Προς το περιεχόμενο

One man band με το digitech trio+ η με κάποιο άλλο ;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω την παρεα,

 

εδω και λιγα χρονια ως 2η δουλεια εμφανιζομαι σε μικρα ακουστικα Live με μια κιθαρα κ μια φωνη. Τυχαια πριν λιγο καιρο επεσε το ματι μου στο trio+ το οποιο απο οτι καταλαβα απο την μια δινει την δυνατοτητα για ευκολη δημιουργια κομματιων με μπασσο τυμπανα και οτι κιθαρα γραψω εγω και απο την αλλη αναπαραγωγη ρεφραιν κουπλε κλπ των κομματιων μεσω του εξτρα πεταλιου σε συγκεκριμενους χρονους.

 

Κατι τετοιο προφανως κ θα ηταν ιδανικο. Αρχικα δε γνωριζω αν οντως δουλευει ιδανικα καπως ετσι και για αυτο θα ηθελα να βοηθησει οποιος το εχει ηδη.

 

Απο την αλλη δεν ξερω αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος // αλλο παιχνιδακι  ;D ;D που να κανει κατι παρομοιο ( οχι δε θελω να τα φτιαξω εγω τα κομματια μεσω καποιοθ daw  ;D ;D )

 

Θα ηθελα τα φωτα σας

 

Ευχαριστω

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να γίνει επαγγελματική δουλειά και αυτό που κάνεις να βελτιωθεί και να έχει συνέχεια βρες ένα ντραμασινά (πληκτρά δηλ με arranger) αν τραγουδάει ακόμη καλύτερα- βάλτε και μια γυναικεία φωνή και κάντε ένα σχήμα 3 ατόμων το οποίο θα καλύπτει το ύφος που παίζετε, (εκτός αν παίζετε μέταλ)

 

οτιδήποτε άλλο θα καταλήξει σαν καραόκε στην καλύτερη περίπτωση μέχρι να πέφτουν ντομάτες. υπάρχουν και άλλες λύσεις σαφώς αλλά χρειάζονται γνώσεις ενορχήστρωσης σε αρκετά προχωρημένο επίπεδο για να βγει ένα σχετικά μέτριο αποτέλεσμα.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να γίνει επαγγελματική δουλειά και αυτό που κάνεις να βελτιωθεί και να έχει συνέχεια βρες ένα ντραμασινά (πληκτρά δηλ με arranger) αν τραγουδάει ακόμη καλύτερα- βάλτε και μια γυναικεία φωνή και κάντε ένα σχήμα 3 ατόμων το οποίο θα καλύπτει το ύφος που παίζετε, (εκτός αν παίζετε μέταλ)

 

οτιδήποτε άλλο θα καταλήξει σαν καραόκε στην καλύτερη περίπτωση μέχρι να πέφτουν ντομάτες. υπάρχουν και άλλες λύσεις σαφώς αλλά χρειάζονται γνώσεις ενορχήστρωσης σε αρκετά προχωρημένο επίπεδο για να βγει ένα σχετικά μέτριο αποτέλεσμα.

 

με δεδομενο οτι υπαρχουν αυτες οι γνωσεις ενορχηστρωσης θα ηθελες να αναφερεις αυτες τις λυσεις ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την απλή έκδοση του trio οπου και χρησιμοποιώ στο σπίτι. Μου βγαίνει αρκετά μπροστά η κιθάρα σε σχεση με το μπασοτύμπανο από τον ενισχυτή. Αντίθετα, με ακουστικά ακούγεται πολύ καλά.

Έχει άλλο ένα output πιθανώς για σύνδεση σε PA αλλά δεν εχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την απλή έκδοση του trio οπου και χρησιμοποιώ στο σπίτι. Μου βγαίνει αρκετά μπροστά η κιθάρα σε σχεση με το μπασοτύμπανο από τον ενισχυτή. Αντίθετα, με ακουστικά ακούγεται πολύ καλά.

Έχει άλλο ένα output πιθανώς για σύνδεση σε PA αλλά δεν εχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο.

 

Γενικά είσαι ευχαριστημένος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για training στο σπίτι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Χθες τζαμάραμε με ένα φίλο και παρ όλο που ήμασταν 2 κιθάρες ο ήχος ήταν πολύ καλός. Θέλει λίγο κοντρολ απο τα χέρια για να βγαίνει καλά η μίξη.

 

Μόνη μου ένσταση οτι δε μπορει να παίξει 7άρια και 9άρια ρυθμικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου