Προς το περιεχόμενο

Tι έχετε να πείτε; Απόψεις.


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, vagelism είπε

Πως κατηγοριοποιεις εναν "χαμηλου" επιπεδου ανθρωπο?

Βαση μορφωσης?

βαση κοινωνικου status?

Βαση επαγγελματος?

 

Βλέπεις απλά το power of love...

 

Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει αΦτο το πράγμα αλλά γύρισα μια μέρα σπίτι και έπιασα την οικιακή μας βοηθό να το βλέπει την ώρα που σιδερωνε  και έμεινα ξερός...

Από καθαρά.... ζωολογικό ενδιαφέρον είδα πέντε ολόκληρα λεπτά και μου λύθηκαν άμεσα οι απορίες για το γιατί δεν έγινα πλούσιος και διάσημος από τη μουσική στην Ελλάδα 🤣😎

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sharpshooter είπε

Παιδεία, καλλιέργεια

Μπορεί να ναι + σε όλα τα παραπάνω

Και να ναι ακόμα χαμηλού επιπέδου.

Αρα {συμφωνα με τα λεγομενα σου} στον Οικονομοπουλο μονο εμποροι ναρκωτικων κ λαχαναγοριτες πρεπει να πηγαινουν..και γενικα αμορφωτα ατομα.😄

Ολοι οι μορφωμενοι πανε μεγαρο η Λυρικη...

Δογματισμος στο μεγαλειο του.

Εγω αραγε που μου ερχεται εμετος με Maiden , Scorpions , Ozzy, Blur,  Oasis..τι ειμαι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά χαλαρώστε λίγο, δεν έτυχε να έχουν όλοι το φανταστικό DNA ή το άμεσο οικογενειακό/οικονομικό περιβάλλον που κληρονομήσατε για να τυγχάνουν αντίστοιχου υψηλού επιπέδου ☹️ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JimmyPap είπε

Παιδιά συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά χαλαρώστε λίγο, δεν έτυχε να έχουν όλοι το φανταστικό DNA ή το άμεσο οικογενειακό/οικονομικό περιβάλλον που κληρονομήσατε για να τυγχάνουν αντίστοιχου υψηλού επιπέδου ☹️ .

 

Μπα,δεν είναι ταξικό το θέμα , ούτε οικονομικό,έχω γνωρίσει καφρους από "τζάκια" και λόγιους "αριστοκράτες" (με την ουσιαστική έννοια της λέξεις) από πολύ φτωχά σπίτια και "ταπεινές" καταβολές.

Το "επίπεδο" το χτίζεις μόνος σου όπως και την αισθητική σου φτάνει να το θέλεις και να μην είσαι στον αυτόματο πιλότο.

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Μπα,δεν είναι ταξικό το θέμα , ούτε οικονομικό,έχω γνωρίσει καφρους από "τζάκια" και λόγιους "αριστοκράτες" (με την ουσιαστική έννοια της λέξεις) από πολύ φτωχά σπίτια και "ταπεινές" καταβολές.

Το "επίπεδο" το χτίζεις μόνος σου όπως και την αισθητική σου φτάνει να το θέλεις και να μην είσαι στον αυτόματο πιλότο.

 

 

Το "επίπεδο" εκτός από κάτι υποκειμενικό, είναι πάρα πολύ σύνθετη και πολύπλευρη έννοια, τόσο που δε μπορείς να χαρακτηρίζεις κάποιον έτσι εύκολα "υψηλού" ή "χαμηλού" επιπέδου ακόμα και αν τον ξέρεις χρόνια. Πέρα από αυτό όμως, είναι αποδεδειγμένο (αλλά και αυταπόδεικτο) πως η κληρονομικότητα και οι συνθήκες παίζουν το σημαντικότερο ρόλο στην πορεία μας στη ζωή. Φυσικά και υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, vagelism said:

Αρα {συμφωνα με τα λεγομενα σου} στον Οικονομοπουλο μονο εμποροι ναρκωτικων κ λαχαναγοριτες πρεπει να πηγαινουν..και γενικα αμορφωτα ατομα.😄

Ολοι οι μορφωμενοι πανε μεγαρο η Λυρικη...

Δογματισμος στο μεγαλειο του.

Εγω αραγε που μου ερχεται εμετος με Maiden , Scorpions , Ozzy, Blur,  Oasis..τι ειμαι? 

Όχι φίλε, γίνεσαι απόλυτος...

Όλοι μπορεί να βρεθούμε εκεί για διάφορους λόγους.

Ο μέσος πελάτης του Οικονομόπουλου όμως, είναι η ντροπή του ανθρώπινου είδους.🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Παράθεση

3. Δεν επιτρέπονται κάθε είδους προσωπικές επιθέσεις, προσβλητικά σχόλια, αγενή και εριστικά μεταξύ των μελών. Απαγορεύονται τα προκλητικά ποστ που χαρακτηρίζουν αρνητικά κάτι, κάποιον ή κάποιους αφού οδηγούν σε flame wars. Π.χ. "Αυτό που δεν καταλαβαίνουν οι φασίστες του αντικαπνιστικού νόμου, είναι ότι περιορίζουν τα δικαιώματα και τις ελευθερίες άλλων.” Λάθος! Η σωστή διατύπωση είναι: "Αυτό που δεν καταλαβαίνουν οι υποστηρικτές του αντικαπνιστικού νόμου, είναι ότι..."

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναγράφω, δεν έχω κανένα θέμα με του λαϊκούς.

Τερλέγκας ας πούμε.

Έχω δει μπουζουκτσήδες με skills που θα ζήλευε ο malmsteen.

Κλαρίνα τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τα πάντα ειναι σχετικά.

Πχ εγω δεν πηγα ποτε στη Ζωη μου στα μπουζουκια, ουτε απο εξω δεν περασα.

Παρ' ολα αυτα ειμαι χαμηλου επιπέδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, JimmyPap είπε

 

Το "επίπεδο" εκτός από κάτι υποκειμενικό, είναι πάρα πολύ σύνθετη και πολύπλευρη έννοια, τόσο που δε μπορείς να χαρακτηρίζεις κάποιον έτσι εύκολα "υψηλού" ή "χαμηλού" επιπέδου ακόμα και αν τον ξέρεις χρόνια. Πέρα από αυτό όμως, είναι αποδεδειγμένο (αλλά και αυταπόδεικτο) πως η κληρονομικότητα και οι συνθήκες παίζουν το σημαντικότερο ρόλο στην πορεία μας στη ζωή. Φυσικά και υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια. 

 

Θα διαφωνήσω γιατί έχω τόσα πολλά παραδείγματα στην δική μου ζωή που πλέον δεν θεωρώ ότι μιλάμε για "εξαιρέσεις".

 

Ίσως πρίν από 100 χρόνια μπορεί να ίσχυε αυτό, πλέον με την πληροφορία παντού γύρω μας και την βασική παιδεία ανοιχτή σε όλους σίγουρα δεν ισχύει.

 

Δεν χρειάζεται άλλωστε να σε πείσω εγώ δες ποιους ανθρώπους εσύ θαυμάζεις ψάξε τις καταβολές τους και θα εκπλαγείς.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου