Προς το περιεχόμενο

Tι έχετε να πείτε; Απόψεις.


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου άρεσε το γκάλοπ του φούζιου, γράφω κι εγώ:

 

Χριστίνα Κολέτσα: κολέτσα

Πάολα: φωνάρα

Ρέμος: δεν καταλαβαίνω γιατί αλλά έχει αντέξει στο χρόνο

Ρουβάς: είπαμε

Θηβαίος: δεν είναι τυχαίος αλλά λιγότερο σπουδαίος απ' ό,τι πιστεύει ο ίδιος

Φουρέιρα: επειγόντως +10 κιλά

Βίσση: φωνάρα, καταστροφή της ο Καρβέλας

Καρβέλας: ταλαντούχος αλλά σχιζοφρενής

Βαρδής (ο μπαμπάς): μερικά ωραία

Αλέξια: καλή

Ρακιτζής: χαζομαρίτσες καλοκαιρινές 

Οικονομόπουλος: άθλιος γενικώς

Κιάμος: δεν έχω παρακολουθήσει

Θεοδωρίδου: φωνή 

Τριαντάφυλλος (όχι ο Υβ): άθλιος γενικώς

Παπαρίζου: μια χαρά

Βαλάντης: μόνο αυτό με το ασανσέρ ξέρω

Τερλέγκας: φωνή, έχει πει και ωραία αλλά και πολλές βλακείες

Μαζωνάκης: άθλιος γενικώς

Μουζουράκης: φοβερή φωνή σπάνια, σχιζοφρενής

Γονίδης: έχει γράψει πολυ΄καλά τραγούδια

Δάντης: φωνή αλλά όχι τόσο όσο θεωρείται. Έχει πει κυρίως βλακείες.

Μπίγαλης: καλοκαιρινές σαχλαμαρίτσες μια χαρά

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σπύρος μια χαρα τα λεει.

 

Βεβαια το "προβλημα" υπηρχε και ΠΡΙΝ απο 30 χρονια..απλα δεν υπηρχε το ΧΡΗΜΑ για ΟΛΟΝ τον "λαο" και ΥΠΗΡΧΕ μια εστω και υποτυπωδης ELITE που κραταγε λιγο τα "γκεμια"....με τον "σοσιαλισμο" ολοι οι "χωρικοι" εγιναν αρχονταδες μονο και μονο γιατι μπηκαν στην κλαδικη (αυτο  εγινε και μετα τον πολεμο και τον εξανδραποδισμο της ΑΣΤΙΚΗΣ ταξης απο τους μαυραγοριτες και τις "μεταβιβασεις" τον εβραϊκων περιουσιων στους συνεργατες των Γερμανων ,ειδικα στην Θεσσαλονικη που ετσι κι αλλιως κρατουσε τα σκηπτρα της αστικης ταξης στην Ελλαδα, αλλα δεν αφορουσε ολοκληρα κοινωνικα στρωματα οπως εγινε απο το 82 και μετα).

 

Για οποιον θελει μια εις βαθος αναλυση ο Κορνηλιος τα εχει πει ολα εδω και χρονια

 

http://www.thetoc.gr/politismos/article/kornilios-kastoriadis-i-antifatiki-tautotita-twn-neoellinwn

 

παραθετω τα της "τεχνης" που επισημαινει

 

Αυτή η ίδια στάση έκανε ασφαλώς επίσης αδύνατη τη γονιµοποίηση της λαϊκής παράδοσης και την µεταφορά της στο χώρο της έντεχνης παιδείας, µε εµφατική εξαίρεση την ποίηση. Αρκεί να σκεφθεί κανείς ότι ο τεράστιος µουσικός πλούτος της λαϊκής µουσικής σε µελωδίες, ρυθµούς, κλίµακες και όργανα, έµεινε νεκρός στα χέρια των νεοελλήνων συνθετών, όπως έµεινε άχρηστος και ο αρχιτεκτονικός και διακοσµητικός πλούτος της λαϊκής παράδοσης.

 

Τέλος, αυτή η αναφορά στα δύο µεγάλα παρελθόντα, µε τον αποστειρωτικό τρόπο που ετέθη, είναι στη ρίζα της σχιζοφρενικής µας σχέσης µε τον δυτικοευρωπαϊκό πολιτισµό, του συνδυασµού ενός κακοµοιριασµένου αισθήµατος κατωτερότητας και µιας ψωροπερήφανης και αστήρικτης αυθάδειας. Έτσι παίρνουµε από τους ξένους τις BMW, τις τηλεοράσεις, τα κατεψυγµένα, κλπ, κλπ, χωρίς να µιλήσω για τα πακέτα Ντελόρ, και τους βρίζουµε για την υποδούλωσή τους στην τεχνική και στον ορθολογισµό τους. Πράγµατα που η ∆ύση βέβαια δεν περίµενε τους νεοφώτιστους ελληνοορθόδοξους για να τα κριτικάρει και να τα καταγγείλει η ίδια, και που δεν απαλείφονται µε µια ετήσια εκδροµή στο Άγιο Όρος».

   

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Κάτια Ζυγούλη ήμαστε συμμαθητές στο Β2 (Λύκειο) στην κάτω Τούμπα το 1995.

 

Κουφαθήκαμε όταν μάθαμε ότι τα φτιαξε με τον Σάκη. 

 

Το 1997 ήμουν ήδη φοιτητής ιατρικής και βρεθήκαμε κατά τύχη στο δρόμο και με είπε ¨Θανάση¨. 

 

Μάλλον κάτι θα είχε με το όνομα.

 

Επίσης τότε δεν έπαιζα κιθάρα στα κορίτσια του σχολείου. Οπότε  not popular για να θυμάται το Αρρργύρρρης.

 

Μας έφαγε η επιστήμη.

 

Α ο Σάκης. Ναι πάνω κάτω τα ίδια με τους περισσότερους που μίλησαν εδώ.

Στα 90s ακούγαμε ότι είναι gay, μετά straight μετά θες δε θες τον ψιλοδέχεσαι σαν ένα pop standard αυτής της χώρας.

 

Για το συγκεκριμένο οβίδεο... Νταξει τώρα είναι λίγο cringefest. Tότε ήταν Techno ripoff (2 unlimitted φάση έχει λίγο get ready for this και λίγο O.P.A. εκεί μέσα).

Επεξεργασμένο από argytar

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αετός είπε

Εγώ έκλεισα ως μέλος του noiz...

Ότι θα διάβασα Καστοριάδη, με αφορμή το Ρουβά!!!

 

 

Εμ τι μας περασες εδω μεσα, ΤΥΡΙΑ ? 🤣

 

Ιμαστε πολι μορφομαινι φιλωους

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, argytar είπε

Επίσης τότε δεν έπαιζα κιθάρα στα κορίτσια του σχολείου.

 

Φιλωους ΑΦΤΑ ινε μαιγαλα λαθι...

 

Ειδικα αν τα κανουν ακομα και αυτοι που κΣερουν να παιζουν κιθαρα οπως εσυ...

 

Εσχος....αυριο με τον κηδεμονα σου  🤣

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

Εμ τι μας περασες εδω μεσα, ΤΥΡΙΑ ? 🤣

 

Ιμαστε πολι μορφομαινι φιλωους

Πέρα απ' την πλάκα,έγραψε πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Superfunk said:

 

Φιλωους ΑΦΤΑ ινε μαιγαλα λαθι...

 

 

Είχα διάβασμα τότες ... και όπως λέγαν οι γονιοί 

 

είσαι στην τελική ευθεία τωρα

 

τώρα πρέπει να φορτσάρεις

 

της ξαδερφης της θειας μιας συναδελφου του περιπτερά της ο γιος ΞΕΚΩΛΩΝΕΤΑΙ στο διάβασμα. Κιθάρα θα παίξεις αφού περάσεις.

 

και είχαν δίκιο.

 

λίγο στην πενταήμερη (πενθήμερη??) κάτι πήγε να γίνει ... κάποιοι ζευγάρωσαν ... εγώ βράχνιασα , που λέει κι ο Πάνος ο Κατσιμίχας.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Αετός είπε

Πέρα απ' την πλάκα,έγραψε πάντως!

 

 

O Καστοριαδης τα ειπε οχι εγω 🤣

 

Καλα και εγω τα ιδια λεω εδω και 40 χρονια αλλα πΓιος με ακουει...να φανταστεις ακομα και εδω μεσα ειχαμε κατι πΣυχοπαθη φιντανια (εΦτυχως εχουν παρει τον πουλο) που μεχρι και την σωματικη μου ακεραιοτητα απειλουσαν επειδη τα ελεγα....

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
8 λεπτά πριν, argytar είπε

Για το συγκεκριμένο οβίδεο... Νταξει τώρα είναι λίγο cringefest. Tότε ήταν Techno ripoff (2 unlimitted φάση έχει λίγο get ready for this και λίγο O.P.A. εκεί μέσα).

You are god. What god, semi-god! Εγώ γι' αυτό είπα οι μισοί συμμαθητές μου έτσι χόρευαν τότε, ήδη.

 

4 λεπτά πριν, argytar είπε

της ξαδερφης της θειας μιας συναδελφου του περιπτερά της ο γιος ΞΕΚΩΛΩΝΕΤΑΙ στο διάβασμα. Κιθάρα θα παίξεις αφού περάσεις.

 

και είχαν δίκιο.

 

λίγο στην πενταήμερη (πενθήμερη??) κάτι πήγε να γίνει ... κάποιοι ζευγάρωσαν ... εγώ βράχνιασα , που λέει κι ο Πάνος ο Κατσιμίχας.

💛💛💛
Τελικά δεν είναι τυχαίο το πώς κουμπώνουν τα βιώματα ηλικιακά ε? (παίξε και κανα τραγούδ', όλη μέρα γκραν-γκρουν)

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου