Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτική pci της tascam 122L


Clouseau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτόμουν να αγοράσω την tascam 122L μεσα στο μήνα για desktop.Διάβασα ενα θέμα για κάποια μικροπροβλήματα γενικά καρτών usb που αφορούν στη συνεχή τροφοδοσία,drivers κλπ.

Κατέληξα σε αυτή την κάρτα μιας και είναι η μόνη σε αυτα τα χρήματα που έχω πετύχει που έχει hi-z και phantom power.

Καταρχήν υπάρχει λόγος να διαλέξω για καλύτερα μια pci αντι για αυτή?Αν ναι η audiophile 24/96 πιστεύετε θα κάνει τις ίδια ποιοτικά ηχογραφήσεις και με ενα φτηνό di και mic preamp για να φτάσω δλδ στα ίδια λεφτά με τη tascam θα είμαι οκ?

Θέλω απλά όσο το δυνατόν πιο δυνατές και καθαρές ερασιτεχνικές ηχογραφήσεις.

Ευχαριστω ρε παιδιά το ξέρω σας έχω πρήξει αλλά δεν έχω καταλάβει πλήρως τι παίζει :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν την θες για κιθάρα άντε και καμιά φωνή, η τασκαμ θα σε καλύψει. Από drivers μια χαρά είναι και από τροφοδοσία δεν παίζει πρόβλημα. Εξάλλου και με τις pci ψιλοπαίζουν άλλα προβλήματα, οπότε αν αρχίσεις και το υπεραναλύεις το θέμα μάλλον δεν θα πάρεις καμιά στο τέλος!

Γενικά για 1-2 ταυτόχρονα κανάλια δεν παίζει κάποιο πρόβλημα με τις Usb. Προβλήματα θα εμφανιστούν σε πιο απαιτητικές καταστάσεις.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,μέχρι εκεί,το πολύ μεχρι 2 κανάλια ταυτόχρονα.

Έχεις δίκιο το υπεραναλύω απλά ξέρεις δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα απ'το να αγοράζεις κάτι και μέρα με τη μέρα να διαπιστώνεις πως δεν έχει καμία σχέση μ'αυτό που χρειαζόσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου