Προς το περιεχόμενο

Born again. cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καιρό έχω να γράψω κάτι.....Ένα καινούριο ινστρουμένταλ λοιπόν. [soundcloud]

[/soundcloud]   

  Επειδή την παραγωγή του δεν την πρόσεξα πολύ, εάν είναι δυνατόν πέστε βρε παιδιά καμιά γνώμη-συμβουλή περί της μίξης του και του πως ακούγεται γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κλασσικο prog/pop(με την ευρεια εννοια του ορου ;D) αλα Φωτης,καλα πραγματα δηλ.

Για τα του ηχου δεν το κατεχω,μ'αρεσε ομως ο ηχος της κιθαρας,εχει το punch που φαινεται οτι γουσταρεις αλλα σε πιο στρογγυλεμενη βερσιον.

 

 

Γενικως ομορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks George for the σχόλιο, αλλά απ' το κομμάτι δεν έμεινα ευχαριστημένος, πολύ "πρόχειρο" μου ακούγεται (τότε γιατί το ανέβασες και το πόσταρες ρε.... >:(  ::) :-[ ), θα κάνω μερικές αλλαγές (στις lead ως επί το πλείστον αλλά και όχι μόνο.... ::)) και θα το ξανανεβάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά, τα κομμάτια σου να τα ανεβάζεις "πρόχειρα".

Γιατί όσο το ξανασκέφτεσαι... ;D τους αλλάζεις τα φώτα Φώτη...

 

Ειλικρινά, από παλιότερα, η πρώτη ακρόαση είναι θετικότατη.

Ιδιως μου αρέσει ο κελαρυστός ήχος των μπερδεμένων θεμάτων αλλά και η όλη εξέλιξη.

Πού και να βάλω ακουστικά.

Και φυσικά έχεις διαμορφώσει ήχο.

Κάνει μπαμ.

 

Θα επανέλθω.

Μην το χαλάσεις !

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά, τα κομμάτια σου να τα ανεβάζεις "πρόχειρα".

Γιατί όσο το ξανασκέφτεσαι... ;D τους αλλάζεις τα φώτα Φώτη...

Όλα τα κομμάτια μου Δημήτρη είναι πρόχειρα, δεν θα μπορούσε να γίνει αλλιώς....... :P :-X

Μπράβο Φώτη! Η εισαγωγή φανταστική... ;)

  Μόνο η εισαγωγή Δημήτρη....; ::) ;D ;D ;D 

Πολύ ωραίο Φώτη, και σύνθεση και εκτέλεση και ηχογράφηση. Σπουδαίος!

  Τα παραλέμε λίγο Mr Έκτορα.....;  :D ;D 

Θα επανέλθω.

Μην το χαλάσεις !

  Το "χάλασα".... ;D    Το άλλαξα με άλλη βέρσιον, κατ'εμέ καλύτερη, λίγο πιο προσεγμένη στις εντάσεις και στα εφφέ . Τελικά τις lead δεν τις άλλαξα, απλώς το "στρογγύλεψα".
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ενδελεχή ακρόαση οι κριτές απεφάνθησαν:

 

1. Η εισαγωγή είναι πολύ καλή.

2. Ιδίως το αναιρετικό της ύφος, για οποιον με πιάνει

3. Ενσταση για μένα είναι η αλλαγή της κλίμακας στο πρώτο θέμα που ακολουθεί την εισαγωγή. Δηλαδή το θέμα που ακολουθεί ταιριάζει πολυ καλά αρμονικά με την εισαγωγή αλλά εκεί στο 23 νομίζω παίρνει άλλο δρόμο και με ξενίζει.

4. το όλο κομμάτι. Είναι πρόχειρο, γιατί έχει πολλά θέματα. Για σένα που το ξέρεις ίσως τα θέματα είναι συγκεκριμένα. Σε μένα όμως ακούγονται σαν πολλά θέματα που όμως διαφέρουν λίγο μεταξύ τους, τόσο λίγο ώστε να νομίζεις ότι, τώρα θα γίνει κάτι, τώρα θα γίνει κάτι, και τελικά έρχεται άλλο ένα θέμα. Εντάξει έρχονται και τα σόλα, αλλά πάλι έρχονται θέματα... Καλά θέματα, αλλά πολλά και παρόμοια όπως είπα.

5. Πάμε παρακάτω. Καλός ήχος στις κιθάρες και στρωμένος. Πολύ καλός. Ακόμα καλύτερο είναι το δέσιμο. Το πλέξιμο ή το weaving που λέει ο μεγάλος. Ή τον έχεις μελετήσει πολύ και δεν το παραδέχεσαι ή σου βγαίνει από μόνο του. Εξαιρετικό. Κάποια στιγμή θα μου δείξεις ελπίζω πως γράφεις τη μιά και μετά από πάνω τι κάνεις για να μπει ή άλλη και η άλλη. Ζήλεψα.

6. Θεωρώ ότι το ατού σου είναι εκεί. Εντάξει τα σόλα, αλλά πλέον δεν τα δίνω πολλή σημασία. Το ζουμί είναι στο δέσιμο.

7. Τα τύμπανά σου έχουν θέμα. Ή τα πειράζεις πολύ στη μείξη ή ...δεν ξέρω. Θα έπρεπε να είναι πολύ καλύτερα ηχητικά by default. Ωρες ώρες μου ακούγονται παραπάνω ντενεκεδέ από όσο θα ήθελα. Αν είναι ...άποψη πάω πάσο.

...

 

 

αυτάααααα......

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου