Προς το περιεχόμενο

Esp M-2 Custom vs Caparison TAT!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω την παραπανω εσπ  η οποια βγηκε απο το custom shop τησ esp αναμεσα σε 95-99' και εχει hard maple σωμα ,maple λεμο (set thru και οχι βιδωτο) και brazilian rosewood ταστιερα. Στα περιφεριακα δεν θα δωσω βαρος.Συζηταω με εναν τυπο λοιπον απο γερμανια την ανταλλαγη τησ με την caparison tat η οποια εχει::Alder body, Hard Maple neck, Ebony board και ειναι neck thru..Παντα μου αρεσε ο ηχος τους και γενικοτερα ξερω οτι θεωρουνται top στο ειδος τους.. Καποια γνωμηηη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παιξει με caparison? Την εχεις ακουσει απο κοντα?

Λιγο ασχετη συγκριση αλλα μονο αυτη εχω... :P

 

Καμμια τρομερη διαφορα ηχητικα, μεταξυ esp snakebyte απο την μια και tat fx απο την αλλη,

σε θεση bridge πανω σε Laney Ironheart και marshall 1920a.

 

Θα κρατουσα την esp.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ESP Rules! εχω πιασει caparison! πολυ ονομα για το τιποτα! το floyd rose το τοποθετουν παντα πολυ ψιλα και οχι flat με το σωμα για να δωσουν ετσι μια ηλιθια κλιση στο μπρατσο και καλα για ανεση... @ρχιδι@..  Το headstock ηλιθιο με πολυ χαμηλα tuners που αν παιζεις με χοντρες χορδες η 6η με το ζορι χωραει...

 

το μπρατσο ειναι flat απο πισω σαν τα wizard της ibanez....

 

Απο ηχο μην περιμενεις κατι τραγικο! αναλογα τους μαγνητες.

 

Ολα αυτα ειναι προσωπικη γνωμη. Αν δεν σε καλυπτει κατι προσπερασε οτι ειπα και χτυπα την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου