Προς το περιεχόμενο

Φροντίδα-συντήρηση δέρματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.

 

Εχω ενα πηλινο τουμπελεκι με goat skin το οποιο ειχα καιρο να το πιασω στα χερια μου.Οταν πηγα χθες να παιξω παρατηρησα οτι το δερμα εχει σκληρηνει αρκετα.Θα ηθελα να σας ρωτηω εαν υπαρχει καποιος τροπος να το επαναφερω. Καποια κρεμα ή λαδι ή κατι παρομοιο.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

'Οταν διάβασα τον τίλο, μπήκα μέσα να σου προτείνω μια υπέροχη ενυδατική και για πρόσωπο  και για σώμα....αλλά μετά είδα το τουμπερλέκι.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας επιπλοποιός μου είχε πει πως για να φρεσκάρει-καθαρίσει σε βάθος έπιπλα από δέρμα-δερματίνη χρησιμοποιεί αφρό ξυρίσματος που τον απλώνει στο δέρμα, τον αφήνει 2-3 λεπτά και καθαρίζει με ένα πανί.

 

Κάνε  ένα τεστ σε παλιά καρέκλα ή καναπέ αν δεις ικανοποιητική ανανέωση στην υφή του έπιπλου προχώρα και στο τουμπελέκι.

 

Εδώ που τα λέμε και η ενυδατική προσώπου που προτάθηκε πιο πάνω θα μπορούσε να είναι λύση .. στην τελική  μπότοξ !)

 

Είναι πάντως φυσικός νόμος : ...ου γαρ έρχεται μόνον...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου