Προς το περιεχόμενο

ενισχυτάκι για ήσυχα πράγματα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Katana δαγκωτό. (αν και εννοώ για τον 100αρη, αξίζει την διαφορά)

 

Δεν έχω δοκιμάσει το phones out του katana του κιθαρίστα μου, αλλά μιας και είναι το ίδιο dsp με την Πεταλιερα μου GT-100, ούτε μικρόφωνα ούτε τίποτα.

 

Ακουστικα, έχει και auxiliary in να κουμπώνει εξωτερική πηγή, και τέλος.

 

Θα ποσταρω ενδεικτικά ήχους από το boss central πρόγραμμα με USB στο Logic, και από πίσω ένα backing track.

 

Πλέον, για σπίτι, ηχογραφήσεις κτλ, βολεύομαι με τους ήχους από USB στο DAW.

 

Οποτε αν θες ησυχία, απλά παίρνεις τον katana, και ξενοιάζεις.

 

(σήμ. Υπάρχει τώρα ένας στις αγγελίες. - δεν έχω καμία απολύτως σχέση με πωλητή, αν και εγώ προτιμώ καινούργιο, μιας και η διαφορά για τέτοιο ενισχυτή δεν είναι μεγάλη)

 

Και το πιο σημαντικό, όταν είναι να βγεις σε live, στην πλάτη και όπως είναι στη σκηνή  8)

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

επαναλαμβανω....

εχω σχεση με μεταλλα και βρωμιές οση ο φαντης με το μουρουνολαδο...

και το ερωτημα ειναι αν θα παιζει ο κατανας στο μισο βατ οσο ο γιαμαχας

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος στις αγγελιες εχει και την πεταλιερα με 5 καναλια που κοστιζει κανα 100αρι μονη της.

Ευκαιρια νομιζω...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος στις αγγελιες εχει και την πεταλιερα με 5 καναλια που κοστιζει κανα 100αρι μονη της.

Ευκαιρια νομιζω...

 

είπαμε να πάρουμε κάτι μπουτικ, και ήδη πάμε για 100άρι και με πεταλιέρα? ::)

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαναλαμβανω....

εχω σχεση με μεταλλα και βρωμιές οση ο φαντης με το μουρουνολαδο...

και το ερωτημα ειναι αν θα παιζει ο κατανας στο μισο βατ οσο ο γιαμαχας

Απο ότι γνωρίζω θα παίζει καλύτερα. Ο  Yamaha λόγω του ότι τα ηχεία του είναι hi fi σε χαμηλή ένταση δεν αποδίδουν καλά σε αντίθεση με τον katana που έχει κανονικά ηχεία ενισχυτή(έτσι μου είπε  ένας άνθρωπος που είναι salesman σε μουσικό κατάστημα όταν τον ρώτησα για αυτούς τους δύο ποιος αξίζει καλύτερα)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι γνωρίζω θα παίζει καλύτερα. Ο  Yamaha λόγω του ότι τα ηχεία του είναι hi fi σε χαμηλή ένταση δεν αποδίδουν καλά σε αντίθεση με τον katana που έχει κανονικά ηχεία ενισχυτή(έτσι μου είπε  ένας άνθρωπος που είναι salesman σε μουσικό κατάστημα όταν τον ρώτησα για αυτούς τους δύο ποιος αξίζει καλύτερα)

το αντιθετο πρεπει να συμβαινει παντως. το μεγαλο ηχειο δεν αποδίδει σε χαμηλη ένταση

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αντιθετο πρεπει να συμβαινει παντως. το μεγαλο ηχειο δεν αποδίδει σε χαμηλη ένταση

OK. Δεν γνωρίζω και πολλα από ενισχυτές γι'αυτό δεν σου απάντησα με σιγουριά. Απλά έτσι μου είπαν. Θα κάτσω όμως να κάνω μια έρευνα για να μάθω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου