει μαζι με το nod32? :D

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως επι τη ευκαιρια ρε παιδια ξερει κανεις κανενα freeware anti-spyware που να μην μπλοκαρει το συστημα αν δουλευει μαζι με το nod32? :D

 

Βεβαίως. Είναι η έκδοση του Windows Defender που έχουν από τη μάνα τους τα Windows Vista.

 

Αλλά βρε παιδιά, μην ξεκινάτε θέματα που σχετίζονται με υπολογιστές αλλά δεν σχετίζονται με ΜΟΥΣΙΚΗ ή ΗΧΟ.

 

:evil: :evil: :evil: :evil:

Mea Culpa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου