Προς το περιεχόμενο

Tι έχετε να πείτε; Απόψεις.


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Να σας πω γιατί δεν έχετε Facebook,

Γιατί εκτονώνεστε στο noiz.

 

Κρίμα είναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
6 hours ago, manosx said:

 Όταν ο στόχος σου είναι μόνο η πίστα και οι φιάλες, το παιχνίδι έχει χαθεί.

 

Αυτό είναι το βασικό πρόβλημα νομίζω. Όχι ο στόχος του εκάστοτε μουσικού/τραγουδιστή όμως, αλλά ο στόχος της βασικής μερίδας του ελληνικού κοινού και του πως αντιλαμβάνεται, αντιμετωπίζει και καταναλώνει τη μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

1. Δεν είμαι πολύ σίγουρος για όλους

2. Άρα λες ότι δεν έχουμε συνθέτες.

3. Τι άλλο να είναι βρε Μάνο στην Ελλάδα, αυτό δυστυχώς είναι το δικό μας mainstream stage.

 

Καθε χώρα (με την εννοια χωρα εννοω τον λαο της χωρας και τις συνθηκες στις οποιες ζει καθως και την γενικη συμπεριφορα,μορφωση/παιδεια και το θυμικο του)   εχει ΑΚΡΙΒΩΣ την "τεχνη" που της αξιζει.

 

Δεν ειναι λοιπον θεμα πΓοιοτητας συνθετων,τραγουδιστων και mainstream stage.

 

Ειναι θεμα σε ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ζουνε και "παραγουν" ολοι αυτοι....

 

Ειναι πολυ ΑΠΛΑ τα πραγματα παιδια....

 

Εδω και δεκαετιες ζουμε σε μια κατασταση που κυμαινεται απο την πληρη αποσυνθεση της αισθητικης εως (το πολυ) την χρυση μετριοτητα...(με ελαχιστες εξαιρεσεις που απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα και συνηθως πανε και απατες εμπορικα)

 

Σε μια ΣΑΠΙΑ χωρα θα εχεις και ΣΑΠΙΑ τεχνη δεν μπορει να ειναι αλλιως τα πραγματα.

 

Ειναι αδυνατον την οικονομικη ,πολιτικη,κοινωνικη,πνευματικη και ηθικη ΧΡΕΟΚΟΠΙΑ να μην την συνοδευει και η αντιστοιχη χρεοκοπια της αισθητικης και τεχνης

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • LK changed the title to Tι έχετε να πείτε; Απόψεις.
7 ώρες πριν, VangelisV είπε

Υποθέτω γι' αυτό είσαι ντράμερ 😁

 

Η Βανδή δεν τραγουδάει. Φωνάζει, γκαρίζει κλπ αλλά τραγουδίστρια δεν είναι.

Αποψή σου φυσικά αλλά αν θεωρείς ότι η Ζουγανέλη έχει απλά μια καλή φωνούλα τότε πάω πάσο 🙄

Συνονοματε δεν ειναι αναγκη να εισαι συγκαταβατικος.

Ντραμερ ειμαι..κουφος δεν ειμαι.

Τραγουδιστρια που ειναι στις τοπ 3ς τα τελευταια 20 χρονια..ειναι καλη τραγουδιστρια { ασχετα αν ενιοτε γκαριζει ναι} οπως κ η  Βισση .

Μην συγχεεις τα προσωπικα σου γουστα με το τι ειναι αυταποδεικτα καλο.

Επισης αν θεωρεις την Ελεονωρα σουπερ ...τραγουδιστρια..παω πασο.

Επεξεργασμένο από vagelism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vagelism προφανώς για το πρώτο κάνω πλάκα γι' αυτό και το ανάλογο emoticon. Αν δεν το κατάλαβες οκ.

 

Για τα υπόλοιπα φυσικά και είναι υποκειμενικές οι απόψεις. Και δεν υπάρχει μόνο το απλά καλή φωνούλα και το σούπερ. Υπάρχουν και ενδιάμεσες περιπτώσεις. Μην είσαι υπερβολικός και απόλυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς ότι λέει ο superfunk.

Το προϊόν καθορίζεται από τη ζήτηση και μόνο.

Ο ιδιαίτερα καλλιεργημένος ελληνικός λαός, απαιτεί αντίστοιχη μουσική επένδυση🤣

Οι Rush στη Ελλάδα ή θα διαλυόντουσαν στα 20... ή θα το γύρναγαν σε μπουζουκο-ψυχεδέλεια για τα προς τo ζην😂

 

Έχω γνωστό κοντινό πρόσωπο, συνθέτη/παραγωγό με αμέτρητες τεράστιες επιτυχίες λαϊκές και σκυλαδικές.

Όσο έγραφε "κανονική" ποιοτική μουσική τα άκουγε μόνος του, μετά την αναγκαστική στροφή στην "ποιότητα" έκανε χρυσούς δίσκους και radio hits σε όλα τα 80s και 90s.

Επεξεργασμένο από sharpshooter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Ξέχασες ...

 

Κοκκίνου - τιποτα ιδιαιτερο

Κραουνάκης - εξαιρετικος συνθετης -δεν τον αντεχω οταν τραγουδαει

Τάμτα - καλη τραγουδιστρια - αδιαφορο ρεπερτοριο 

Νότις (με γιώτα) - καλος - αλλα δεν θα επρεπε να μιλαει Off stage

Χατζηγιάννης - συμπαθητικη φωνουλα - αδιαφορος συνθετης 

 

EDIT: Βρε παιδιά η λίστα δεν είναι για να πούμε αν μας αρέσει ή όχι, ή αν έμπ1 και μπαινόβγ1 (που όντως έμπ1 κι έμ1 σε κάποιες), αλλά για να γράψουμε από άποψη ποιότητας στον χώρο του ο καθένας πώς στέκεται, αν δούλεψε μουσικά/χορευτικά για την επιτυχία, και αν μετά την επιτυχία συνέχισε να δουλεύει (μουσικά ή /και χορευτικά) για βελτιωθεί ακόμη περισσότερο.

ασε μας να παιξουμε ρε φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω συμφωνω οτι η βανδη γκαριζει και τσιριζει. Ουδεμια σχεση με τη βισση, η οποια ειναι κατηγορια μαρινελας (και ανω), σα δυνατοτητες φωνης.

 

Εντυπωση μου κανει πως οι περισσοτεροι μιλατε για τη κορυφαια φωναρα της παολας. Που την ειδατε τοση φωναρα? Εχει καλη ερμηνευτικοτητα, ωραια χροια, μετρια τεχνικη, αλλα μεχρι εκει. Οποτε την ακουω να κανει βιμπρατο σαν τον γαιτανο το πασχα, αλλαζω καναλι.

Σα προσωπικοτητα τη συμπαθω αρκετα.

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, VangelisV είπε

@vagelism προφανώς για το πρώτο κάνω πλάκα γι' αυτό και το ανάλογο emoticon. Αν δεν το κατάλαβες οκ.

 

Για τα υπόλοιπα φυσικά και είναι υποκειμενικές οι απόψεις. Και δεν υπάρχει μόνο το απλά καλή φωνούλα και το σούπερ. Υπάρχουν και ενδιάμεσες περιπτώσεις. Μην είσαι υπερβολικός και απόλυτος.

το τι ειναι σουπερ - καλο - συμπαθητικο  , οριζεται  {κατα τη γνωμη μου} αντικειμενικα απο τι τραγουδια εχει πει ενας τραγουδιστης - τον τροπο που τα λεει και την διαρκεια του στο χρονο.{στο χωρο του}. Επισης την απηχηση του στο κοσμο,.

Δεν κοβω φλεβες με την Βανδη {ουτε ειμαι πελατης στο μαγαζι της} αλλα το Νορακι θελει πολυ ψωμι για να φτασει την καριερα της {αντικειμενικα} δεν νομιζεις?

Θελει ολοκληρο φουρνο για να φτασει επισης την καριερα μιας τραγουδιστριας επιπεδου  Αλεξιου .

Να το ξανασυζητησουμε σε καμια 25αρια χρονια?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vagelism νομίζω είσαι λίγο μπερδεμένος, ποια καριέρα της Βανδή αφού λες ότι έχει χάλια ρεπερτόριο? 

 

Το Νοράκι δεν ξέρω τι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου