Προς το περιεχόμενο

Αντίθετος στα ιδανικά μου αλλά εκτιμώ την δουλειά του;


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και επειδή το θέμα πάει να ξεφύγει, να το επαναφέρω, κάνοντας την αντίθετη ερώτηση.

 

"Αντίθετος στην δουλειά μου, αλλά εκτιμώ τα ιδανικά του"

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

LK moderated

 

Tamtam, σε παρακαλώ, ξανα δες τους κανονισμούς και ειδικότερα αυτό:

 

 

Οποιαδήποτε απορία για κλείδωμα ή διαγραφή μηνύματος ή θέματος ή τη διαχειριστική διαδικασία θα πρέπει να υποβάλλεται με προσωπικό μήνυμα (PM) ή e-mail στους αρμόδιους moderators ή τον administrator και όχι με δημιουργία θέματος (topic). Οποιοδήποτε παρόμοιο θέμα δημιουργηθεί, θα κλειδώνεται ή σβήνεται αμέσως.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στα καθεστώτα που ονειρεύεστε, δεν θα υπήρχε ΣιΜπιΕς (και δεν υπάρχει), δεν θα ξέραμε τους Κλας (θα ήταν φυλακόβιοι) και δεν θα ξέραμε εσένα (δεν θα είχες ίντερνετ και δάκτυλα :) :)).

 

Χέσε μας λοιπόν με την ψυχανάλυση της πλάκας, και κοίτα τον καθρέπτη σου. Θα δεις... εμένα, διότι δεν υπάρχει τίποτε άλλο.

 

Τρόλει,

συμφωνώ με αυτό που γράφεις εδώ. Γιατί όμως αισθάνεσαι την ανάγκη να με συμπεριλάβεις ; Δεν πιστεύω σε κανέναν ολοκληρωτικό/σταλινικό καθεστώς.

 

Επίσης, μπλέκεις τους Clash, από... άλλη απάντηση. Αυτό σηκώνει κουβεντούλα - αν όμως θέλεις να το συζητήσουμε, να κόψεις τις επιθέσεις και να μιλάς πιο όμορφα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παίδες, ωραίο θέμα και με πολύ ψωμί.

Μιλήστε με τεκμήρια και αναφορές. Συζητήστε. Μην βρίζεστε. Εκτεθείτε και λίγο.

 

Εγω πχ το '81 σε συναυλία κατα των ναρκωτικών ανοιξα το σετ με την τότε μπάντα μου παίζοντας το Cocaine. Ασύλληπτος και ανακόλουθος βλάκας θα έλεγα σήμερα αν και χασκογελούσαμε μεταξύ μας τότε.

Εχω παίξει σε φεστιβάλ της ΚΝΕ παρ' ότι δεν ανήκα ποτέ εκεί αλλά ούτε και κάπου αλλού οργανωμένα και έψαχνα κάτω απο την σκηνή για γκομενάκια.

 

Και αυτά τα παραδείγματα αφορούν διοργανώσεις που έγιναν για την προώθηση κάποιων ιδεών που είτε διαφωνούσα, είτε έπαιρνα στην πλάκα. Οπως πολλά ανέμελα παιδιά. Μουσικάντηδες ήμασταν και θέλαμε να παίζουμε, όπου μας προσφερόταν χώρος.

Μεγάλωσα όμως, έζησα, έμαθα και συνειδητοποιήθηκα. Δεν αφήνομαι.

 

Παρα ταύτα σήμερα θα πρόσφερα τις υπηρεσίες μου (όπως και το κάνω) σε κάποιους που δεν συνάδουν με τα ιδανικά μου. Εφ όσον φυσικά δεν χρειάζεται να τα προδώσω απο το πόστο μου. Τα δικά μου πρώτα αλλά και τα δικά τους. Οσο αντέξω.

 

Απο την άλλη αν ένας μουσικός με άποψη δεν γράψει για τα ιδανικά του, τότε τι να γράψει...

Κι ας μ ακούσει όποιος γουστάρει. Γιατί σ' αυτούς απευθύνομαι.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με το πρωτοκολλο MIDI αλλα διαφωνω με το ιδανικο του να προσαγει στην νοτα A4 τον αριθμο 69.  ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως πολλά ανέμελα παιδιά. Μουσικάντηδες ήμασταν και θέλαμε να παίζουμε, όπου μας προσφερόταν χώρος.

 

 

Και εγώ έχω παίξει μικρός σε φεστιβάλ της ΚΝΕ.

Εγώ να παίξω ήθελα, δεν ήξερα.

Μου είπαν οι άλλοι θα παίξουμε εκεί και πήγα και έπαιξα.

Έπαιξα και bon jovi.

Kαι θυμάμαι μια φορά που είχα μάθει και έπαιζα στο πιάνο πάλι μικρός τον ύμνο της Νέας Δημοκρατίας και ερχόταν ο μπαμπάς μου και άκουγε και μου χαϊδευε το κεφάλι και μου έλεγε, μπράβο αλλά να διαβάζεις και να αφήσεις τα πιάνα γιατί θα σε κόψει η πείνα.

 

Και έχω και παράπονο γιατί ............. διάβαζα και έκανα άλλα πράγματα στη ζωή μου επαγγελματικά και δεν έγινα μουσικός για να στεναχωρήσω τον μπαμπά μου, άλλα επειδή συνέχιζα να παίζω, κάθε τρεις και λίγο, με κοροϊδευε. Ερχόμουν στο σπίτι ή βρισκόμουν σε καμια παρέα του και μου έλεγε....... -Βρε, καλώς τον Μπετόβεν!

 

Με πλήγωνε που άλλοι μου έλεγαν καλά λόγια για το παίξιμό μου, αλλά δεν πήρα ποτέ την πατρική επιβεβαίωση.  Τον εκδικήθηκα όμως, γιατί έγινα αριστερός και το έχει βάρος. χαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παίξει σε φεστιβάλ της ΚΝΕ και έψαχνα κάτω απο την σκηνή για γκομενάκια.

Μα είναι ποτέ δυνατόν?

Κάτσε κύριε admin, γκομενάκια με μουστάκι και αξύριστα πόδια?

Γιατί κάπως έτσι ήταν πολλές κοπέλες της ΚΝΕ τότες.

 

Αν θα πήγαινα ποτέ να παίξω σε τέτοιο φεστιβάλ, θα ήταν μόνο της ΟΝΝΕΔ, γιατί είχε τις ωραιότερες πιτσιρίκες (και λίγο χαζούλες κάποιες, και αυτό με βόλευε ακόμα περισσότερο). :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι ποτέ δυνατόν?

Κάτσε κύριε admin, γκομενάκια με μουστάκι και αξύριστα πόδια?

Γιατί κάπως έτσι ήταν πολλές κοπέλες της ΚΝΕ τότες.

 

Αν θα πήγαινα ποτέ να παίξω σε τέτοιο φεστιβάλ, θα ήταν μόνο της ΟΝΝΕΔ, γιατί είχε τις ωραιότερες πιτσιρίκες (και λίγο χαζούλες κάποιες, και αυτό με βόλευε ακόμα περισσότερο). :D

 

Στο φαϊ και στο γ$@!#σι, ο Θεός δεν κάνει κρίση.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα ταύτα σήμερα θα πρόσφερα τις υπηρεσίες μου (όπως και το κάνω) σε κάποιους που δεν συνάδουν με τα ιδανικά μου. Εφ όσον φυσικά δεν χρειάζεται να τα προδώσω απο το πόστο μου.

Αυτό είναι το θέμα.

Πότε αισθάνεται κάποιος ότι τα προδίδει με τις υπηρεσίες που προσφέρει. :)

 

Στο φαϊ και στο γ$@!#σι, ο Θεός δεν κάνει κρίση.

Μάλιστα, θεός ο admin.

Μην μου θίγεις την θρησκευτική μου πίστη, καλύτερα μιλήστε για πολιτικά. ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μάλιστα, θεός ο admin.

 

 

Tίποτα λιγότερο (slurp!!! hahahahahahaha)

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου